شهر قدیمی پوکت , تایلند

شهر قدیمی پوکت

شهر قدیمی پوکت Old Phuket Town

در اینجا ترکیبی از فرهنگ تایلندی، چینی، مالایی، هندی، نپالی و ... را خواهید دید. یک جامعه به نسبت جوان و درحال رشد اوراسیا و یک ترکیب منحصر به فرد از افراد با فرهنگ‌های متفاوت و از کشورهای مختلف در اینجا وجود دارند. این شهر دقیقا از 5 خیابان اصلی و کوچه های کوچک تشکیل شده است. که عبارتند از :

خیابان راسادا  Rasada Rd، خیابان پانگ نگوا Phang Nga Rd، خیابان کرابی Krabi Rd، خیابان دیبوک Dibuk Rd، خیابان چالنک Thalang Rd

خیابان پانگ نگوا Phang Nga Rd

در ابتدای ورود به خیابان پانگ نگوا دست چپتان؛ یک کتابفروشی پر از کتابهای دست دوم را خواهید دید، کمی جلوتر نیز، ورودیه شهر چینی ها را خواهید دید. در این خیابان یک آرامگاه زیبا قرار گرفته است که درسال 1889ساخته شده است. البته در گذر زمان، نوسازی و مرمت نیز شده است. درون این آرامگاه با سنگ مرمر تزیین شده است. یک رستوران چینی – اروپایی نیز در این خیابان است که در یک خانه قدیمی قرار گرفته است و غذاهای خوشمزه ای را عرضه میکند. کمی آنطرف تر یک هتل،رستوران و کافی شاپ به نام On On Hotel قرار دارد که نوع معماری آن خاص و قدیمی است، در فیلم "ساحل The Beach" نیز این ساختمان قدیمی کاملا به تصویر کشیده شده است. همچنین در این خیابان مغازه خیاطی، گالری‌های هنری، رستوران چینی ها که فقط در آن انواع مختلف نودل سرو می شود و ... را خواهید دید.

 خیابان چالنک Thalang Road

در این خیابان نیز ساختمان های قدیمی را مشاهده خواهید کرد، کلینیک چینی ها، یک فروشگاه که فقط لباس‌های سفید می‌فروشد، یک فروشگاه فروش دوچرخه و لوازم جانبی آن، صرافی، فروشگاه لباس عروس چینی و ... را خواهید دید. همچنین در این خیابان یک عطاری بزرگ قرار گرفته است که انواع داروهای گیاهی از کشورهای مختلف همانند چین، ژاپن، اروپا و ... را می‌فروشد.

خیابان دیبوک Dibuk Road

معماری ساختمان های اداری و خانه ها در این خیابان کمی جدیدتر و خیره کننده‌تر از سایر خیابان‌هاست چرا که به تازگی بازسازی شده است. این خیابان در اواخر هفته یکی از خیابان های شلوغ و پرتردد در پوکت می شود. خوردن نودل در اینجا را فراموش نکنید. یک مغازه در نزدیکی اینجا کار پخت تخصصی و سرو نودل را برعهده دارد.

خیابان کرابی Krabi Road

در این خیابان موزه تای هو Thai Hua Museum که گویا در گذشته مدرسه زبان چینی بوده است، دیده می شود. معماری این موزه نیز بسیار زیباست. چند مغازه با دکوراسیون قدیمی نیز در اینجا وجود دارند. یک مهمان‌خانه با نام Old Town Guest House را نیز مشاهده خواهید کرد که یکی از جذاب‌ترین ساختمان‌ها در پوکت به شمار می رود. در اینجا یک آرامگاه با نام Sam San shrine نیز قرار دارد. تاریخ ساخت این آرامگاه به سال 1853 برمیگردد. بیشتر مراسم مهم همانند عروسی دراینجا برگزار می‌شود تا الهه دریا خوشبختی را برای آن زوج بیاورد. مجسمه الهه دریا نیز درسال 2004 بعد از وقوع سونامی در فوجی به این مکان انتقال پیدا کرده است. یک آرامگاه دیگر به نام Jui Tui نیز در این خیابان است که فستیوالهای مختلف گیاهخواری در آن برگزار میگردد. آرامگاه بعدی Pud Jow است که 200 سال پیش ساخته شده است که البته 100 سال قبل به خاطر آتش سوزی، دولت مجبور به بازسازی دوباره آن شده است. این آرامگاه یکی از قدیمی ترین آرامگاه‌ها به شمار می آید.

چگونه به شهر قدیمی پوکت برویم؟

اتوبوس های موجود در شهر ، پوکت را به جزایر بزرگ اطراف وصل میکند.مسیر این اتوبوس ها از
خیابان تانونگ رانونگ و جلوی مرکز خرید شروع میشود.این اتوبوس ها با هزینه های 10 بات شما را از ایستگاه اول به مراکز خزید میبرد.

آدرس شهر قدیمی پوکت

Krabi Road 42 , Phuket Town, Phuket, 83000 پوکت, تایلند

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره شهر قدیمی پوکت چیست؟

جهت رزرو هتل در پوکت با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵