راهنمای سفر به مالزی

رزرو هتل در مالزی

درباره مالزی

مالزی کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است که بخشی از آن در شبه جزیره ای متصل به اراضی جنوب شرقی آسیا وبخشی دیگر در جزیره بورنئو  واقع شده است. بخش غربی و شبه جزیره ای مالزی با تایلند مرز خاکی دارد، همچنین به واسطه یک پل به جزیره سنگاپور متصل  می شود. نوار ساحلی بخش غربی مالزی در جنوب دریای چین و تنگه مالاکا امتداد یافته است. بخش شرقی مالزی نیز با کشور برونئی و اندونزی مرز مشترک دارد. مالزی را می توان کشوری پیشرفته و در عین حال در حال توسعه دانست. سرمایه گذاری در صنایع پیشرفته و درآمد معمول حاصل از فروش نفت، مالزی را به یکی از ثروتمندترین ترین کشورهای جنوب شرق آسیا مبدل نموده است. مالزی از دو جهت برای گردشگران حائز اهمیت است؛ اول آنکه تکنولوژی بالای زیرساخت های شهری سرویس دهی مطلوبی را برای گردشگران به ارمغان می آورد و دوم آنکه هزینه ی گردشگری در مالزی از سنگاپور کمتر و مقرون به صرفه تر است. مالزی کشوری است که درآن اقوام مختلفی با فرهنگ و آداب و رسوم و آیین های مختلف به طور مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می کنند. این کشور از نظر جغرافیایی دارای موقعیت های مختلفی از قبیل جزایر، ارتفاعات، جنگل های استوایی و جنگل های حرا می باشد. این کشور منحصر به فرد به دو قسمت اصلی شرقی و غربی تقسیم شده است. غرب مالزی شامل قسمت جنوبی شبه جزیره و تایلند و شرق آن شامل سراسر دریای چین و جزایر بورنئو می شود.


مرکز حکومت و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا پایتخت اداری آن واقع شده است. مالزی عضو سازمان ملل متحدمی‌باشد. نام مالزی زمانی که فدارسیون مالیا ،سنگاپور، ساباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند انتخاب شد. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید. اگرچه از لحاظ سیاسی این ناحیه تحت اشغال مالایی ها قرار گرفته، اما جمعیت جدید مالزیایی با وجود اقلیتهای چینی و هندی یکدست نیست. سیاست های مالزی برای بیان ماهیت ادعاشده مشاوره‌ای آن ذکر شده است و سه حزب اصلی تشکیل دهنده ناسیونال باریسان ، هریک عضویت خود را به یکی از گروه‌های نژادی محدود ساخته است. تنها تنش عمده مشاهده شده در این کشور، از زمان استقلال آن تا کنون، شورشهای نژادی ۱۳می در آستانه مبارزه انتخاباتی و بر اساس موضوعات نژادی بوده است. با این وجود، مالزی به عنوان الگویی از هماهنگی نژادی به حساب می‌آید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی مالزی

اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار از تاریخ پرواز

بهترین راه سفر به مالزی

چند شرکت هواپیمایی به طور مستقیم (بدون توقف) به مالزی پرواز می کنند. معمولاً پروازهای بدون توقف به مالزی گرانتر از پروازهایی است که توقف بین راه دارند. به طور مثال، وقتی که با کتی پاسیفیک (Cathay Pacific) پرواز می کنید، در شهر هنگ کنگ توقف بین راهی خواهید داشت و اگر با امارات پرواز کنید، در دوبی توقف خواهید داشت. می توانید بلیت خود را طوری بگیرید که حداقل دو روز در هر یک از این دو شهر بمانید و گشت و گذاری دلچسب در آن داشته باشید. اما برخی مسافران از شهرهای بزرگ خوششان نمی آید، اگر از این دسته افراد هستید، سعی کنید از پرواز مستقیم به فرودگاه بین المللی کوالالامپور استفاده کنید.


پنچ شرکت هوایی که به مالزی پرواز می کنند به ترتیب اهمیت عبارتند از:


1. خطوط هوایی مالزی


2. خطوط هوایی سنگاپور


3. هواپیمایی قطر


4. هواپیمایی اتحاد


5. امارات


خطوط هوایی مالزی یا خطوط هوایی سنگاپور؟


خطوط هوایی مالزی (MAS) و خطوط هوایی سنگاپور (SIA) بهترین انتخاب ها برای پرواز به مالزی هستند. هر دوی این شرکت ها به حضور تقریباً همه ساله در فهرست بهترین خطوط هوایی دنیا، شهرت دارند. سنگاپور با مالزی هم مرز است، پس بهتر است چند شبی را در آنجا بمانید. بلیت هایی که توقف بین راهی دارند اغلب بسیار ارزانترند و این شهر هم بسیار زیباست. برای رفتن از سنگاپور به مالزی چندین راه دارید. از آنجایی که خطوط هوایی سنگاپور احتمالاً بهترین خط هوایی دنیاست، از پرواز با آن لذت خواهید برد.


برای پرواز مستقیم به مالزی باید با خطوط هوایی مالزی پرواز کنید. بلیت آن ممکن است در مقایسه با خطوط با کیفیت دیگر، کمی گرانتر باشد، اما پرواز با MAS تجربه ای دلپذیر خواهد بود (فرق آن با خطوط هوایی سنگاپور فقط این می تواند باشد که خطوط هوایی سنگاپور در بین راه توقف دارد). دلیل اینکه ما معمولاً خطوط هوایی مالزی یا خطوط هوایی سنگاپور را انتخاب می کنیم این است که سرویس حین پرواز آن ها بهترین است. سرویس در هر دو خط هوایی فوق العاده است؛ از لحظه ی سوار شدن به هواپیما احساس می کنید که تعطیلاتتان شروع شده است. در بعضی از خطوط هوایی، تعطیلات شما پس از یک پرواز طولانی آغاز می شود و گاهی نیز ممکن است تا چند روز پس از پرواز خستگی راه را فراموش نکنید.


جنبه ی عالی دیگر در پرواز با MAS یا SIA فضای داخل هواپیماست. علاوه بر اینکه معمولاً سرویسی با شکوه ارائه می شود، فضای اطراف نیز واقعاً نوید تعطیلاتی بی نقص به شما می دهد. و به این اضافه کنید فضای بسیار زیاد بین صندلی ها را، به طوری که می توانید صندلی را به طور تقریباً کامل بخوابانید بی آنکه مزاحمتی برای مسافران دیگر داشته باشید و به احتمال زیاد پروازی عالی خواهید داشت.


سایر خطوط هوایی با کیفیت


کتی پسیفیک نیز شرکتی بسیار خوب با قیمت های مناسب است. هنگ کنگ شهری عالی برای گشت و گذار است، بنابراین، از پروازهای دارای توقف در این شهر استفاده کنید و در صورت امکان آن را تا دو سه روز تمدید کنید. کتی پسیفیک معمولاً قیمت های نسبتاً ارزانی دارد، اگرچه مدت پرواز به علت موقعیت هنگ کنگ در مقایسه با کوالالامپور، ساعات بیشتری طول می کشد. اگر می خواهید با کتی پسیفیک پرواز کنید حدود 5، 6 ساعت به زمان پرواز مستقیم اضافه کنید.


امارات نیز خط هوایی بسیار خوبی است، اما ممکن است هر کسی توقف طولانی در دوبی را دوست نداشته باشد. اما قیمت های آن معمولاً بسیار مناسب است؛ با پرواز امارات می توانید چند صد دلار در مقایسه با MAS یا SIA، صرفه جویی کنید. پس اگر در میان پروازهای پرتجمل و با کیفیت بالا به مالزی (یا هر یک از کشورهای همسایه ی آن) به دنبال ارزانترین آن ها هستید، حتماً قیمت های امارات را نگاه کنید. هواپیمایی قطر درسال 2015 به عنوان بهترین خط هوایی جهان انتخاب شده است. پرواز با هواپیمایی قطر به مالزی توقفی در دوحه خواهد داشت و دیدن این شهر نیز قبل از رهسپاری به سوی مالزی، خالی از لطف نیست. هواپیمایی اتحاد یکی دیگر از شرکت های عربی با کیفیت است و توقف بین راهی در ابوظبی دارد و سپس به کوالالامپور پرواز می کند. اتحاد نیز جوایز بسیاری برده است. بنا به گفته ی بسیاری از مسافران از سراسر جهان، هواپیمایی های امارات، قطر و اتحاد، سه خط هوایی برتر دنیا هستند.


 


 


 


 


 

سفارتخانه های مالزی

سفارت مالزی در تهران

نام سفیر :  راجا نور شیروان زین العابدین

آدرس : خیابان الف، خیابان چنگیزی، شماره 6

تلفن : 6-26219055

فکس : 22046972

جهت رزرو هتل در مالزی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره مالزی

مراکز خرید مالزی

مراکز تفریحی مالزی

جاذبه های طبیعی مالزی

اماکن تاریخی مالزی