راهنمای سفر به لیماسول

تورهای لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول

راهنمای سفر به لیماسول


لیماسول Limassol شهر صنعتی اصلی قبرس و منطقه بازرگانی دریایی است که در جنوب جزیره واقع شده است و در واقع دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود. جمعیت این شهر 135000 نفر است که در طول تعطیلات به دلیل ورود گردشگران افزایش پیدا می‌کند. بسیاری از گردشگران تنها در مسیر خود از مکان‌های تاریخی مانند آکروتیری Akrotiri و کوه ترودوس Troodos دیدن می‌کنند و از این شهر عبور می‌کنند اما درواقع لیماسول در کنار اینکه یک مرکز صنعتی شلوغ است مکان‌های دیدنی بسیاری دارد. مکان‌های پرطرفدار شامل قلعه Berengaria، جایی که ریچارد شیردل با Berengaria ازدواج کرد، قلعه Kolossi، شهر باستانی Curium و سالن تئاترش که هنوز هم کار می‌کند، amathunta و بسیاری نقاط باستانی دیگر که در شهر بصورت پراکنده وجود دارند.


اگر بدنبال برنامه‌های شبانه در لیماسول هستید، سری به منطقه توریستی Yermasogea بزنید، جایی که هم ساکنان محلی و هم گردشگران در باشگاه‌های پر‌سر و صدا و کافه‌بارهای آن دیده می‌شوند. همچنین مرکز شهر نیز از جاهایی است که حتما باید رفت و دید. گردشگران با پیاده‌روی در این منطقه پرتحرک می‌توانند تعداد زیادی از فروشندگان مغازه‌های صنایع دستی را در کنار هنرمندان رشته‌های مختلف و تجار ببینند. از آنجایی که این شهر در جریان عبور و مرور گردشگران هنوز دست‌نخورده باقی مانده است، سنت‌های زندگی مردم قبرس در آن حفظ شده است: رستوران‌های مدیترانه‌ای، زیرزمین‌های ساخت شراب و آبجو، مکان‌هایی برای نشستن در بیرون خانه و تماشای مردمی که عبور می‌کنند. بااین وجود بوتیک‌های قدیمی سنتی و کاروانسراهای تاریک، جایی که قبرسی‌ها در آن نوشیدنی معروف و تند Brandy را می‌نوشند، به سرعت در حال تغییر به رستوران‌ها و مراکز خرید مدرن است. لیماسول به خاطر جشنواره معروف شراب که در ماه آگوست برگزار می‌شود، شناخته‌شده است.

بهترین راه سفر به لیماسول

از طریق خطوط هوایی:


از آنجاییکه قبرس به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل شده است، راه‌های رسیدن به این جزیره از طریق پروازهای بسیار زیاد و ارتباطات خوب از سراسر اروپا راحت شده است. این جزیره دارای دو فرودگاه بین المللی و 33 خط هوایی دارای پروازهای برنامه‌ریزی شده است. شهر لیماسول درست بین این دو فرودگاه واقع شده است؛ بطوریکه 77 کیلومتر از فرودگاه لارناکا و 67 کیلومتر از فرودگاه پافوس فاصله دارد.


از طریق دریا:


لیماسول بندر اصلی قبرس است که خطوط کشتیرانی زیادی به طور منظم از آن خارج یا به آن وارد می‌شوند. مسیرهای اصلی کشتی‌ها عبارتند از: لیماسول به ایتالیا، مصر، یونان، اسرائیل و بالعکس. بندر لیماسول ظرفیت زیادی هم برای پذیرش کشتی‌های باری و هم کشتی‌های تفریحی دارد. بندرگاه جدید نیز در جنوبی‌ترین قسمت شهر واقع شده است و به راحتی می‌توان بوسیله تاکسی یا اتوبوس از مرکز شهر به آنجا رفت.


 


 


 

مناطق لیماسول

لیماسول دارای 3 منطقه می باشد.

جهت رزرو هتل در لیماسول با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره لیماسول

 • شهر لیماسول در کشور لیماسول واقع شده است. سفر به لیماسول Limassol ، شهر صنعتی اصلی قبرس و منطقه بازرگانی دریایی که در جنوب جزیره واقع شده است.
 • تعدادی از جاذبه های طبیعی که در لیماسول می توانید بازدید کنید، عبارتند از:
 • برای سفر به قبرس به ویزا نیاز دارید.

  مدارک ویزای قبرس شامل موارد زیر است:
  • اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار
  • اصل شناسنامه
  • ۲ قطعه عکس ۶x۴ رنگی زمینه سفید
  • گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی (ذکر سمت و میزان حقوق الزامیست)
  • اصل پرینت بانکی به زبان انگلیسی با کارکرد ۶ ماه و با مهر و امضای شعبه
  • مدت زمان اخذ ویزا ۷ روز کاری است

جاذبه های طبیعی لیماسول