آب و هوای قبرس

جغرافیا و آب و هوای قبرس

 بهترین زمان بازدید:

قبرس دارای اقلیم گرمسیری با تابش افتاب در تمام روزهای سال است. بهار و پاییز گرمای خوشایندی دارد در حالیکه روزهای تابستان بلند، خشک و داغ با دمای حدود 30 تا حتی 40 درجه است. گرما با وزش نسیم در مناطق ساحلی کاهش می یابد. زمستان ها اغلب ملایم اما همراه با طوفان های گرمسیری گاه و بیگاه است. روستاهای واقع شده در زمین های مرتفع تر اغلب دارای سرما و یخبندان هستند در حالیکه بارش برف سنگین در کوه های ترودوس هم وجود دارد و معمولا بارش به مدت چند هفته شرایط خوبی برای اسکی را مهیا می کند.

بهترین زمان بازدید برای کسانی که گرما را دوست دارند ژوئن، جولای و اگوست است اگرچه تابش شدید خورشید می تواند چالش بر انگیز باشد. نوشیدن آب فراوان برای جلوگیری از کم آب شدن بدن ضروری است. ماه‌های سپتامبر تا ژانویه، اوریل تا می، معتدل تر است و برای گشتن در جزیره و لذت بردن از دوچرخه سواری و گردشگری زمان مناسبی می باشد. فصل اسکی معمولا از اوایل فوریه تا مارس است.

لباس های مورد نیاز:

لباس های نخی و سبک برای ماه های تابستان به همراه داشته باشید مانند شلوار و شلوارک های نخی و تاپ همراه با کلاه برای محافظت در مقابل آفتاب. لباس های گرمتر با وزن متعادل برای بهار، پاییز و روزهای افتابی زمستان همراه با ژاکت برای عصر که ممکن است هوا سرد شود مناسب است. لباس بارانی برای گردشگری در فصل زمستان نیاز است.

جغرافیا

قبرس سومین جزیره بزرگ در مدیترانه است و در شرق در نقطه ای قرار دارد که فرهنگ خاورمیانه، آسیا و اروپا ادغام شده است. در شرق این جزیره  لبنان و سوریه، در جنوب اسرائیل و در غرب یونان و گروهی از جزایر قرار دارد. در شمال قبرس ترکیه و جنوب مصر واقع شده است.

چشم انداز جزیره میان خط ساحلی و تنگه های چشمگیر، سواحل شنی، تپه های سنگی،دشت های مسطح، دره های رودخانه ای و قله های جنگلی متنوع و زیبا است. کوه های ترودوس بر داخل جزیره مسلط هستند. بلندترین قله آن کوه المپ با 1952 متر (6400 فوت) ارتفاع بالاتر از سطح دریا است. شمال نیکوزیا و رشته کوهی در امتداد شبه جزیره، کوه های پنتاداکتیلوس را شکل می دهد. میان این دو، دشت حاصل خیز مساریا واقع شده است.

در غرب این جزیره، شبه جزیره اکاماس قرار دارد یک منطقه پوشیده از درخت که از اگیوس جورجیوس تا لاستی نزدیک به پلی ادامه دارد. این جا سرزمین گیاهان و جانوران متعدد است، بسیاری از گونه های آن فقط مختص قبرس است. در شمال قبرس ابگیر مورفو و ساحل آن واقع شده است.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آب و هوای قبرس چیست؟

جهت رزرو هتل در قبرس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵