راهنمای سفر به مالزی

راهنمای سفر به شهرهای مالزی

درباره مالزی

مالزی کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است که بخشی از آن در شبه جزیره ای متصل به اراضی جنوب شرقی آسیا وبخشی دیگر در جزیره بورنئو  واقع شده است. بخش غربی و شبه جزیره ای مالزی با تایلند مرز خاکی دارد، همچنین به واسطه یک پل به جزیره سنگاپور متصل  می شود. نوار ساحلی بخش غربی مالزی در جنوب دریای چین و تنگه مالاکا امتداد یافته است. بخش شرقی مالزی نیز با کشور برونئی و اندونزی مرز مشترک دارد. مالزی را می توان کشوری پیشرفته و در عین حال در حال توسعه دانست. سرمایه گذاری در صنایع پیشرفته و درآمد معمول حاصل از فروش نفت، مالزی را به یکی از ثروتمندترین ترین کشورهای جنوب شرق آسیا مبدل نموده است. مالزی از دو جهت برای گردشگران حائز اهمیت است؛ اول آنکه تکنولوژی بالای زیرساخت های شهری سرویس دهی مطلوبی را برای گردشگران به ارمغان می آورد و دوم آنکه هزینه ی گردشگری در مالزی از سنگاپور کمتر و مقرون به صرفه تر است. مالزی کشوری است که درآن اقوام مختلفی با فرهنگ و آداب و رسوم و آیین های مختلف به طور مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند. این کشور از نظر جغرافیایی دارای موقعیت های مختلفی از قبیل جزایر، ارتفاعات، جنگل های استوایی و جنگل های حرا می باشد. این کشور منحصر به فرد به دو قسمت اصلی شرقی و غربی تقسیم شده است. غرب مالزی شامل قسمت جنوبی شبه جزیره و تایلند و شرق آن شامل سراسر دریای چین و جزایر بورنئو می شود.


مرکز حکومت و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا پایتخت اداری آن واقع شده است. مالزی عضو سازمان ملل متحدمی‌باشد. نام مالزی زمانی که فدارسیون مالیا ،سنگاپور، ساباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند انتخاب شد. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید. اگرچه از لحاظ سیاسی این ناحیه تحت اشغال مالایی ها قرار گرفته، اما جمعیت جدید مالزیایی با وجود اقلیتهای چینی و هندی یکدست نیست. سیاست های مالزی برای بیان ماهیت ادعاشده مشاوره‌ای آن ذکر شده است و سه حزب اصلی تشکیل دهنده ناسیونال باریسان ، هریک عضویت خود را به یکی از گروه‌های نژادی محدود ساخته است. تنها تنش عمده مشاهده شده در این کشور، از زمان استقلال آن تا کنون، شورشهای نژادی ۱۳می در آستانه مبارزه انتخاباتی و بر اساس موضوعات نژادی بوده است. با این وجود، مالزی به عنوان الگویی از هماهنگی نژادی به حساب می‌آید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی مالزی

اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار از تاریخ پرواز

بهترین راه سفر به مالزی

چند شرکت هواپیمایی به طور مستقیم (بدون توقف) به مالزی پرواز می کنند. معمولاً پروازهای بدون توقف به مالزی گرانتر از پروازهایی است که توقف بین راه دارند. به طور مثال، وقتی که با کتی پاسیفیک (Cathay Pacific) پرواز می کنید، در شهر هنگ کنگ توقف بین راهی خواهید داشت و اگر با امارات پرواز کنید، در دوبی توقف خواهید داشت. می توانید بلیت خود را طوری بگیرید که حداقل دو روز در هر یک از این دو شهر بمانید و گشت و گذاری دلچسب در آن داشته باشید. اما برخی مسافران از شهرهای بزرگ خوششان نمی آید، اگر از این دسته افراد هستید، سعی کنید از پرواز مستقیم به فرودگاه بین المللی کوالالامپور استفاده کنید.


پنچ شرکت هوایی که به مالزی پرواز می کنند به ترتیب اهمیت عبارتند از:


1. خطوط هوایی مالزی


2. خطوط هوایی سنگاپور


3. هواپیمایی قطر


4. هواپیمایی اتحاد


5. امارات


خطوط هوایی مالزی یا خطوط هوایی سنگاپور؟


خطوط هوایی مالزی (MAS) و خطوط هوایی سنگاپور (SIA) بهترین انتخاب ها برای پرواز به مالزی هستند. هر دوی این شرکت ها به حضور تقریباً همه ساله در فهرست بهترین خطوط هوایی دنیا، شهرت دارند. سنگاپور با مالزی هم مرز است، پس بهتر است چند شبی را در آنجا بمانید. بلیت هایی که توقف بین راهی دارند اغلب بسیار ارزانترند و این شهر هم بسیار زیباست. برای رفتن از سنگاپور به مالزی چندین راه دارید. از آنجایی که خطوط هوایی سنگاپور احتمالاً بهترین خط هوایی دنیاست، از پرواز با آن لذت خواهید برد.


برای پرواز مستقیم به مالزی باید با خطوط هوایی مالزی پرواز کنید. بلیت آن ممکن است در مقایسه با خطوط با کیفیت دیگر، کمی گرانتر باشد، اما پرواز با MAS تجربه ای دلپذیر خواهد بود (فرق آن با خطوط هوایی سنگاپور فقط این می تواند باشد که خطوط هوایی سنگاپور در بین راه توقف دارد). دلیل اینکه ما معمولاً خطوط هوایی مالزی یا خطوط هوایی سنگاپور را انتخاب می کنیم این است که سرویس حین پرواز آن ها بهترین است. سرویس در هر دو خط هوایی فوق العاده است؛ از لحظه ی سوار شدن به هواپیما احساس می کنید که تعطیلاتتان شروع شده است. در بعضی از خطوط هوایی، تعطیلات شما پس از یک پرواز طولانی آغاز می شود و گاهی نیز ممکن است تا چند روز پس از پرواز خستگی راه را فراموش نکنید.


جنبه ی عالی دیگر در پرواز با MAS یا SIA فضای داخل هواپیماست. علاوه بر اینکه معمولاً سرویسی با شکوه ارائه می شود، فضای اطراف نیز واقعاً نوید تعطیلاتی بی نقص به شما می دهد. و به این اضافه کنید فضای بسیار زیاد بین صندلی ها را، به طوری که می توانید صندلی را به طور تقریباً کامل بخوابانید بی آنکه مزاحمتی برای مسافران دیگر داشته باشید و به احتمال زیاد پروازی عالی خواهید داشت.


سایر خطوط هوایی با کیفیت


کتی پسیفیک نیز شرکتی بسیار خوب با قیمت های مناسب است. هنگ کنگ شهری عالی برای گشت و گذار است، بنابراین، از پروازهای دارای توقف در این شهر استفاده کنید و در صورت امکان آن را تا دو سه روز تمدید کنید. کتی پسیفیک معمولاً قیمت های نسبتاً ارزانی دارد، اگرچه مدت پرواز به علت موقعیت هنگ کنگ در مقایسه با کوالالامپور، ساعات بیشتری طول می کشد. اگر می خواهید با کتی پسیفیک پرواز کنید حدود 5، 6 ساعت به زمان پرواز مستقیم اضافه کنید.


امارات نیز خط هوایی بسیار خوبی است، اما ممکن است هر کسی توقف طولانی در دوبی را دوست نداشته باشد. اما قیمت های آن معمولاً بسیار مناسب است؛ با پرواز امارات می توانید چند صد دلار در مقایسه با MAS یا SIA، صرفه جویی کنید. پس اگر در میان پروازهای پرتجمل و با کیفیت بالا به مالزی (یا هر یک از کشورهای همسایه ی آن) به دنبال ارزانترین آن ها هستید، حتماً قیمت های امارات را نگاه کنید. هواپیمایی قطر درسال 2015 به عنوان بهترین خط هوایی جهان انتخاب شده است. پرواز با هواپیمایی قطر به مالزی توقفی در دوحه خواهد داشت و دیدن این شهر نیز قبل از رهسپاری به سوی مالزی، خالی از لطف نیست. هواپیمایی اتحاد یکی دیگر از شرکت های عربی با کیفیت است و توقف بین راهی در ابوظبی دارد و سپس به کوالالامپور پرواز می کند. اتحاد نیز جوایز بسیاری برده است. بنا به گفته ی بسیاری از مسافران از سراسر جهان، هواپیمایی های امارات، قطر و اتحاد، سه خط هوایی برتر دنیا هستند.


 


 


 


 


 

مراکز خرید مالزی

سونگی وانگ پلازا

در مساحتی 111 هزار مترمربع فروشگاه‌های مختلفی زیر یک سقف جمع‌آوری شده‌اند. در طبقه زیر همکف فضای بزرگی وجود دارد که گاهی اجراهای زنده در آن برگزار می‌شود.

مرکز خرید برجایا تایمز اسکوئر

اگر علاقه به خرید کتاب دارید، می‌توانید به بزرگترین مرکز فروش کتاب که در طبقات ابتدایی مرکز خرید برجایا تایمز اسکوئر است، سربزنید، طیف وسیعی در انتظار شما است.

مرکز خرید دِ گاردن

تعداد 200 برند در مرکز خرید دِ گاردن The Gardens Mall به گونه ای در کنار هم قرار گرفته اند که فضای زیاد و دلچسبی را برای انتخاب و خرید به گردشگران داده است.

مرکز خرید سوریا کی‌ال‌سی‌سی

اختصاص فضای سبز در داخل و بیرون از مرکز خرید، استفاده از الگوهای هندسی خاص برای دیزاین طبقات با سنگ مرمر سفید از ویژگی های این مرکز خرید مدرن و شیک مالزی است.

مرکز خرید لویات پلازا

مرکز خرید لویات پلازا یک مرکز تجاری شلوغ و بسیار محبوب در شهر کوالالامپور است. این مرکز که به صورت تخصصی در زمینه کالاهای دیجیتال و الکترونیکی فعال است،

مرکز خرید میدولی

مرکز خرید میدولی برنده جایزه بهترین مرکز خرید در سال 2000 از نگاه گردشگران و بهترین مرکز خرده‌فروشی در مالزی در سال 2001 از طرف FIABCI Malaysia شده است.

مراکز تفریحی مالزی

باغ پروانه‌ها

باغ پروانه‌ها کوالالامپور در نزدیکی باغ دریاچه قرار گرفته است. این پارک در واقع تقلیدی از زیستگاه طبیعی پروانه ها و جنگل‌های استوایی است.

برج های دوقلو پتروناس

برج های دوقلو پتروناس در شهر زیبای کوالالامپور جزء بلنتدرین برج های دنیا می باشد که با دقیق ترین تکنولوزی های روز ساخته شده اند.

گالری استارهیل

تعداد طبقات گالری استارهیل 7 عدد می باشد. و در آن انواع برندهای مطرح داخلی و خارجی در کنار هم مشغول به فعالیت هستند. بعضی از برندها عبارتند از : دبنهامز ،دیور ، ولنتینو

جاذبه های طبیعی مالزی

پارک کی ال سی سی

در پارک کی ال سی سی 20 هکتاری محل بازی برای کودکان، یک دریاچه با فواره‌های فشارقوی، مسیرهای ویژه پیاده‌روی و دو، مجسمه‌ها و سطوح پوشیده از چمن وجود دارد.

پارک تامان نگارا

پارک تامان نگارا اولین و قدیمی ترین منطقه حفاظت شده رسمی در کشور مالزی می باشد.لیست اسامی جانوران و گیاهانی که در این پارک زندگی می‌کنند، شگفت انگیز است

اماکن تاریخی مالزی

مسجدملی کوالالامپور

مسجد نگارا،مسجد ملی کوالالامپور یکی از دیدنی ترین اماکن تاریخی مالزی، در قلب کوالالامپور واقع شده است.

معبد باتو کیو در کوالالامپور

باتو کیو چیست و کجاست؟ برای اطلاعات کامل کلیک کنید

سفارتخانه ها

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر :  راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : خیابان الف، خیابان چنگیزی، شماره 6

تلفن : 6-26219055

فکس : 22046972

جهت رزرو هتل در مالزی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

بهترین مقاصد در پاییز

بهترین مقاصد در پاییز

بچه کوچک دارم نمیشه سفر رفت،پاییز شده نمیدونم هوا کجا مناسبه …اگر شما هم برای رفتن به سفر به این مسائل فکر میکنید، این مطلب را دنبال کنید جنوب شرق آسیا مملو از مقاصدی جذاب و باورنکردنی برای سفرهای خانوادگی به همراه کودکان است. همه ما شاید در این منطقه سفرهایی داشتیم و این حس […]

اطلاعات کشور مالزی

پرچم مالزی
پایتخت مالزی
نام انگلیسی مالزی
Malaysia
مساحت مالزی
330,803 کیلومتر مربع
جمعیت مالزی
30,678,800 نفر
کد تلفن مالزی
  • 0060
واحد پول مالزی
  • رینگت مالزی   (MYR)
زبان رایج در مالزی
    کشورهای هم مرز مالزی

    شماره رزرو هتل در مالزی

    ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵