مقبره ی پادشاهان , قبرس

مقبره ی پادشاهان

مقبره پادشاهان یک گورستان مربوط به عصر هلنیستی (هلنی) در پافوس Paphos قبرس است که با مجموعه ای از هشت مقبره به خوبی حفظ شده است.

باتوجه به اینکه مقبره پادشاهان مربوط به تمدنی در قرن سوم قبل از میلاد است و پادشاهی آن منطقه در سال 312 قبل از میلاد از بین رفته است، اسم آن ممکن است تا حدودی اشتباه باشد، اما این مورد به هیچ وجه ارزش بازدید از این محل را کم نمی‌کند؛ درواقع گفته شده که نام آن از تاثیر طبیعت بر آن ناحیه نشات گرفته است.

مقبره پادشاهان که در نزدیکی نی پافوس Nea Pafos ساخته شده است، گورستان نخبگان آن زمان مانند افراد برجسته و مسئولان رده بالا بوده است. البته در سراسر دوره هلنی و رومی تا قرن چهارم و احتمالا حتی توسط مسیحیان اولیه مورد استفاده قرار می‌گرفته است. هرچند که مقبره پادشاهان نیز مانند بسیاری دیگر از مکان‌های اینچنینی بیشتر برای غارت مواد معدنی‌شان استفاده می‌شدند. علاوه بر این در قرون وسطا، آرامگاه پادشاهان بوسیله کسانی که آن را تصرف کرده بودند آسیب دید، این افراد تغییراتی نیز در آن بوجود آوردند.

با اینحال مقبره پادشاهان هنوز به خوبی ارزش دیدن دارد. درواقع این مقبره‌ها برای این ناحیه بسیار غیرمعمول هستند و معماری آن بیشتر از اینکه به سبک محلی آنجا شبیه باشد به مقدونیه شباهت دارد.

بازدیدکنندگان اگر تا عمق بیشتری پایین بروند، می‌توانند شاهد قنات، مقبره‌های سنگی و اتاق‌های قدیمی باشند که هنوز باقی مانده‌اند. معماری این مقبره بسیار چشمگیر است و بیش از اینکه شبیه محل تدفین باشد شبیه خانه است. متاسفانه بیشتر نقاشی‌های روی دیوار که زینت دهنده این مکان بوده، از بین رفته اند اما شما می‌توانید تکه هایی از آنها را اینجا و آنجا ببینید. اگرچه که هنوز هم می‌توانید ساختار مقبره‌ها، ستون‌ها و رواق‌ها را مشاهده کنید.

شایان ذکر است که کل پافوس Paphos جزو میراث جهانی یونسکو است.

چگونه به مقبره ی پادشاهان برویم؟

اتوبوس و سایر وسایل نقلیه

آدرس مقبره ی پادشاهان

Kato Pafos, Tombs of the kings Ave پافوس, قبرس

ساعت کار مقبره ی پادشاهان

در ایام زمستان:16 سپتامبر تا 15 آپریل از 8:30 تا 17:00 در ایام تابستان:16 آپریل تا 15 سپتامبر 8:30 تا 19:30

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره مقبره ی پادشاهان چیست؟

جهت رزرو هتل در پافوس با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵