تفریحات در لیماسول

 

گلف

لیماسول به عنوان دومین شهر بزرگ قبرس، دارای گیاهان سبز و زیستگاه‌های طبیعی بسیاری است که دولت اقداماتی را برای حفظ محیط زیست انجام داده است و همین مورد یکی از دلایل جذب انواع گردشگران به این کشور شده است، اگر شما از بازی گلف لذت می‌برید، در لیماسول امکانات زیادی در فروشگاه‌ها برای شما وجود دارد، دو زمین گلف اصلی نیز در نزدیکی لیماسول وجود دارد.

باشگاه گلف تسادا Tsada بسیار محبوب است، گلف‌بازانی که در لیماسول اقامت دارند در ابتدا باید به سمت Paphos بروند و پس از آن به سمت شمال حرکت کنند تا به باشگاه تسادا برسند، دومین زمین گلف باشگاه Secret Valley است که بسیار نزدیک به "Petra tou Romiou" واقع شده است، این زمین گلف در 18 کیلومتری شرق Paphos قرار دارد. گلف بازان از Lemesos، برای رسیدن به این زمین باید 49 کیلومتر سفر کنند، هر دو زمین گلف دارای 18 حفره هستند.

کارتنیگ

اگر به دنبال کارتینگ‌سواری در قبرس هستید، چند جا وجود دارد که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. پیست‌های کارتینگ در لیماسول، لارناکا و Paphos وجود دارند و اکثر مسیرها بوسیله تیم‌های حرفه‌ای و آموزش‌دیده کنترل می‌شوند، حداکثر سرعت مجاز در برخی از مسیرها 30 کیلومتر در ساعت است.

بزرگسالان و همچنین کودکان بالای 7 سال می‌توانند از ورزش کارتینگ لذت ببرند. در لیماسول مسابقات منظم کارتینگ برای رده سنی جوان و افراد پیر برگزار می‌شود. برای علاقمندان به کارتینگ که این ورزش را به صورت جدی دنبال می‌کنند، باشگاه‌های کارتینگ ویژه‌ای وجود دارد که در آنها مربیان نحوه رانندگی موثرتر را یاد می‌دهند، این امکانات برای گروه‌های بزرگ نیز در دسترس است.

اسکی

اگر اهل اسکی کردن هستید و می‌خواهید به لیماسول سفر کنید، بین ماه‌های ژانویه و مارس می‌توانید در کوه‌های المپ که در نزدیکی لیماسول قرار دارد و در این زمان با انبوهی از برف پوشیده شده است، اسکی کنید؛ چون دامنه‌های آن به راحتی در دسترس هستند و بسیار برای اسکی کردن مناسبند. چندین باشگاه اسکی در قبرس وجود دارند که برای علاقمندان به اسکی محل‌های اقامت مناسبی در نظر گرفته‌اند و اگر شما علاقمند هستید که در قبرس اسکی کنید و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید، می‌توانید از سازمان گردشگری قبرس یا باشگاه اسکی قبرس کمک بگیرید.

آنها می‌توانند اطلاعات درست درباره اسکی در کوه‌های المپ را به شما ارائه دهند، اگر شما نگران هر بار بالا رفتن از تپه هستید باید بدانید که چهار بالابر اسکی در شمال و جنوب کوه المپ وجود دارد که نگرانی شما را برطرف می‌کند؛ همچنین این کوه چون در مرکز واقع شده است دسترسی به منطقه اسکی برای گردشگران در هر زمان امکانپذیر است؛ به عنوان مثال اگر شما در منطقه توریستی Troodos Hill اقامت دارید، برای رسیدن به کوه‌ المپ تنها باید 3 کیلومتر رانندگی کنید، یا اگر شما در ساحل Lemosos ساکن شده‌اید، مسیر یک ساعته را باید تا کوه المپ بپیمایید.

دوچرخه‌سواری

اگر شما علاقمند به دوچرخه سواری در سفر هستید، به بهترین جا آمده‌اید، چراکه باشگاه دوچرخه‌سواری لیماسول و بنیاد دوچرخه‌سواری قبرس (CCF) تورهایی را برای گردشگران در لیماسول برگزار می‌کنند و آنها را به اطراف شهر یا نواحی حومه آن می‌برند. این بنیاد جدای از برنامه‌ریزی تورها، در طول فصل‌های بهار و پاییز مسابقاتی را نیز برگزار می‌کند که اگر شما آرزوی شرکت در تورنمنت‌های بین المللی را داشته باشید، می‌توانید انتخاب کنید که در یکی از فعالیت‌های سالانه این بنیاد شرکت کنید. گزینه دیگر این است که به عنوان عضو در این بنیاد ثبت‌نام کنید، مسیرهای طبیعی در قبرس به خوبی برای دوچرخه‌سوارانی که می‌خواهند به آرامی در سطوح تپه‌ای برانند، طراحی شده است. اگر شما نگران این هستید که دوچرخه‌تان را با خود نیاورده‌اید باید به شما بگوییم که در لیماسول آژانس‌های کرایه دوچرخه وجود دارند که با دریافت هزینه بصورت روزانه دوچرخه اجاره می‌دهند، فراموش نکنید که هنگام دوچرخه‌سواری حتما کلاه مخصوص آن را بپوشید.

اسب‌سواری

مزارع یا باشگاه‌های اسب‌سواری زیادی در لیماسول وجود دارد که یکی از آنها باشگاه هتل ساحلی Elias است که بیش از 250 اسب آموزش‌دیده برای گردشگرانی که می‌خواهند آموزش ببینند وجود دارد؛ همچنین سازمان گردشگری قبرس مسابقاتی نیز در این زمینه برگزار می‌کند که برخی از باشگاه‌ها مسیر آن را پیشنهاد می‌دهند. باشگاه سواری قبرس (با مسئولیت محدود)، مسیرهای طبیعی سوارکاری را به گردشگران معرفی می‌کند. Unicorn Trails یکی دیگر از باشگاه‌هایی است که به سوارکاران انواع سواری پرمخاطره را در مسیرهای ناهموار و خشن پیشنهاد می‌دهد؛ کسانی که به دنبال اکتشاف در طبیعت و جنگل‌ها هستند، می‌توانند از راهنمایی‌های مربیان این باشگاه استفاده کنند و در هر زمان در صورت نیاز درخواست کمک کنند.

پیاده‌روی

مسیرهای طبیعی زیادی برای پیاده‌روی در سراسر لیماسول وجود دارد. شما می‌توانید در طول غار Digenis قدم بزنید و یا می‌توانید به آواز خوش بلبلان در جنگل‌های Kaledonia گوش فرا دهید و زیبایی طبیعت را احساس کنید. مسیرهای طبیعی پیاده‌روی به خوبی توسط علائم مشخص شده‌اند. اداره جنگل‌داری مسئول ارائه مسیرهای پیاده‌روی و قرار دادن علائم مخصوص برای راحتی راه‌پیمایان است.

برخی از مسیرهای پیاده‌روی هستند که برای طی کردن آنها نیازی به راهنما نیست، طول هر مسیر تا حد زیادی متفاوت است؛ به عنوان مثال مسیری که در امتداد روستای Kathikas قرار دارد فقط 2 کیلومتر است، اما مسیر پیاده‌روی در امتداد روستای Kyperounta حدود 375 کیلومتر است. برای حفظ زیبایی‌های طبیعی این مسیرها دولت، برای مستحکم نگه داشتن قوانین جنگل‌ها اقداماتی را به عمل آورده است به صورتی که متخلفان در صورت آسیب رساندن به گیاهان یا ساختار آنها جریمه می‌شوند، برای آموزش این موارد یک کتابچه بین بازدیدکنندگان توزیع می‌شود.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تفریحات در لیماسول چیست؟


جهت رزرو هتل در لیماسول با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵