راهنمای سفر به قبرس

درباره قبرس

زادگاه افسانه‌ای الهه عشق، قبرس در سواحل شنی مدیترانه دارای صومعه‌های قدیمی، خرابه‌های باستانی، کوه‌های معطر از آویشن، خانه‌های سفالی و ... است. البته، محل اسکان افراد در رده سنی بیست تا سی ساله  که در جست و جوی آفتاب هستند نیز است.


قبرس در تقاطع جاده‌ای میان اروپا و آسیا قرار گرفته است. در گذشته، جانشینان امپراتوری ها بر سر بنادر ساحلی و استحکامات نظامی کوهستانی بایکدیگر می‌جنگیدند، و پیروز جنگ بر مدیترانه شرقی تسلط می‌یافت. سازندگان امپراطوری ها در پس میراث باورنکردنی اثار تاریخی از بین رفته اند: خرابه های رم و یونان باستان، قلعه های جنگ های صلیبی، شهر قدرتمند ونیس و مساجد و مناره های بلند که توسط مهاجمان عثمانی تخریب شده است.


تا دهه 1970، قبرس مکانی دور افتاده و به دور از هیاهو بود اما جنگ داخلی تخریب کننده ای که در آن رخ داد، این کشور را به دو بخش قبرس یونانی نشین و ترک نشین تقسیم کرد. در جنوب، جمهوری یونانی قبرس تبدیل به ایالت اروپایی مدرنی شد، در حالیکه نیمه شمالی ترک نشین جزیره مجزا باقی ماند که تنها از سوی کشور ترکیه مورد تایید قرار گرفت و مسیر اصلی گردشگریاز قبرس به یونان شد.


پس از تقسیم بندی، توسعه گردشگری به سمت نیمه یونانی نشین جزیره رفت که با ظهور آیاناپا ، پروتاراس، لیماسول، پافوس و رشته ای از اقامتگاه های تابستانی که در طول ساحل جنوبی بود همراه شد. این یک چهره از قبرس است: ویلاهای سفیدکاری شده و عالی، حمام‌های آفتاب، سواری با قایق های باریک موزی شکل، کلوب های شبانه و گروه‌های جوانی که از آفتاب تابستانی لذت می برند.


داخل شهر قبرس قدیم، روستاهای زیبا مملو از کلیساهایی است که در لیست یونسکو قرار گرفته اند، و رشته کوه های آرامش بخش و تاکستان هایی که از زمان های قدیم شراب تولید می کنند، وجود دارد.  حال و هوای قبرس قدیم در پایتخت قبرس یعنی شهر نیکوزیا، نیز وجود دارد: فضایی آرام همراه با مساجد ترکی و کلیساهای بیزانسی که در امتداد خط سبز که مرز میان دو بخش است می‌رسد.


شمال قبرس شکل دیگری است، بیشتر ترک نشین است تا یونانی نشین، این موضوع حتی در منوی رستوران ها نیز مشهود است، اما مزین به خرابه های باستانی و قلعه های باقی مانده از جنگ های صلیبی است. در حالیکه توسعه در ساحل اطراف فاماگوستا و کایرینا اتفاق می افتد، شبه جزیره متحرک کارپاس گذری از زمان را ارائه می دهد که خرابه های باستانی تبدیل شدند به ساحل های طلایی که بیش تر از گردشگر، لاک پشت های دریایی را می بیند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی قبرس

اصل پاسپورت با اعتبار ۷ ماه + اصل شناسنامه + ۲ قطعه عکس ۶x۴ رنگی زمینه سفید + گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی (ذکر سمت و میزان حقوق الزامیست) + اصل پرینت بانکی به زبان انگلیسی با کارکرد ۶ ماه و با مهر و امضای شعبه + مدت زمان اخذ ویزا ۷ روز کاری است

بهترین راه سفر به قبرس

پرواز به قبرس


قبرس دارای خطوط هوایی بین المللی است که به صورت مستقیم از سراسر جهان به فرودگاه بین المللی لارناکا و پافوس پرواز دارد. خطوط هوایی متعددی از انگلستان به قبرس وجود دارد که عبارتند از:


اگین، بلوایر، بریتیش ایرویز، ایزی جت، مونارچ، نروژین، و ریانیر.


همه پروازها به شمال قبرس در شمال نیکوزیا از طریق ترکیه به فرودگاه بین المللی ارکان می رسد.


خطوط هوایی ترکی عبارتند از ترکیش نشنال کریر، پگاسوس و اطلس گلوبال.


در حالیکه قبرس مقصد گردشگری در همه سال برای کسانی است که خوابیدن در ساحل در صبح و اسکی روی برف در شب را دوست دارند، حداقل در ماه فوریه بسیاری از خطوط هوایی پروازهای محدود زمستانی دارند. جولای و اگوست گران ترین ماه های پرواز هستند در حالیکه تخفیف ها در زمستان، اوایل بهار و اواخر پاییز وجود دارد.


نکات هوایی سفر به قبرس


از سال 1974، دولت قبرس اعلام کرده که فرودگاه بین المللی ارکان، مرزی غیرقانونی برای ورود به مصر است و هیچ پرواز مستقیمی به جز از ترکیه وجود ندارد. اما گردشگران در حال حاضر می توانند به جنوب پرواز کنند و از طریق جاده به مرز نیکوزیا برای تعطیلات در شمال سفر کنند.


زمان های پرواز:


از لندن به پافوس و لارناکا: 4 ساعت و 30 دقیقه، به ارکان در نیکوزیای شمالی از طریق ترکیه: 6 ساعت.


مالیات مقصد:


ندارد.


سفر ریلی


رسیدن به قبرس از طریق قایق


قبرس تعداد فزاینده ای تفریحگاه ساحلی دارد که میزبان گردشگران با قایق است. تفریحگاه لارناکا بزرگترین آنهاست.


نکات آبی:


از سال 1974، دولت قبرس اعلام کرده که بنادر فاماگوستا و کیرنیا در شمال جزیره، بنادر غیرقانونی برای ورود به قبرس هستند.


کشتی های تفریحی:


قبرس بندری برای شرکت های تفریحی با خط سیر مدیترانه شرقی است. کشتی های تفریحی در ترمینال تفریحی لیماسول تخلیه می شوند.


شرکت های محلی، خط تفریحی سالامیز و سلستیال سفرهای تفریحی کوتاه بین یک تا 9 روز را از لیماسول ارائه می دهند. مصر، سرزمین های مقدس و لبنان سفرهای تفریحی کوتاه و سفر دور جزایر یونانی گزینه های تفریحی مهمتری هستند.


متصدیان گذرگاه ها:


اگونلر دنیزلیک میان تاشوکو در ترکیه و گیرنه در شمال قبرس متصدی است. هیچ گذرگاهی میان قبرس و یونان وجود ندارد.

اماکن تاریخی قبرس

پافوس اودئون

هرساله جشنواره گروه‌های کُر در پافوس اودئون برگزار می‌شود

مقبره ی پادشاهان

این بنای تاریخی مجموعه ای از هشت مقبره است که به خوبی حفظ شده است.

قصر سنت هیلاریون

برای آشنایی با بنای تاریخی قلعه سنت هیلاریون در گیرنه و سایر جاذبه های قبرس کلیک کنید

شهر باستانی سالامیس

برای آشنایی با جاذبه های گردشگری قبرس از جمله شهر باستانی سالامیس کلیک کنید

مسجد لالا مصطفی پاشا

برای آشنایی با جاذبه های قبرس شمالی از جمله مسجد لالا مصطفی پاشا در فاماگوستا و رزرو تور قبرس کلیک کنید

جاذبه های طبیعی قبرس

تپه کوریون

تپه کوریون در 4 کیلومتری جنوب غربی روستای Episkopi در لیماسول قرار دارد

ساحل نیسی

ساحل نیسی محبوبترین ساحل در 3 کیلومتری غرب مرکز آیاناپا است،برای رزرو تور آیاناپا با ما تماس بگیرید

شبه جزیره کارپاس قبرس

برای آشنایی با شبه جزیره ی زیبای کارپاس در فاماگوستا و سایر جاذبه های گردشگری قبرس کلیک کنید

مراکز تفریحی قبرس

پارک آبی آفرودیت

برای آشنایی با جاذبه های تفریحی پافوس در قبرس و پارک آبی آفرودیت کلیک کنید

سفارتخانه ها

سفارت قبرس در تهران

نام سفیر :   آندریاس پی کوزوپیس

آدرس : دزاشیب، خیابان بوعلی، شماره 194

تلفن : 22219842

فکس : 22219843

جهت رزرو هتل در قبرس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

کدام مقاصد می توانند بهترین جایگزین استانبول برای سفر باشند؟

کدام مقاصد می توانند بهترین جایگزین استانبول برای سفر باشند؟

با اینکه پایتخت ترکیه شهری به غیر از استانبول است اما شهر استانبول قلب تپنده ترکیه است. در این شهر با کلیساهای متعدد ، مساجد عثمانی در کنار باشگاه‌های شبانه، حمام های ترکی، بازارهای مختلف و البته شلوغ، همگی در کنار هم مشغول به فعالیت هستند . لذت خرید در کنار لذت مناظر زیبای طبیعت استانبول، همراه […]

چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟

چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟

چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟ اگر قصد سفر به آمریکا را دارید و باید برای اخذ ویزا اقدام کنید ، از آنجا که ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک تیره ای دارند هیچیک در کشور دیگر سفارت و یا کنسولگری ندارد بنابراین ایرانیانی که متقاضی ویزای آمریکا هستند باید به کشور سومی مراجعه کنند که آمریکا در […]

کجا آفتاب بگیریم؟؟؟

کجا آفتاب بگیریم؟؟؟

شاید خیلی هاتون تجربه استراحت در سواحل زیبای آنتالیا، انالیا یا بدروم و کوش آداسی رو داشته باشید اما امسال تابستان با توجه به مسائل امنیتی که اخیرا” در ترکیه  پیش آمده ، بسیاری از مسافرین به دنبال مقصد جایگزین برای سفر تابستانی خود و پیدا کردن یک ساحل زیبا  هستند که هم از لحاظ […]

پنج دلیل برای اینکه تعطیلات تابستان را در قبرس بگذرانیم

پنج دلیل برای اینکه تعطیلات تابستان را در قبرس بگذرانیم

پنج دلیل برای اینکه تعطیلات تابستان را در قبرس بگذرانیم: صبح جمعه است و ما زیر آسمون آبی شفاف و صاف قبرس از خواب بیدار شدیم، در طول روز دما بالای ٢٢ درجه بود و جون میداد که از ته دل هوای مطبوع و تازه رو نفس عمیق بکشی. در حین تماشای منظره دهکده پیا […]

اطلاعات کشور قبرس

پرچم قبرس
پایتخت قبرس
نام انگلیسی قبرس
Cyprus
مساحت قبرس
9,251 کیلومتر مربع
جمعیت قبرس
858,000 نفر
کد تلفن قبرس
  • 00357
واحد پول قبرس
  • یورو   (EUR)
زبان رایج در قبرس
  • یونانی
  • ترکی
  • ارمنی
کشورهای هم مرز قبرس

شماره رزرو هتل در قبرس

۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵