شبه جزیره کارپاس قبرس , قبرس

شبه جزیره کارپاس قبرس

زیباترین منطقه در قبرس، شبه جزیره ناهموار و دورافتاده کارپاس می باشد که در امتداد سواحل طلایی پشت تپه های ناهموار شمال شرقی جزیره (قبرس شمالی) واقع شده است.. منطقه ای کمتر کشف شده در قبرس با روستاهای عجیب و غریب و مکانهای تاریخی پنهان.. اگر میخواهید جاهای دیدنی بکر و دست نیافتنی را تجربه کنید،  شبه جزیره کارپاس در فاماگوستا، قبرس شمالی بهترین انتخاب است.. یک ماشین کرایه کنید و از موزاییک های آگیا تریادا در روستای سپاهی دیدن کنید و بعد از آن به روستای دورافتاده دیپکارپاز در شمال شرقی بروید و از خرابه های کلیسای آگیوس فیلون بازدید کنید.. و در آخر به ساحل طلایی معروف و زیبای شبه جزیره کارپاس”Karpas Peninsula North Cyprus” سری بزنید..

از سکوت محض و سواحل شنی شبه جزیره ی کارپاس قبرس شمالی لذت ببرید.. بکر ترین بخش قبرس شمالی، شبه جزیره خوش منظره کارپاس، به سمت شرق ترکیه قرار دارد که در حاشیه آن بکر ترین سواحل جزیره واقع شده اند.. که بیشتر پاتوق لاک پشت های دریایی هست تا توریست ها.

در اینجا صومعه های باشکوه ارتدوکس از آپوستولوس آندریاس به چشم می خورد.. شبه جزیره کارپاس “ترکی: Karpaz، یونانی: Καρπασία” که به کارپاسیا نیز معروف است،با 80 متر طول و 20 متر عرض یکی از برجسته ترین ویژگی های جغرافیایی جزیره قبرس به شمار می رود.. شبه جزیره کارپاس در قبرس شمالی از مكان هاي ديدني قبرس شمالي، از نزدیکی فاماگوستا تا شمالی ترین نقطه امتداد یافته است..

کارپاس فاماگوستا یکی از بهترین جاذبه های دیدنی قبرس شمالی از نظر آبهای زیر زمینی غنی می باشد پس محصولات زراعی فراوانی در اینجا رشد می کند و کشاورزی یک شغل اصلی به شمار می رود.. در بسیاری از روستاهای اطراف تراکتور هنوز یک نوآوری به شمار می رود و هنوز به روش سنتی و با استفاده از اسب شخم می زنند.. شغل دوم در این منطقه ماهیگیری است.. روستای بوگاز و کومیالی مراکز اصلی و بهترین رستورانهای قبرس شمالی را دارند..

چگونه به شبه جزیره کارپاس قبرس برویم؟

آدرس شبه جزیره کارپاس قبرس

Famagusta-Cyprus فاماگوستا, قبرس

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره شبه جزیره کارپاس قبرس چیست؟

جهت رزرو هتل در فاماگوستا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵