ویزای قبرس

ویزای قبرس در شرایط کرونا

صدور ویزای قبرس اروپایی از اسفند 1400 برای ایرانی ها از سر گرفته شد. کلیه مسافران واجد شرایطی که واکسن کرونا زده باشند می توانند جهت دریافت ویزای قبرس با ما تماس بگیرند. 

به طور کلی و در شرایط عادی، ویزای قبرس در ایام نوروز و تابستان که پروازهای مستقیم بین تهران و لارناکا برقرار است راحت تر صادر می شود.  از آنجا که قبرس عضو اتحادیه اروپا است و در آستانه پیوستن به پیمان شینگن قرار دارد مقررات و قوانین سختی جهت صدور ویزا دارد. از طرفی داشتن ویزای قبرس اروپایی برای کسانی که می خواهند در آینده ویزای شینگن یا کانادا را بگیرند یک امتیاز بزرک محسوب می شود.

معمولا ویزاهای توریستی که برای افراد عادی صادر می شود بیشتر از یک یا دو هفته اعتبار ندارد و به صورت یکبار ورود است. جهت اخذ ویزای قبرس لطفا با ما تماس بگیرید : 88559925

اشخاصی که برای گرفتن ویزای قبرس از طریق آژانس اقدام می کنند نیازی به مراجعه حضوری به سفارت جهت مصاحبه یا انگشت نگاری و تحویل مدارک نخواهند داشت.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای قبرس توریستی:

 • اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار از تاریخ سفر
 • ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی زمینه سفید جدید که ترجیحا با عکس پاسپورت یکی نباشد
 • اصل شناسنامه
 • گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت، تاریخ شروع به کار و میزان درآمد با ترجمه انگلیسی
 • پرینت حساب جاری یا پس انداز بانکی با ترجمه انگلیسی و با مانده حداقل 10 میلیون تومان و درج مهر شعبه
 • مشخصات کامل مسافر از قبیل آدرس منزل و محل کار با ذکر شماره تلفن
 • گذرنامه قدیمی ممهور به سایر ویزاها
 • رزرو بلیط رفت و برگشت و ووچر هتل کانفرم شده و پرداخت شده که توسط آفتاب تراول تامین خواهد شد

 علاوه بر این آفتاب تراول می تواند به شما در گرفتن اقامت قبرس نیز کمک کند. 

مدارک اشتغال به کار جهت اخذ ویزای قبرس

چنانچه نام شخص در روزنامه رسمی شرکتی درج شده باشد و روزنامه رسمی از نظر تاریخی دارای اعتبار باشد می توان ترجمه روزنامه رسمی را به عنوان اشتغال به کار جهت اخذ ویزای قبرس ارائه داد.

چنانچه فرد دارای جواز کسب، جواز ساخت ساختمان، پروانه مطب و ... باشد می توان این مدارک را ترجمه و به عنوان اشتغال به کار ارائه داد.

برای افرادی که بازنشسته هستند یا در حال حاضر شغل دولتی دارند باید آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی به صورت رسمی (دارای مهر دادگستری و وزارت خارجه) ترجمه گردد و به عنوان اشتغال به کار جهت اخذ ویزای قبرس ازائه گردد.

برای سایر موارد باید نامه ای از محل کار گرفته شود که در آن میزان حقوق، سمت و تاریخ شروع به کار مشخص باشد. اگر این نامه از محل کار به زبان انگلیسی گرفته شود نیازی به ترجمه آن نیست در غیر اینصورت باید توسط دارالترجمه به صورت عادی ترجمه گردد. لطفا توجه داشته باشید که حساب بانکی شما باید با میزان حقوق ذکر شده در گواهی اشتغال به کار همخوانی داشته باشد.

مدت زمان اخذ ویزای قبرس

از زمان تحویل کامل مدارک به سفارت قبرس در تهران حداکثر 7 روز کاری جهت اخذ ویزای قبرس زمان لازم است. در فصل تابستان و ایام نزدیک به عید نوروز و به طور کلی در پرونده های خاص می توان در فاصله کوتاه تری نیز ویزا گرفت. جهت اخذ ویزای فوری قبرس با ما تماس بگیرید.

شرایط ووچر هتل جهت اخذ ویزای قبرس

جهت کاهش احتمال ریجکتی ویزای قبرس، محل اقامت شما در قبرس باید توسط سفارت پذیرفته باشد. ارائه ووچر هتل از سایت های آنلاین نظیر بوکینگ، برای سفارت یک امتیاز منفی می باشد. ما با همکاری معتبرترین آژانس مسافرتی قبرسی، ووچر هتل های کانفرم شده با مهر و سربرگ خود هتل را به سفارت ارائه می دهیم و سفارت نیز معتبر بودن ووچر هتل را استعلام می کند

ویزای تک قبرس؟

به دلایل ذکر شده در بالا، ما در حالت عادی ویزای تک قبرس اقدام نمی کنیم و پرونده ها را با ووچر هتل معتبر به سفارت ارائه می دهیم تا احتمال ریجکتی کم شود. ویزای تک قبرس فقط در حالتی که مسافر دعوتنامه از کشور قبرس داشته باشد و یا اینکه بتواند کانفرم رزرو و پرداخت هتل را به صورت مهر و امضا شده بر روی سربرگ خود هتل (سایت های آنلاین نظیر بوکینگ مورد پذیرش نیست) ، اقدام می کنیم.

چنانچه نگران سوخت شدن هزینه های رزرو هتل خود هستید به اطلاع می رسانیم چنانچه ویزای قبرس شما ریجکت شود هزینه رزرو هتل به شما استرداد می گردد و شما هزینه ای از این بابت پرداخت نخواهید کرد.

ویزای قبرس شینگن است؟ با ویزای قبرس به چه کشورهایی می توان سفر کرد؟

قبرس جنوبی یا قبرس اروپایی عضو اتحادیه اروپا هست ولی عضو پیمان شینگن نیست. البته همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید، ویزای قبرس از نظر ظاهری بسیار شبیه به ویزای شینگن می باشد و در آینده نزدیک قبرس نیز عضو شینگن خواهد شد. در نتیجه در حال حاضر با ویزای قبرس شما نمی توانید به کشورهایی نظیر فرانسه و آلمان سفر کنید. اما بر اساس پیمان مشترکی که بین قبرس و بعضی کشورهای اروپایی وجود دارد، افرادی که ویزای معتبر قبرس را داشته باشند و ورود اول خود را به قبرس انجام دهند می توانند به کشورهای بلغارستان، رومانی و کرواسی بدون ویزا سفر کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید: 88559925 

ویزای قبرس

 

ویزای قبرس جهت حضور در سفارت آمریکا

مسافران محترمی که با پاسپورت ایرانی جهت مصاحبه و یا انجام هر گونه کار اداری در سفارت آمریکا در نیکوزیا به کشور قبرس سفر می کنند نیز نیازمند ویزای قبرس می باشند. این افراد علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا، باید مدارک مربوط به سفارت آمریکا نظیر فرم DS160 ، فرم I20 و وقت کانفرم شده سفارت آمریکا در نیکوزیا را نیز در مدارک خود داشته باشند.

چنانچه قصد انجام کار اداری در سفارت آمریکا در نیکوزیا را دارید، جهت گرفتن ویزای قبرس و همچنین رزرو هتل در نزدیکی سفارت آمریکا در قبرس با ما تماس بگیرید.  مسافران محترمی که قصد پیکاپ ویزای آمریکا از قبرس را دارند نیز جهت اطلاع از قیمت ها و شرایط مربوطه می توانند با ما تماس بگیرند.

ویزای قبرس جنوبی برای افرادی که به قبرس شمالی سفر کرده اند

کلیه مسافرانی که مهر قبرس شمالی یا قبرس ترک در پاسپورت آنها وجود دارد جهت اخذ ویزای قبرس جنوبی، یونان، ایتالیا، دانمارک و چند کشور دیگر اروپایی با مشکل مواجه خواهند شد. این افراد باید حتما پاسپورت خود را عوض کنند و با پاسپورت سفید مدارک آنها به سفارت قبرس اروپایی برده شود. ما برای این مسافران نیز جهت دریافت روادید قبرس اروپایی افدام می کنیم، اما هیچ گونه مسئولیتی از طرف آژانس در قبال رد درخواست و ریجکتی ویزای قبرس پذیرفته نمی شود.

سفر به قبرس شمالی یا قبرس ترک

افرادی که از قبرس اروپایی ویزا بگیرند و ورود آنها به قبرس اروپایی باشد، می توانند به صورت زمینی به قبرس شمالی بروند و از شهرهای آن بازدید کنند اما خروج مسافر از قبرس باید حتما از قبرس جنوبی باشد.

قبرس شمالی برای اتباع ایرانی نیازی به ویزا ندارد، افرادی که به ورودشان از مرز قبرس شمالی است حق ورود و بازدید از قبرس جنوبی را ندارند و در آینده نیز در گرفتن ویزای شینگن و ویزای قبرس جنوبی با مشکل مواجه خواهند شد.

ویزای قبرس برای افرادی که ویزای شینگن معتبر دارند

کلیه افرادی که از هر یک از کشورهای عضو پیمان شینگن، ویزای معتبر با حداقل 2 بار اجازه ورود داشته باشند، یه شرطی که ورود اول با آن ویزا را از کشور صادر کننده ویزا انجام داده باشند، می توانند بدون نیاز به ویزای قبرس به کشور قبرس جنوبی سفر کنند و به اندازه باقی مانده از ویزای شینگن خود در کشور قبرس اقامت داشته باشند.

قبرس بخشی از منطقه شینگن نیست. اما دارندگان ویزای شینگن مجاز به ورود به قبرس بدون اخذ ویزای کوتاه مدت هستند به شرط آنکه قبلا از ویزای شینگن برای ورود به کشور صادر کننده استفاده کرده باشند.

شرایط پاسپورت مسافران جهت اخذ ویزای قبرس

پاسپورت مسافران غیر اروپایی جهت ورود به قبرس جنوبی باید حداقل دارای 7 ماه اعتبار باشد.

مسافران غیر اروپایی مجاز به ورود به جمهوری قبرس از طریق فرودگاه لارناکا یا پافوس، یا بنادر لارناکا، لیماسول، لاتسیس و پافوس هستند که در منطقه ای زیر نظر دولت جمهوری قبرس واقع شده اند.

هر بندر یا فرودگاهی در منطقه قبرس که در آن دولت کنترل موثر ندارد (مناطق ترک نشین)، نقاط غیرقانونی برای ورود از سوی مقامات قبرسی یونانی نشین اعلام شده اند و هر تلاشی برای ورود به جمهوری قبرس از این مسیرها موجب رد دارندگان پاسپورت های غیراروپایی می شود و جرایمی مانند اخراج شدن را به همراه دارد. دارندگان پاسپورت های اروپایی از این قانون معاف هستند و آزاد هستند از هر نقطه ای به قبرس وارد شوند.

انواع ویزای قبرس و هزینه های آن

جهت آگاهی از هزینه صدور ویزای قبرس لطفا با ما تماس بگیرید. اعتبار ویزای قبرس عبارتند از: 

برای اتباع ایرانی معمولا ویزا دقیقا مطابق با برنامه سفر ارائه شده به سفارت صادر می شود، یعنی روز ورود و خروج مطابق رزرو بلیت و هتل در ویزا قید می شود و مسافر هیچ فرصتی جهت تغییر برنامه سفر پس از اخذ ویزای قبرس ندارد. برای اتباع غیر ایرانی معمولا ویزاها  برای 90 روز در دوره 180 روزه معتبر است. 

ترانزیت:

اتباع برخی از کشورها (اما نه آنچه در بالا آمد) باید ویزای ترانزیت گرفته و آن را با کنسولگری هماهنگ کنند.

درخواست ویزا از:

نزدیکترین سفارت خانه یا کمیسیون عالی. لطفا جهت اخذ ویزای قبرس با ما تماس بگیرید. 

ورود با حیوانات خانگی:

حیوانات خانگی باید پاسپورت یا گواهی سلامت حیوان، به علاوه گواهی واکسیناسیون (شامل هاری) داشته باشند اگر از کشورهای غیر اروپایی وارد می شوند. حیواناتی که از اروپا وارد می شوند نیاز به پاسپورت، ریزتراشه و گواهی واکسن هاری دارند. 

اخذ اقامت قبرس از طریق تمکن مالی

افرادی که در ایران دارای اشتغال به کار معتبر باشند و همچنین از تمکن مالی قابل قبولی برخوردار باشند می توانند جهت اخذ اقامت یک ساله قبرس از طریق تمکن مالی با ما تماس بگیرند. اقامت تمکن مالی سال به سال برای متقاضی تمدید می شود و چنانچه فرد حداقل 4 سال اقامت قانونی قبرس اروپایی را داشته باشد می تواند جهت اخذ پاسپورت قبرس اروپایی اقدام کند. با توجه به سابقه ما در زمینه اخذ اقامت و تابعیت قبرس، و دهها پرونده موفقی که در این زمینه داشته ایم می توانیم به شما در کل این فرایند کمک کنیم. از اخذ ویزای توریستی قبرس گرفته تا اخذ پاسپورت.

چنانچه شما از تمکن مالی خیلی بالایی در ایران برخوردار هستید می توانیم اقامت دائم قبرس اروپایی را نیز برای شما اخذ کنیم که دیگر نیاز به تمدید سالیانه اقامت موقت نداشته باشید و بعد از 4 سال برای پاسپورت اقدام کنید.

از آنجایی که مشاوره و بررسی مدارک جهت اخذ ویزای قبرس و اقامت قبرس به صورت رایگان انجام می پذیرد لطفا با ما تماس بگیرید: 88559925

اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک

کشور قبرس به افرادی که در این کشور ملک نوساز خریداری نمایند اقامت می دهد. چنانچه ارزش ملک خریداری شده حداقل 300 هزار یورو باشد، به خریدار و اعضای خانواده وی اقامت دائم داده می شود. چنانچه ارزش ملک زیر 300 هزار بورو باشد، به خریدار و اعضای خانواده وی تا زمانی که ملک خود را در قبرس دارند ویزای چندبار ورود یا Multiple داده می شود. با توجه به گران شدن قیمت یورو در ایران، خرید ملک در قبرس شاید زیاد مقرون به صرفه نباشد و بهترین و ارزان ترین راه جهت اخذ اقامت قبرس اقدام از طریق تمکن مالی است که در بالا توضیح داده شد.

چنانچه مایل به اخذ اقامت قبرس از طریق خرید ملک هستید لطفا جهت هماهنگی برای بازدید از املاک سازنده های مختلف قبرس با ما تماس بگیرید: 88559925

اخذ اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت

به دلیل تحریم ها متاسفانه در حال حاضر امکان ثبت شرکت عادی در کشور قبرس اروپایی برای ایرانیان وجود ندارد، اما می توانیم برای کسانی که اقامت قبرس را از طریق یکی از روشهای توضیح داده شده در بالا اخذ می نمایند، به صورت offshore شرکت ثبت کنیم. این شرکت ها فقط برای کارهای بازرگانی بین المللی و یا کارهای freelancer کاربرد دارند و با این شرکت ها نمی توانید در بازار قبرس کار کنید.

جهت ثبت شرکت و اخذ اقامت قبرس اروپایی لطفا با ما تماس بگیرید : 88559925


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ویزای قبرس چیست؟

نظر مردم درباره ویزای قبرس

 • سلام،آیا باویزای قبرس اروپایی،میتوان به کشورپرتغال هم سفرکرد؟
  ناشناس | ۶ آبان ساعت ۱۳ : ۰۸
  • سلام وقت شما بخیر . آیا قبرس جنوبی هم ویزا میخواد ؟ آیا پس از گرفتن ویزای قبرس شمالی میشه به بلغارستان یا صربستان سفر کرد ؟
   ناشناس | ۳۰ بهمن ساعت ۵۱ : ۰۸
   • با ویزای قبرس میشه رفت فرانسه یا بقیه کشورهای اروپایی؟
    ناشناس | ۳۰ آبان ساعت ۴۰ : ۱۸
    • خیر
     ناشناس | ۱۶ بهمن ساعت ۴۰ : ۲۱

   سفارت قبرس در تهران

   نام سفیر :   آندریاس پی کوزوپیس

   آدرس : دزاشیب، خیابان بوعلی، شماره 194

   تلفن : 22219842

   فکس : 22219843

   جهت رزرو هتل در قبرس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵