راهنمای سفر به قبرس

رزرو هتل در قبرس

درباره قبرس

زادگاه افسانه‌ای الهه عشق، قبرس در سواحل شنی مدیترانه دارای صومعه‌های قدیمی، خرابه‌های باستانی، کوه‌های معطر از آویشن، خانه‌های سفالی و ... است. البته، محل اسکان افراد در رده سنی بیست تا سی ساله  که در جست و جوی آفتاب هستند نیز است.


قبرس در تقاطع جاده‌ای میان اروپا و آسیا قرار گرفته است. در گذشته، جانشینان امپراتوری ها بر سر بنادر ساحلی و استحکامات نظامی کوهستانی بایکدیگر می‌جنگیدند، و پیروز جنگ بر مدیترانه شرقی تسلط می‌یافت. سازندگان امپراطوری ها در پس میراث باورنکردنی اثار تاریخی از بین رفته اند: خرابه های رم و یونان باستان، قلعه های جنگ های صلیبی، شهر قدرتمند ونیس و مساجد و مناره های بلند که توسط مهاجمان عثمانی تخریب شده است.


تا دهه 1970، قبرس مکانی دور افتاده و به دور از هیاهو بود اما جنگ داخلی تخریب کننده ای که در آن رخ داد، این کشور را به دو بخش قبرس یونانی نشین و ترک نشین تقسیم کرد. در جنوب، جمهوری یونانی قبرس تبدیل به ایالت اروپایی مدرنی شد، در حالیکه نیمه شمالی ترک نشین جزیره مجزا باقی ماند که تنها از سوی کشور ترکیه مورد تایید قرار گرفت و مسیر اصلی گردشگریاز قبرس به یونان شد.


پس از تقسیم بندی، توسعه گردشگری به سمت نیمه یونانی نشین جزیره رفت که با ظهور آیاناپا ، پروتاراس، لیماسول، پافوس و رشته ای از اقامتگاه های تابستانی که در طول ساحل جنوبی بود همراه شد. این یک چهره از قبرس است: ویلاهای سفیدکاری شده و عالی، حمام‌های آفتاب، سواری با قایق های باریک موزی شکل، کلوب های شبانه و گروه‌های جوانی که از آفتاب تابستانی لذت می برند.


داخل شهر قبرس قدیم، روستاهای زیبا مملو از کلیساهایی است که در لیست یونسکو قرار گرفته اند، و رشته کوه های آرامش بخش و تاکستان هایی که از زمان های قدیم شراب تولید می کنند، وجود دارد.  حال و هوای قبرس قدیم در پایتخت قبرس یعنی شهر نیکوزیا، نیز وجود دارد: فضایی آرام همراه با مساجد ترکی و کلیساهای بیزانسی که در امتداد خط سبز که مرز میان دو بخش است می‌رسد.


شمال قبرس شکل دیگری است، بیشتر ترک نشین است تا یونانی نشین، این موضوع حتی در منوی رستوران ها نیز مشهود است، اما مزین به خرابه های باستانی و قلعه های باقی مانده از جنگ های صلیبی است. در حالیکه توسعه در ساحل اطراف فاماگوستا و کایرینا اتفاق می افتد، شبه جزیره متحرک کارپاس گذری از زمان را ارائه می دهد که خرابه های باستانی تبدیل شدند به ساحل های طلایی که بیش تر از گردشگر، لاک پشت های دریایی را می بیند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی قبرس

اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار + اصل شناسنامه + ۲ قطعه عکس ۶x۴ رنگی زمینه سفید + گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی (ذکر سمت و میزان حقوق الزامیست) + اصل پرینت بانکی به زبان انگلیسی با کارکرد ۶ ماه و با مهر و امضای شعبه + مدت زمان اخذ ویزا ۷ روز کاری است

بهترین راه سفر به قبرس

پرواز به قبرس


قبرس دارای خطوط هوایی بین المللی است که به صورت مستقیم از سراسر جهان به فرودگاه بین المللی لارناکا و پافوس پرواز دارد. خطوط هوایی متعددی از انگلستان به قبرس وجود دارد که عبارتند از:


اگین، بلوایر، بریتیش ایرویز، ایزی جت، مونارچ، نروژین، و ریانیر.


همه پروازها به شمال قبرس در شمال نیکوزیا از طریق ترکیه به فرودگاه بین المللی ارکان می رسد.


خطوط هوایی ترکی عبارتند از ترکیش نشنال کریر، پگاسوس و اطلس گلوبال.


در حالیکه قبرس مقصد گردشگری در همه سال برای کسانی است که خوابیدن در ساحل در صبح و اسکی روی برف در شب را دوست دارند، حداقل در ماه فوریه بسیاری از خطوط هوایی پروازهای محدود زمستانی دارند. جولای و اگوست گران ترین ماه های پرواز هستند در حالیکه تخفیف ها در زمستان، اوایل بهار و اواخر پاییز وجود دارد.


نکات هوایی سفر به قبرس


از سال 1974، دولت قبرس اعلام کرده که فرودگاه بین المللی ارکان، مرزی غیرقانونی برای ورود به مصر است و هیچ پرواز مستقیمی به جز از ترکیه وجود ندارد. اما گردشگران در حال حاضر می توانند به جنوب پرواز کنند و از طریق جاده به مرز نیکوزیا برای تعطیلات در شمال سفر کنند.


زمان های پرواز:


از لندن به پافوس و لارناکا: 4 ساعت و 30 دقیقه، به ارکان در نیکوزیای شمالی از طریق ترکیه: 6 ساعت.


مالیات مقصد:


ندارد.


سفر ریلی


رسیدن به قبرس از طریق قایق


قبرس تعداد فزاینده ای تفریحگاه ساحلی دارد که میزبان گردشگران با قایق است. تفریحگاه لارناکا بزرگترین آنهاست.


نکات آبی:


از سال 1974، دولت قبرس اعلام کرده که بنادر فاماگوستا و کیرنیا در شمال جزیره، بنادر غیرقانونی برای ورود به قبرس هستند.


کشتی های تفریحی:


قبرس بندری برای شرکت های تفریحی با خط سیر مدیترانه شرقی است. کشتی های تفریحی در ترمینال تفریحی لیماسول تخلیه می شوند.


شرکت های محلی، خط تفریحی سالامیز و سلستیال سفرهای تفریحی کوتاه بین یک تا 9 روز را از لیماسول ارائه می دهند. مصر، سرزمین های مقدس و لبنان سفرهای تفریحی کوتاه و سفر دور جزایر یونانی گزینه های تفریحی مهمتری هستند.


متصدیان گذرگاه ها:


اگونلر دنیزلیک میان تاشوکو در ترکیه و گیرنه در شمال قبرس متصدی است. هیچ گذرگاهی میان قبرس و یونان وجود ندارد.

سفارتخانه های قبرس

سفارت قبرس در تهران

نام سفیر :   آندریاس پی کوزوپیس

آدرس : دزاشیب، خیابان بوعلی، شماره 194

تلفن : 22219842

فکس : 22219843

جهت رزرو هتل در قبرس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره قبرس

اماکن تاریخی قبرس

مراکز تفریحی قبرس

جاذبه های طبیعی قبرس

مراکز خرید قبرس