راهنمای خرید در قبرس

خرید و زندگی شبانه در قبرس

خرید در قبرس

خریدها در قبرس شامل قلابدوزی های دست ساز، پرده ها و رومیزی های بافت، ابریشم، سبدبافی، سفالگری، ابزار نقره و کالاهای چرمی است. قلابدوزی لفکارا که بانام لفکاریتیکا شناخته شده است در سراسر جهان به عنوان یکی از محصولات قبرس معروف است. قلابدوزی به شکل پیچیده ای بافته می شود و برای رومیزی ها مورد استفاده قرار می گیرد. زنان در مغازه های کوچک در روستای لفکارا مشغول هستند که بعدها قلابدوزی با همین نام شکل گرفت. این روستا در بالای تپه ای در کنار بزرگراه نیکوزیا- لیماسول واقع شده است. روستای ترودوس از امودوس نیز صنعت قلابدوزی دارد. لفکارا برای کارهای نقره اش نیز معروف است، به شکل سنتی مردان روستا با نقره و زنان با قلابدوزی کار می کنند. قاشق و چنگال های نقره نماد سنتی از میزبانی قبرس است.

جواهر سازی هنری است که در این جزیره از دوره مسین قدیم یونان وجود داشته است؛ صنعتگران با روش های سنتی و مدرن به تولید برخی قطعات زیبا می پردازند. ملیله دوزی با نقره یکی از سوغات معروف قبرس است. شراب های محلی، مثل کامندیریا که یکی از قدیمی ترین شراب ها در جهان است و در منطقه شمالی لیماسول تولید می شود، عرقیجات قبرس و نوشابه الکلی زیوانیا نیز خریدهای خوبی هستند. کالاهای وارداتی با قیمت های رقابتی به فروش می رسد که شامل دوربین، عطر، چینی و کریستال است. در قبرس شمالی، رومیزی های گلدوزی شده و کوسن هایی با طرح های سنتی ترکیه به شکل گسترده وجود دارد.

در سراسر جزیره صومعه ها چیزهایی را می فروشند که خود راهبان نقاشی کردند. صومعه کریسوروگیاتیسا در دامنه ترودوس یکی از آن هاست.

ساعات خرید:

در تابستان (از ژوئن تا اگوست) مغازه ها از 8 تا 14 و از 17 تا 20:30 باز هستند. در زمستان ساعات 8 تا 13 و 14:30 تا 18 ( و تا 19در بهار و پاییز) باز هستند. اما بسیاری از مغازه ها و سوپرمارکت های بزرگ به ویژه در مناطق گردشگری زمان ناهار بسته نیستند. مغازه ها چهارشنبه و شنبه از ساعت 13 و یکشنبه ها به طور کامل بسته هستند.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره راهنمای خرید در قبرس چیست؟

جهت رزرو هتل در قبرس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵