پارک آبی واترورد آیاناپا یکی از بزرگترین پارک های آبی اروپا , قبرس

پارک آبی واترورد آیاناپا یکی از بزرگترین پارک های آبی اروپا

پارک آبی واترورد آیاناپا Ayia Napa WaterWorld Themed Waterpark یکی از بزرگترین پارک های آبی اروپا به حساب می آید که در شهر آیاناپا قبرس جنوبی یا قبرس اروپایی واقع شده است. این پارک آبی یکی از جاذبه های گردشگری مهم قبرس است که هر سال گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب می کند. پارک آبی واترورلد با الهام از یونان باستان طراحی شده و تم یونانی دارد. 

سرسره ها و استخرهای پارک آبی واترورد قبرس

در پارک آبی واترورد برای هر افراد با هر سنی تفریحاتی وجود دارد. سرسره های آبی مختلف ، استخر مواج و محوطه های جداگانه ای برای بازی های آبی کودکان بخشی از این تفریحات هستند.

حمام آفرودیت یا Aphrodite’s Bath

استخر مواج مخصوص بزرگسالان ، با الهام از آفرودیت، الهه عشق یونان باستان

حمام آفرودیت پارک آبی واترورد قبرس

 

سرسره آپولو یا Apollo’s plunge

یک سرسره آبی پیچ در پیچ به طول 124 متر که می توانید به تنهای یا با خانواده با تویوپ های مخصوص از آن پایین بیایید. محدودیتی در استفاده افراد از این سرسره وجود ندارد ، فقط کودکان باید همراه با والدین سوار سرسره شوند. آپولو ، خدای خورشید و آفتاب در اساطیر یونان باستان است.

سرسره آپولو پارک آبی واترورد

استخر گردابی آئولوس یا Aeolos Whirlpool

یک سرسره که به یک استخر گردابی می رسد و با فشار آب در آن سر می خورید و می چرخید تا از سوراخ پایین آن به استخر دیگری بیفتید. در اساطیر یونان باستان آئولوس خدای بادها است. قد افراد برای استفاده از این وسیله باید حداقل 1.20 باشد.

استخر گردابی آئولوس پارک آبی واترورد

استخر مانع دار آتلانتیس Atlantis Activity pool

یک استخر مهیج که بر روی آن یک مسیر سخت و پر از موانع وجود دارد و هر لحظه ممکن است درون آب بیفتید. این قسمت بیشتر برای کودکان مناسب است.

استخر آتلانتیس پارک آبی واترورد قبرس

سرسره چاریوت Chariot Chase

یک سرسره مولتی اسلاید طولانی به طول 70 متر ، که اولین سرسره ای از این نوع بود که در خارج از آمریکا ساخته شد. می توانید با 3 نفر دیگر از دوستانتان در این سرسره مسابقه بدهید. قد افراد برای استفاده از سرسره چاریوت باید حداقل 1 متر و 5 سانتیمتر باشد.

سرسره چاریوت پارک آبی واترورد قبرس

استخر بازی کودکان Danaides

یک استخر کم عمق مخصوص خردسالان که در آن وسایل بازی مختلفی وجود دارد. این استخر مخصوص کودکان است و حداکثر کودکانی با قد 1 متر و 20 سانتیمتر می توانند از آن استفاده کنند.

استخر بازی کودکان پارک آبی آیاناپا

سرسره سقوط به آتلانتیس یا Drop to Atlantis

تنها سرسره آبی در جهان که در آن از صدا و تصویر و جلوه های بصری نیز استفاده شده و تجربه مهیجی را برای شما به ارمغان می آورد. استفاده از سرسره آتلانتیس فقط برای افرادی که قدشان بالای 1 متر و 20 سانتیمتر است مجاز می باشد.

سرسره آتلانتیس پارک آبی واترورد قبرس

هزارتوی مینوتور Minotaur’s Labyrinth

یک نیم کره حبابی شکل بزرگ و خیس و لغزان در وسط استخر و فضای بازی برای کودکان. با استفاده از طناب باید به بالای حباب برسید و مراقب باشید که با مینوتور ترسناک (هیولای افسانه ای در اسطوره های یونان) مواجه نشوید. هر کس به شجاعت تسئوس (پهلوان یونانی اساطیری) باشد برنده می شود. این وسیله فقط برای کودکانی که قدشان بین یک متر و 10 تا یک متر و 50 سانتیمتر است قابل استفاده است.

هزارتوی مینوتور پارک آبی واترورد قبرس

استخر کودکان پگاسوس یا Pegasus Delphin Children’s Pool

یک استخر کم عمق در پارک آبی واترورد قبرس، که مخصوص کودکان می باشد و در آن ستونها و المانهای یونان باستان وجود دارد تا بچه ها در حین بازی با تاریخ و فرهنگ یونانی هم آشنا شوند.

استخر کودکان پگاسوس پارک آبی واترورد قبرس

سرسره پیچ در پیچ فایتون یا فائتون  Phaethon’s Flume

یک سرسره پیچ در پیچ که در آن برخلاف سرسره قبلی از تویوپ خبری نیست و باید خودتان در آن سر بخورید. سفر نفس گیر فایتون ، پسر آپولو را تجربه خواهید کرد و در نهایت به درون استخر پرتاب خواهید شد. برای استفاده از این سرسره فقط افرادی که قدشان کمتر از 1.40 است مجاز هستند.

سرسره فایتون پارک آبی واترورلد قبرس

استخر مواج پوسیدون Poseidon’t wave pool

استخر پوزیدون (پوسیدون) هیجان انگیزترین استخر در کل خاورمیانه است. این استخر مجهز به یک سیستم تولید موج، تمام اعضای خانواده را با موج های یک متری بالا و پایین می کند. محدودیتی در استفاده از این استخر وجود ندارد فقط کودکان باید به همراه بزرگترها باشند.

استخر مواج پوسیدون پارک آبی واترورد قبرس

رودخانه اودیسه River Odyssey

برای افرادی که دنبال یک سواری آرام هستند رودخانه تنبل Lazy River در پارک آبی واترورد آیاناپا وجود دارد. همراه با چند نفر از دوستان و اعضای خانواده می توانید سوار تیوپ های این رودخانه مصنوعی بشوید و از زیبایی های آن لذت ببرید. محدودیتی در استفاده از رودخانه وجود ندارد فقط کودکان باید همراه با بزرگترها باشند.

رودخانه اودیسه پارک آبی واترورد قبرس

سرسره سرپنتین Serpentine Slides

یک سرسره پیچ و تاب دار به طول 150 متر که می توانید تکی یا همراه با یک نفر دیگر سوار بر قایق های مخصوص بادی بشوید و از آن پایین بیایید. برای استفاده از سرسره سرپنتین فقط افرادی با قد 1 متر و 5 سانتیمتر به بالا مجاز هستند.

سرسره سرپانتین پارک آبی واترورد آیاناپا

آبشار ایکاروس The fall of Icarus

یک سرسره 2 طرفه U شکل که با قایق مخصوص سوار آن می شوید و به پایین سر می خورید و از سر دیگر سرسره بالا می روید و این هیجان چند مرتبه تکرار می شود. فقط افراد با حداقل قد یک متر و 40 سال می توانند از آبشار ایکاروس استفاده کنند.

آبشار ایکاروس پارک آبی واتر ورد قبرس

سرسره های هراکلس The quest of Heracles

دو سرسره مارپیچ که می توانید همراه با دوستتان در آن به رقابت بپردازید. حداقل قد افراد برای استفاده از سرسره هراکلس باید یک متر و 5 سانتیمتر باشد.

سرسره های هراکلس پارک آبی آیاناپا

ماجراجویی اسب تروا Trojan Adventure

محل بازی کودکان با یک استخر خیلی کم عمق ، با چند سرسره کوچک و اسباب بازی اسب تروا .

اسب تروا در پارک آبی آیاناپا

سرسره آبی زفیر Zephyr’s Breeze

یک سرسره آبی سرپوشیده مارپیچ مخصوص کودکانی که حداکثر قد آنها یک متر و 20 سانتیمتر است.

سرسره آبی زفیر پارک آبی واتر ورلد

سرسره کامیکازه Kamikaze Slides

سرسره 75 متری که در جاهایی از آن تقریبا عمودی می شود و با سرعت خیلی زیاد می توانید از آن لذت ببرید. برای استفاده از سرسره کامیکازه محدودیت حداقل قد یک متر و 20 سانتیمتری وجود دارد.

سرسره کامیکازه پارک آبی واتر ورلد قبرس

رستوران های پارک آبی واترورد

در پارک آبی واترورد قبرس رستوران ها و کافه – بار های مختلفی برای استفاده بازدیدکنندگان وجود دارد. افراد با هر ذائقه ای می توانند پس از یک روز مفرح در رستوران های این مجموعه غذاها و نوشیدنی های دلخواه خود را میل کنند.

  • رستوران سلف سرویس Dionysos Temple: یک رستوران بوفه که انواع غذاها و سالادها را ارائه می دهد و ظرفیت 350 نفر مهمان را دارد.
  • رستوران Home’s Burger palace: رستوران فست فود با ظرفیت 200 نفر که انواع غذاهای فست فودی را به صورت منویی ارائه می کند.
  • رستوران Minotaur’s Pizza: این رستوران در محوطه هزارتوی مینوتور واقع شده و همانطور که از نامش پیدا است پیتزا ارائه می کند.
  • رستوران فیش اند چیپس Sirens Fish & Chips: این رستوران به ارائه فیش اند چیپس که یک غذای معروف انگلیسی است می پردازد. فیش اند چیپس شامل فیله سرخ شده ماهی کاد یا هادوک به همراه سیب زمینی سرخ شده و مخلفات است.
  • رستوران POSEIDON’S CREPERIE: این رستوران به ارائه کرپ می پردازد و بیشتر به عنوان یک اسنک حساب می شود تا غذا. کرپ یک جور پنکیک خیلی نازک است که در میان آن پنیر ، میوه و چیزهای مختلف قرار می دهند. در این رستوران میتوانید موارد داخل کرپ خود را انتخاب کنید و مراحل آماده شدن غذا را از نزدیک مشاهده نمایید.
  • دکه Mini Dounuts: همانطور که از نامش پیداست انواع دونات های مختلف را به علاقمندان ارائه می کند.
  • دکه بستنی: در روزهای داغ تابستان و بعد از آب تنی و تفریح در پارک آبی واترورد می توانید بستنی مورد علاقه خود را از این دکه ها تهیه کنید.
  • کافی شاپ Calypso Coffees & Shakes: قبرسی ها به قهوه علاقه زیاده دارند. در این کافی شاپ می توانید انواع قهوه ها و شیک های مختلف را سفارش دهید.

امکانات پارک آبی واتر ورد قبرس

از دیگر امکانات پارک آبی واترورد می توان به فروشگاه جهت خرید مایحتاج ضروری مثل مایو ، کلاه شنا و ... و همچنین نوشیدنی ها و مواد غذایی بسته بندی شده اشاره کرد. همچنین یک پیست کارتینگ نیز در این مجموعه وجود دارد که می توانید در آن به ماشین سواری با ماشین های کارتینگ بپردازید. سوییت های VIP از دیگر امکانات این مجموعه است که شامل فضاهایی جهت استراحت و اقامت به صورت اختصاصی و به دور از شلوغی پارک آبی می باشد. در سراسر مجموعه نیز تخت هایی برای آفتاب گرفتن و برنزه کردن وجود دارد. سرویس بهداشتی تمیز و مناسب نیز از دیگر امکانات این مجموعه است.

قیمت بلیط پارک آبی واترورلد آیاناپا

از تابستان 2024، قیمت ورودی برای بازدیدکنندگان 13 سال و بالاتر 50 یورو و برای کودکان 3 تا 12 سال 30 یورو است. نوزادان 0 تا 2 سال می توانند به صورت رایگان وارد شوند. لطفاً توجه داشته باشید که قیمت ها ممکن است متفاوت باشد، بنابراین توصیه می شود برای به روزترین اطلاعات، وب سایت رسمی را بررسی کنید.

چگونه به پارک آبی واترورد آیاناپا یکی از بزرگترین پارک های آبی اروپا برویم؟

اگر هتل شما در آیاناپا باشد به راحتی از طریق اتوبوس و تاکسی می توانید به پارک آبی واترورد قبرس برسید. اگر در لارناکا هستید حدود 45 دقیقه با ماشین تا این پارک آبی فاصله خواهید داشت. چنانچه ماشین اجاره کرده باشید با نرم افزارهای مسیریاب به راحتی می توانید پارک آبی واترورد را پیدا کنید.

آدرس پارک آبی واترورد آیاناپا یکی از بزرگترین پارک های آبی اروپا

18, Ayia Thekla Road, Agia Napa (Ayia Napa) 5345, Cyprus آیاناپا, قبرس

ساعت کار پارک آبی واترورد آیاناپا یکی از بزرگترین پارک های آبی اروپا

پارک آبی واترورد معمولاً از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر کار باز است. با این حال، این ساعات ممکن است بسته به فصل متفاوت باشد، بنابراین توصیه می شود برای کسب دقیق ترین اطلاعات، وب سایت رسمی را بررسی کنید یا مستقیماً با پارک تماس بگیرید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک آبی واترورد آیاناپا یکی از بزرگترین پارک های آبی اروپا چیست؟

جهت رزرو هتل در آیاناپا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵