ساحل فینیکودس لارناکا , قبرس

ساحل فینیکودس لارناکا

ساحل فینیکودس در شهر لارناکا واقع شده است و یکی از معروف ترین ساحل های عمومی قبرس جنوبی است. مرکز شهر لارناکا درست در ضلع شمالی ساحل فینیکودس قرار دارد و با جاده ساحلی، خیابان آتنون، از ساحل جدا شده است. ساحل فینیکودس حدود 600 متر طول دارد و عرض آن هم بین 30 تا 100 متر است. امکانات رفاهی زیادی در این ساحل برای استفاده عمومی مردم ساخته شده است.

فینیکودس یا Finikoudes در زبان یونانی به معنی درخت نخل است. علت نامگذاری این ساحل در سال 1922 میلادی به فینیکودس نیز وجود درختان نخل در این منطقه است. ساحل فینیکودس یک ساحل با پرچم آبی یا Blue Flag است. نشان پرچم آبی یا Blue Flag توسط بنیاد آموزشی محیط زیست (FEE) به سواحلی اعطا می شود که استانداردهای بالایی در حوزه ایمنی، محیط زیست و کیفیت داشته باشند. بازدید کنندگان با دیدن بلوفلگ می توانند با خیال راحت از ساحل استفاده کنند.

ساحل فینیکودس توسط شهرداری لارناکا مدیریت می شود. در فصل های گرم سال همیشه در این ساحل نجات غریق هایی برای حفاظت از مردمی که شنا می کنند وجود دارد. حساسیت بالایی از طرف شهرداری برای تمیز نگه داشتن این ساحل وجود دارد و ساحل و محوطه های اطراف آن به طور مرتب مورد نظافت قرار می گیرد. سرویس بهداشتی تمیز و محل هایی برای دوش گرفتن از دیگر امکانات ساحل فینیکودس است.

در ساحل شنی فینیکودس که به رنگ خاکستری است ، تخت هایی برای آفتاب گرفتن وجود دارد. البته توجه داشته باشید برای استفاده از تخت ها و چترها جهت آفتاب گرفتن باید هزینه مختصری پرداخت کنید. هر چند اگر دوست داشته باشید می توانید خودتان حوله و زیرانداز خود را به ساحل ببرید و هزینه ای هم بابت تخت پرداخت نکنید.

کودکان و علاقمندان به شن بازی در این ساحل به ساختن قلعه های شنی مشغول هستند. بعضی وقتها در این ساحل مسابقاتی نیز برای ساخت مجسمه های شنی برگزار می شود. در کنار ساحل، راه مخصوصی برای پیاده روی و برای دوچرخه سواری نیز وجود دارد.

ورزش های آبی مختلفی نیز برای علاقمندان در ساحل فینیکودس ارائه می شود، مثل انواع قایق ها، پاراسیلینگ، بنانا و جت اسکی و ... ولی نکته ای که وجود دارد این است که محلی که وسایل آبی موتوری تردد می کنند از محلی که مردم می خواهند شنا کنند تفکیک شده است. در کنار ساحل کافه / بارها و رستوران های مختلفی وجود دارد که می توان از غذاها و نوشیدنی های آن استفاده کرد. همچنین مغازه های مختلفی هم کنار ساحل وجود دارد که می توانید هر آنچه لازم دارید را از آنجا تهیه کنید.

در ساحل فینیکودس به پارکینگ خودروها هم فکر شده و پارکینگ های متعددی برای استفاده مردم ایجاد شده است. مارینای لارناکا نیز در نزدیکی ساحل فینیکودس قرار دارد ، اگر به این ساحل سری زدید بد نیست از مارینا هم دیدن کنید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید.

هتل های مختلفی در نزدیکی ساحل فینیکودس وجود دارد که از قیمت مناسبی هم برخوردار هستند. یکی از بهترین این هتلها هتل سان هال لارناکا است. همچنین هتل لیوادیوتیس سیتی هم از هتل های خوب اقتصادی در نزدیکی ساحل فینیکودس به حساب می آید.

ساحل فینیکودس یکی از بهترین محل ها برای استراحت و تفریح و آب تنی در قبرس است و به بازدید کنندگان حس آرامش خاصی می دهد.

چگونه به ساحل فینیکودس لارناکا برویم؟

با استفاده از اتوبوس و تاکسی به راحتی می توان به ساحل فینیکودس رسید. اگر در سفر خود به قبرس ماشین اجاره کنید نیز به راحتی با استفاده از نرم افزارهای مسیریاب می توانید به ساحل فینیکودس برسید.

آدرس ساحل فینیکودس لارناکا

لارناکا ، خیابان آتنون لارناکا, قبرس

ساعت کار ساحل فینیکودس لارناکا

ساحل فینیکودس 24 ساعت شبانه روز باز است

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ساحل فینیکودس لارناکا چیست؟

جهت رزرو هتل در لارناکا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵