تجارت در قبرس

تجارت در قبرس

اهالی قبرس ملاقات های رو در رو را بر تجارت از طریق تماس تلفنی یا نوشتاری ترجیح می دهند. پوشیدن لباس مناسب تجارت نیز شبیه به اکثر عرف‌های اروپایی است.

ساعات اداری:

ساعات کاری معمول از 8 تا 13 و از 15 تا 18 (در زمستان) و از 8 تا 13 و از 16 تا 19 (در تابستان) است.

اقتصاد:

نمودارهای منتشر شده در نوامبر 2012 نشان می دهد که اقتصاد قبرس رشد منفی 2.3 درصدی را در فصل سوم سال 2012 نسبت به همان فصل در سال 2011 تجربه کرده است. تورم 1.7 درصد بوده است. اقتصاد این جزیره از جولای 2011 با مشکلاتی روبرو بوده که به دلیل انفجار در منطقه اوانگلوس فلوراکیس در کنار پایگاه توان الکتریکی اصلی قبرس بوده است. این انفجار هفتمین انفجار غیر هسته ای در جهان بوده است. پایگاه توان الکتریکی باید با هزینه نهایی انتظاری حدود 2.83 میلیارد دلار بازسازی شود.

در اقتصاد بازار قبرس، بخش خدماتی غالب است که حدود چهار پنجم  اقتصاد را تشکیل داده است. درحالیکه گردشگری نقطه اتکا در اقتصاد قبرس است، این صنعت از رکود اقتصادی جهان متاثر گشته است. ورود گردشگر در دسامبر 2011 در حدود 2.4 میلیون در مقایسه با 2.17 میلیون در دسامبر 2010 است.

جمهوری قبرس عضو کامل اتحادیه اروپا است، اما مذاکرات برای عضویت قلمرو شمالی که به لحاظ بین المللی ناشناخته است ادامه دارد. منطقه شمال خط سبز برای استحکام اقتصادی به شدت به گردشگری و صنعت خدمات وابسته است و اقتصاد منطقه ترک نشین برای حمایت از آن به شدت مورد نیاز است.

بسیاری از هتل ها دارای تجهیزات کنفرانس هستند. نیکوزیا مقصد مشهوری برای کنفرانس ها و تجهیزات مدرن است.در برخی از هتل های 5 ستاره لارناکا، پافوس و لیماسول تجهیزات کنفرانس تعبیه شده است که برای گسترش بازار مناسب است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از سازمان گردشگری قبرس مشاوره بگیرید.

صادرات اصلی:

دارو، سیب زمینی، مرکبات، سیمان و پوشاک.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تجارت در قبرس چیست؟

جهت رزرو هتل در قبرس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵