راهنمای سفر به تایلند

بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم

رزرو هتل در تایلند

درباره تایلند

سفر به تایلند سفر به یکی از زیباترین کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا است. تایلند که با عنوان کشور هزار معبد نیز شناخته می شود، سالهاست برای جذب گردشگران از سراسر جهان تلاش می کند و در این راه موفق بوده است. سفر به تایلند در دهه های پیش به گشت و گذار در بانکوک پایتخت این کشور خلاصه می شد. اما این پاتایا بود که کم کم به شهری توریستی تبدیل شد و بسیاری از مسافران تایلند را به خود اختصاص داد.


پس از پاتایا نوبت به جزیره پوکت رسید؛ جزیره ای که سفر به تایلند را به یک سفر لوکس و مجلل تبدیل کرد. در سال های اخیر جزیره سامویی نیز به مناطق توریستی تایلند اضافه شد. امروز این سوال برای کسانی که قصد سفر به تایلند را دارند مطرح است که در بین این همه شهر توریستی و مناطق دیدنی تایلند، کدام را باید انتخاب کنند؟ پوکت یا پاتایا، و یا سامویی؟


سفر به تایلند


مقاصد توریستی کشور تایلند بسیارند. گردشگری و سفر به تایلند برای این کشور آن قدر درآمد دارد که در حال تبدیل شدن به صنعت اول تایلند است. شهرهای مختلف این کشور با سرمایه گذاری های کلان، به مقاصد توریستی میلیون ها گردشگر تبدیل شده اند. بانکوک پایتخت تایلند، پاتایا شهر توریستی معروف، جزیره پوکت و جزایر کوچک و بزرگ اطراف آن، و جزیره زیبای سامویی از معروف ترین مقاصد گردشگری در سامویی هستند.


سفر به تایلند : بانکوک


سفر به تایلند


از میان شهرهای تایلند، بانکوک پایتخت این کشور پذیرای بیشترین تعداد گردشگران است. در بانکوک محدودیتی برای نوع سفر و هزینه های آن ندارید. هرچه بخواهید؛ از یک تعطیلات پرهیجان تا یک سفر کاری آرام و منظم، در بانکوک امکانپذیر است. تمرکز هتل ها، فروشگاه ها و مراکز خدماتی در پایتخت تایلند بیش از سایر شهرهاست. برای رزرو هتل در بانکوک این صفحه را ببینید.


سفر به تایلند : جزیره پوکت


سفر به تایلند


یکی دیگر از مقاصد توریستی مشهور در تایلند، پوکت است. جزیره بزرگ زیبایی که ده ها جزیره کوچک در اطراف آن وجود دارند. دیدنی های پوکت آن قدر زیادند که شاید نتوانید در یک سفر توریستی کوتاه مدت همه آنها را ببینید! پوکت پر است از هتل ها و ریزورت های ساحلی و لوکس. و البته چندین هتل ارزان قیمت تر. این شهر یکی از مقاصد توریستی لوکس در تایلند به شمار می رود. برای رزرو هتل در پوکت این صفحه را ببینید. بهترین هتل های پوکت هم در بلاگ آفتاب معرفی شده اند.


سفر به تایلند : پاتایا


سفر به تایلند


پاتایا هم از معروف ترین شهرهای تایلند برای گردشگران است. سالانه میلیون ها نفر از سراسر دنیا به پاتایا سفر می کنند. سفر به این شهر را تا چندی پیش فقط به مجردها توصیه می شد! اما اخیرا پاتایا چهره بهتری از خود به نمایش گذاشته و در حال تبدیل شدن به یک مقصد توریستی برای همه توریست هاست. تفریحات شبانه و شب زنده داری های نامحدود پاتایا، در کنار هتل های ارزان قیمت، باعث شهرت هرچه بیشتر این شهر شده. ساحل پاتایا از معروف ترین سواحل تایلند به شمار می رود.


سفر به تایلند : جزیره سامویی


سفر به تایلند


جزیره سامویی هم یکی از مناطق توریستی تایلند است که در سالهای اخیر شاهد افزایش شمار گردشگران بوده است. برای کسانی که سفر به تایلند را انتخاب می کنند، سامویی می تواند یک سفر رویایی باشد. تفریحات دریایی، هتل های لوکس، شنهای سفید ساحل و... در سامویی انتظار شما را می کشند. دیدنی های سامویی از زیباترین جلوه های تایلند هستند. نکات جالب توجه درباره جزیره سامویی را بخوانید! در ضمن بهترین هتل های سامویی در بلاگ آفتاب معرفی شده اند.


سفر به تایلند : کشور جاذبه های بی شمار!


قبل از سفر به تایلند باید این را بدانید که جاذبه‌های این کشور بی‌شمار هستند –شهرهای ویران‌شده، صومعه‌های باستانی، راهبان بودایی، قبایل تپه‌نشین رنگارنگ، بازارهای شناور روی آب، پارتی‌های شبانه، جنگل‌های بارانی انبوه، حیات وحش شگفت‌انگیز، جزایر گرمسیری، سواحل طلایی و صخره‌های مرجانی بکر. پس از آن باید از بانکوک، پررونق‌ترین پایتخت شهری در جنوب شرقی آسیا گفت که به خودی خود یک سفر به تایلند را توجیه می‌کند.


سفر به تایلند


مردم تایلند به مهمان‌نوازی معروف هستند – و تایلند یک گوشه از جنوب شرقی آسیاست که درهای آن به روی خارجیان باز شده است – البته با کمک پادشاه قرن 19 راما چهارم و عشق او به اینکه همه چیز باید غربی باشد. رامای چهارم کسی بود که تایلند را در مسیر مدرن شدن و نوسازی قرار داد و مردم را ترغیب کرد که بجای چاپستیک از قاشق و چنگال استفاده کنند.


چه کسانی به تایلند سفر می کنند؟


سفر به تایلند برای هرکسی می‌تواند جذاب باشد، چه کسانی که با یک کوله‌پشتی سفر می‌کنند و چه افراد میلیونر، هر سطح از راحتی را که بخواهند –از خوابگاه‌های ارزان‌قیمت تا کاخ‌های 5ستاره- می‌توانند در اینجا پیدا کنند. اگرچه که تایلند در حال حاضر به دلیل امکانات زیاد، ماساژ تایلندی و درمان‌های آبگرم  بیشتر به عنوان یک مقصد مجلل معرفی می‌شود. همچنین آرامش –چه چیزی می‌تواند آرامش‌بخش‌تر از ماساژ در سواحل باشد_ باعث می‌شود تایلند مقصد خوبی برای یک سفر ماجراجویانه باشد.


راهنمای سفر به تایلند


سواحل و جزایر جنوب کشور محل مناسبی برای غواصان، سنگ‌نوردان و علاقمندان به ورزش‌های آبی است، درحالیکه جنگل‌های انبوه شمال می‌تواند برای پیاده‌نوردان و علاقمندان به حیات‌وحش جذاب باشد. سعی کنید حتما یکبار در زیر آبشارهای جنگل مملو از گیاه ثعلب قرار بگیرید، چون هیچوقت این تجربه را فراموش نخواهید کرد.


سفر به تایلند : کشور غذاهای تند و تیز!


سفر به تایلند


پس از آن نوبت به غذاهای تایلند می‌رسد که قطعا یکی از بهترین و پرادویه‌ترین غذاهای در جهان است. از رستوران‌های خوب تا دکه‌های خیابانی و بازارهای شبانه، در همه جای تایلند بنظر می‌آید باید چنگال به دست راه بروید تا هیچ چیز خوشمزه‌ای را از دست ندهید.


آرامش؛ ارمغان سفر به تایلند 


بالاتر از همه اینها تایلند جاییست که در آن احساس آسودگی می‌کنید؛ قدم زدن بر روی ماسه‌ها، نوشیدن چای در کنار یک راهب، غواصی بر روی صخره‌های مرجانی زیر آب، همه و همه به شما کمک می‌کنند که فشارهای زندگی مدرن را از خود دور کنید و آرامش بگیرید.


 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی تایلند

اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار از تاریخ پرواز + یک قطعه عکس رنگی تمام رخ زمینه سفید + کپی صفحه اول شناسنامه + کپی کارت ملی + نشانی منزل و محل کار با ذکر شغل دقیق مسافر + پرینت حساب بانکی

بهترین راه سفر به تایلند

سفرهوایی به تایلند


خطوط پروازی محلی و بین المللی مختلفی از کشورهای مختلف در روزهای مختلف نسبت به جابه‌جایی مسافران به سمت تایلند و بالعکس اقدام می‌کنند. خط هوایی ملی تایی‌ایرویز www.thaiairways.com  مسافران را از سایر کشورها به تایلند و بالعکس جابه‌جا می‌کند. خط هوایی بانکوک ایرویز www.bangkokair.com نیز پروازهای بین المللی به/از مقاصد مختلف آسیایی را داراست. سایر خطوط هوایی نظیر بریتیش ایرویز و اِوا ایر به صورت مستقیم پروازهایی از انگلستان به تایلند را دارند. هیچ پرواز مستقیمی از آمریکا به تایلند وجود ندارد.


هزینه پرواز در ماه های آوریل تا ژوئن بسیار ارزان است. در ماه‌های آگوست تا نوامبر کمی گران‌قیمت است و در ماه های دسامبر تا مارس و جولای بسیار گران قیمت می‌شود.


زمان پرواز:


از لندن:11ساعت و 30 دقیقه، از نیویورک: 20 ساعت (با توقف بین راهی)


مالیات خروج:


محاسبه شده در هزینه بلیط


سفر ریلی به تایلند


راه آهن ملی تایلند خدمات سفر ریلی بین بانکوک و باتروورت در مالزی را ارائه می‌دهد. همچنین خدمات روزانه‌ی جابه‌جایی مسافر از مالزی، سنگاپور، مرز کامبوج (در شهر Aranyaprathet) و لائوس (شهر Nong Khai) نیز توسط خط راه آهن تایلند انجام می‌پذیرد. همچنین خط راه آهن تایلند به Bahn Thanaleng نیز در قسمت‌هایی متصل به یکدیگر هستند.


سفر زمینی به تایلند


سفر زمینی از طریق کامبوج، لائوس و مالزی به تایلند امکان پذیر است. شما می‌توانید شرکت‌های اتوبوسرانی برون شهری را در ترمینال‌های مخصوص اتوبوسرانی پیدا کرده و نسبت به خرید بلیط اقدام کنید. اما گفتن این نکته کمک شایانی به گردشگران می‌کند و آنهم اینکه خدمات مینی‌ون که در خطوط مختلف بین چیانگ مای در تایلند و وینتیان در لائوس در حرکت هستند نسبت به اتوبوس‌های برون شهری سریع‌تر هستند.


سفر دریایی:


بندر اصلی کشور در بانکوک(www.bkp.port.co.th) است. توجه داشته باشید خدمات مسافربری بسیار محدودی از کشورهای دیگر به تایلند ارائه می‌گردد.


سفر با کشتی‌های کروز:


در بنادر Laem Chabang (بانکوک) و پوکت شرکت‌های حمل و نقل بین المللی، خدمات سفر دریایی را ارائه می‌دهند. کشتی‌ها از هنگ کنگ، سنگاپور، استرالیا و اروپا در این بنادر توقف‌های منظمی دارند.


مسیرهای رودخانه‌ای:


خدمات قایق، حدفاصل بین تایلند و لائوس که توسط رود مکونگ Mekong River پر شده است، ارائه می‌شود که توقفگاه‌هایی نیز در طول مسیر خود دارند. همچنین از منطقه Chian Saen در تایلند تا شهر Jinghong در استان یون‌نان در چین را می‌توان با همین قایق‌ها پیمود.

سفارتخانه های تایلند

سفارت تایلند در تهران

نام کاردار :  کریچ کاسون

آدرس : خیابان بهارستان، کوچه استقلال،شماره 3

تلفن : 77531433

فکس : 77532022

جهت رزرو هتل در تایلند با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

اطلاعات کشور تایلند

پرچم تایلند
پایتخت تایلند
نام انگلیسی تایلند
Thailand
مساحت تایلند
513,120 کیلومتر مربع
جمعیت تایلند
65,104,000 نفر
کد تلفن تایلند
  • 0066
واحد پول تایلند
  • بات   (THB)
زبان رایج در تایلند
  • تای
کشورهای هم مرز تایلند

جهت رزرو هتل در تایلند با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

مراکز تفریحی تایلند

خیابان کائو سان

خیابان کائو سان

خیابان کائو سان برای خریدهای نه چندان لوکس.خیابان کائو سان یک پیاده روی پر هیجان و شلوغ را برای شما رقم میزند.

وات فرا کائو در بانکوک

وات فرا کائو در بانکوک

وات فرا کائو یا معبد بودای زرین به عنوان مهم‌ترین معبد بودایی در تایلند شناخته می شود. معبد وات فرا کائو در مرکز تاریخی و در داخل محوطه کاخ بزرگ واقع شده است.

باغ وحش پوکت

باغ وحش پوکت

در باغ وحش پوکت گونه های مختلف حیوانات مشاهده خواهید کرد.همینطور که امکان استراحت و میل کردن نوشیدنی در این باغ وحش توسط رستوران های کوچک فراهم شده است.

آکواریوم پوکت

آکواریوم پوکت

یک تونل در اواسط آکواریوم پوکت ساخته شده است که با شیشه محصور شده است. از بالای سرتان ممکن است کوسه، نهنگ و ... عبور کنند.

دنیای زیر آب پاتایا

دنیای زیر آب پاتایا

درباره ی دنیای زیر آب پاتایا نکته جالب دیگر اینکه غذاهایی که به کوسه داده می شود بسیار است.میتوانید با شیشه شیر به ماهی های کوچک غذا بدهید.

مینی سیام

مینی سیام

مینی سیام مدل‌های مینیاتوری از ساختمان‌های تاریخی تایلند مانند کمر ، سوخوتای ، آیوتایا و همچنین بناهای مدرن را شامل می‌شود.

گالری هنر در بهشت

گالری هنر در بهشت

هنر در بهشت تماشاگران را به وجد می‌آورد که با این نقاشی‌ها، عکس‌های خلاقانه بگیرند.مطمئن باشید که هنگام خروج لحظات بسیار شاد را بر روی دوربین خود ثبت کرده‌اید.

حیات وحش ببرها

حیات وحش ببرها

حیات وحش ببرها از 5سال گذشته سعی کرده بیش از 200 نوع حیوان را در اینجا جمع آوری نماید. فضایی که به آن تعلق گرفته در 30 کیلومتری شهر پاتایا و خوش آب و هوا است.

مزرعه مارها

مزرعه مارها

اگر می‌خواهید اطلاعات کلی درباره نحوه برخورد با فردی که دچار مشکل شده است را بیاموزید، مزرعه مارها بهترین مرکز برای یادگیری می باشد.البته علاوه بر نمایش مارها.

حیات وحش تمساح ها و پارک سنگی

حیات وحش تمساح ها و پارک سنگی

به پارک سنگی چند میلیون ساله می‌رسیم که انواع گل و گیاه، درختانی با عمر بیش از 200 سال و مجسمه های سنگی عجیب و غریب با وزن 75 کیلوگرم و حتی بیشتر وجود دارد

دهکده فیل‌ها

دهکده فیل‌ها

بعد از اینکه این فیل‌ها به دهکده فیل‌ها می آیند، آموزش می‌بییند و کاملا در اختیار انسانها قرار می‌گیرند.

اماکن تاریخی تایلند

کاخ بزرگ بانکوک

کاخ بزرگ بانکوک

بدون شک اگر یک مکان در بانکوک وجود داشته باشد که سفر به این شهر بدون بازدید از آن ناقص خواهد ماند، کاخ بزرگ بانکوک یا Grand Palace است.

معبد وات آرون

معبد وات آرون

معبد وات آرون به خاطر نقشه و ساختار خاصی که دارد بسیار متفاوت شده است.معبد وات آرون به معبد سپیده دم هم معروف است.

معبد وات پو

معبد وات پو

یکی از معابد مهم در بانکوک معبد وات پو است که هر توریستی حتما باید آنجا را ببیند. معبد وات پو در پشت معبد بودای زمردین قرار گرفته است.

موزه خانه جیم تامپسون در بانکوک

موزه خانه جیم تامپسون در بانکوک

موزه خانه جیم تامپسون بانکوک برای شخص میانسالی به نام جیم تامپسون بوده است که متشکل از 6 ساختمان چوبی است که به سبک تایلندی-آمریکایی ساخته و تزیین شده است.

شهر قدیمی پوکت

شهر قدیمی پوکت

شهر قدیمی پوکت فقط از چند خیابان اصلی و فرعی تشکیل شده است که مراکز خرید در آنها واقع شده است.در شهر قدیمی پوکت میتوانید از خرید ارزان خود لذت ببرید.

معبد بودای بزرگ

معبد بودای بزرگ

معبد بودای بزرگ بسیار ساکت و آرام است و شما فقط در بعضی از روزهای سال، یک موسقی بسیار ملایم نیز از معبد بودای بزرگ خواهید شنید.

وات چالونگ

وات چالونگ

در بتکده بزرگ وات چالونگ تراشه استخوان های بودای اعظم نیز وجود دارد. دیوارهای این بتکده با نقاشی‌هایی از زندگی بودا و تصاویر مختلفی از او تزئین شده است.

فانتاسی شو پوکت

فانتاسی شو پوکت

حتما یک شب خود را در فانتاسی شو پوکت، یک پارک کاملا فرهنگی، صرف کنید و از تماشای یک نمایش مهیج به همراه خوردن شامی لذیذ در یک رستوران خاص لذت ببرید.

خانه مقدس حقیقت

خانه مقدس حقیقت

با ارتفاع 150 متری خانه مقدس پاتایا میتوانید یک منظره زیبا را از دریا مقابل چشمان خود ببنید که ترکیب ان با مجسمه های انجا بسیار زیبا خواهد بود.

معبد وات فرا یایی

معبد وات فرا یایی

مردم پاتایا در زمان های مختلف به معبد وات فرا می آیند و از بودای بزرگ سلامتی، خوشبختی و خوش شانسی را درخواست می‌کنند.

معبد یانسانگ وارارام پاتایا

معبد یانسانگ وارارام پاتایا

معبد یانسانگ وارارام در شهر پاتایا در مساحت بزرگ و با معماری خاص باعث جذب توریست های بسیاری مشود.در باغ زیبای این معبد استراحت کنید.

مراکز خرید تایلند

مرکز خرید سیام بانکوک

مرکز خرید سیام بانکوک

مرکز خرید سیام بانکوک که در سال 2013 بازسازی شده بیش از 200 برند بین المللی و تایلندی را در خود جای داده است.

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک بسیار عالی برای یک خرید به صرفه میباشد.بیشتر اجناس در بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک به قیمت حراج به فروش میرسد.

بازار روی آب خلونگ مات مایوم

بازار روی آب خلونگ مات مایوم

بازار شناور خلونگ مات مایوم بانکوک در خارج شهر قرار دارد که در این بازار اجناسی مثل مواد غذایی خام ، میوه یا سبزی یافت میشود.

مرکز تجاری ام کاتیر

مرکز تجاری ام کاتیر

مرکز تجاری ام کاتیر یک مرکزید لوکس با برندهای مختلف و معروف در شهر بانکوک است.مرکز تجاری ام کاتیر به دلیل دسترسی راحت خود بسیار مورد علاقه مسافران است.

مرکز خرید ام بی کی

مرکز خرید ام بی کی

مرکز خرید ام بی کی یک مرکز خرید قدیمی ولی زیبا است.در مرکز خرید ام بی کی به دلیل وجود 6 طبقه از پوشاک تا وسایل منزل را میتوانید خریداری کنید.

مرکز خرید پانتیپ پلازا

مرکز خرید پانتیپ پلازا

مرکز خرید پانتیپ پلازا برای افرادی که اهل خرید وسایل ارتباطی به روز میباشند ، میتواند به معنی بهشت باشد.هر وسیله مربوط به تکنولوژی روز را میتوان پیدا کرد.

مرکز خرید پلاتینوم

مرکز خرید پلاتینوم

مرکز خرید پلاتینوم یک فروشگاه کامل و محل خریدی هوشمندانه است . در مرکز خرید پلاتینوم میتوان با یک تیر 3 نشان زد.

مرکز خرید سنترال چیدلوم

مرکز خرید سنترال چیدلوم

مرکز خرید سنترال چیدلوم بهترین فروشگاه برند خود است که به دسترسی اسان میتوانید خریدی راحت را تجربه کنید.

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک یکی از بزرگترین مراکز در بانکوک و بدون اغراق در جهان است، برای خرید هر چیزی می‌توانید به مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک مجموعه بیایید

بازار شناور پاتایا

بازار شناور پاتایا

بازار شناور پاتایا به علت بزرگی بیش از خود بسیار جالب خواهد بود و پیشنهاد ما به شما امتحان حداقل یکی از غذاهای محلی در بازار است.

جاذبه های طبیعی تایلند

خلیج فانگ نگا

خلیج فانگ نگا

خلیج فانگ نگا با چشم‌انداز زیبایش محل مناسب و آرامی برای لذت بردن از سفر است که البته خلیج فانگ نگا یکی از مقصدهای سفر با قایق آن هم در شمالی ترین قسمت پوکت است.

جزیره جیمز باند

جزیره جیمز باند

جیمز باند تحت حفاظت پارک ملی پوکت است.بهترین موقعیت برای دیدن این صخره ها از داخل قایق است که صخره هایی خواهید دید که درون آنها غارهای کوچکی تشکیل شده اند.

جزیره فی فی

جزیره فی فی

مجمع الجزایر بسیار زیبا و دست نخورده ی فی فی توسعه خود را به افراد بومی مدیون است.این 6 جزیره بسیار زیبا بوده و آرامشی تکرار نشدنی را برای شما به ارمغان می آورد.

دماغه پرومتپ

دماغه پرومتپ

در دماغه پرومتپ میتوانید زیباترین غروب شهر پوکت را تجربه کنید.برای علاقه مندان به غذا هم یک رستوران با منظره زیبا در نظر گرفته شده است.

چشم‌انداز کارن

چشم‌انداز کارن

ساحل زیبای کارن دومین ساحل شهر پوکت محسوب میشود.منظره طبیعی که توسط صخره ها ایجاد شده با احساسات شما بازی میکند.

باغ گرمسیری نونگ نوچ

باغ گرمسیری نونگ نوچ

باغ گرمسیری نونگ نوچ با جای دادن بیش از 670 نوع گلهای پیوندی و بومی خود را بسیار متمایز شده است.تماشای این باغ زیبا را در پاتایا از دست ندهید.

کوه پانی

کوه پانی

کوه پانیی جزیره ای است که بیشتر آن بوسیله صخره‌های سنگ بزرگ پوشیده شده است.صدها کلبه، خانه یا رستوران به وسیله پایه‌های چوبی در قسمت کم عمق دریا ساخته شده‌اند