راهنمای سفر به لارناکا

راهنمای سفر به لارناکا

لارناکا (Larnaca یا Larnaka) شهری است در ساحل جنوب شرقی کشور قبرس و بزرگ‌ترین فرودگاه این کشور، فرودگاه بین‌المللی لارناکا در این شهر قرار دارد.

لارناکا سومین شهر بزرگ قبرس و قدیمی‌ترین شهر آن است که بر روی شهر باستانی کیتون ساخته شده است. دریای آرام و زیبا با سواحل نرم شنی و آفتاب گرم، غروب‌های زیبا، مردم مهمان‌نواز، بازی‌های مفرح آبی، آثار باستانی مسلمانان و مسیحیان و ... محیطی مناسب برای تعطیلات جهانگردان فراهم آورده است.

منطقۀ لارناکا در قبرس تاریخ توریستی طولانی ای دارد. این شهر که در ساحل مدیترانه ای جنوبی واقع شده مناظر واقعا شگفت انگیزی ارائه می دهد. همچنین برترین فرودگاه جزیره در این شهر واقع شده است. لارناکا که زمانی شهری خواب آلوده و ساکت بود، امروز نه تنها توانسته بخش اعظمی از جذابیت اولیه اش را حفظ کند بلکه قادر است امکانات لازم برای گروه های عظیم گردشگران عاشق آفتاب، ساحل و ... را تهیه کند.

لارناکا با مناطق تاریخی شگفت انگیز، خیابان های سنتی، خانه های نماسفید قبرسی و مغازه های هنرهای دستی محلی، جاذبه ها و سرگرمی های مختلفی برای همگان دارد. در امتداد و نزدیکی خیابان Athinou تعداد بیشماری از مغازه ها و فروشگاه های زنجیره ای وجود دارند. سازمان اطلاعات توریستی قبرس نیز در جوار هتل Sun Hall مستقر شده است.

سواحل مدیترانه ای در لارناکا بسیار مسحور کننده بوده و تقریبا طبیعی و بکر باقی مانده اند. این شهر توانسته جایزۀ Blue Award را بدلیل پاکی کلی ناحیه بدست آورده است. سواحل Castella، Dhekelia، و Cyprus Tourism Organisation از جمله بهترین سواحل هستند و ارائه دهندۀ همه چیز از موج سواری و شنا گرفته تا جت اسکی و parascending می باشد. غواصان نیز از سراسر قبرس به اینجا می آیند چراکه ساحل مجاور در برگیرندۀ یک گروه شگفت انگیز از لاشۀ کشتی های زنوبیا (Zenobia) می باشد که در جهان شناخته شده و معروف است. کسانی که چندان میلی ندارند که بعدازظهر خود را به غواصی بگذرانند نیز می توانند این کشتی ها را مشاهده کنند. فقط کافی است به گروه های سیاحتی SADKO بپیوندند که 40 نفر ظرفیت دارد. تعطیلات در لارناکا مدت های مدیدیست که به گزینۀ پرطرفداری در بین خانواده ها و زوج ها تبدیل شده است. روزها سواحل این ناحیه مملو از توریست است و شبها، کلوپ ها مملو از افرادیست که عاشق شب گذرانی هستند.

لارناکا قطعا ناحیۀ قابل توجهی است و جاذبه هایش بخوبی احتیاجات گردشگران و بازدیدکنندگان را فراهم می کند چراکه منطقه ای مدرن و تجاری است. اگر مایلید لارناکای واقعی را بشناسید بهتر است به تعدادی از بناهای تاریخی و باستانی آن سری بزنید. لنگرگاه سلطنتی لارناکا بهترین گزینه برای آغاز گردشگری است. پس از آن می توانید به کلیسای Agios Lazaros و مسجد بزرگ نیز سری بزنید. همچنین لارناکا چندین ویرانۀ تاریخی دارد که نمایانگر معماری آن دوران است مانند شهر باستانی Kition که شهر لارناکای کنونی برروی آن بنا شده است.

علاوه بر بارها، سواحل و کلوپ های بسیار، لارناکا موزه های بسیار خوبی نیز دارد که در اطراف شهر پراکنده شده اند. موزه های باستان شناسی Pierides Archaeological Foundation و Archaeological Museum دو نمونه می باشند که حاوی ویرانه ها، اطلاعات و آثار هنری مقدونیه ای هستند که از دوران Neolithic، عصر آهنی و رومیان به جا مانده اند. اگر در نظر دارید از لنگرگاه لارناکا بازدید به عمل آورید، قطعا موزۀ قرون وسطی بیشتر مورد توجه شما خواهد بود و به همین ترتیب موزۀ شهری Natural History واقع در باغ های شهرداری.

هر ساله عدۀ زیادی از توریست ها و گردشگران که به لارناکا می آیند، به ندرت از استخر یا ساحل هتل محل اقامت خود دورتر می روند. اما برخی میل دارند نهایت استفاده را از مناظر اطراف سواحل جنوبی میدترانه ببرند پس در طی سفرهای روزانه از سواحل اطراف مانند فاماگوسا، Hala Sultan Tekkesi، Kiti و دریاچۀ نمک لارناکا بازدید می کنند. به توریست هایی که به تاریخ علاقه دارند پیشنهاد می شود که از مناظر Choirokoitia که به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده بازدید کنند و اما برای علاقه مندان به ساحل و کلوپ های شبانه، شهر ایاناپا یکی از غیر قابل انکارترین جاذبه هاست.

اطلاعات بیشتر در مورد لارناکا:
• کشور: قبرس (جنوب - شرقی)
• موقعیت: منطقۀ لارناکا
• وضعیت: شهر / منطقه
• جمعیت: در حدود 47000 نفر
• زبان: یونانی و ترکی
• پول رایج: یورو (EUR)
• منطقۀ جغرافیایی: با محاسبۀ زمان منقضی شده (زمان هماهنگ جهانی 2+)
• کد تلفن کشور: 357+
• کد تلفن ناحیه: 22+
• میانگین دمای روزانۀ لارناکا در ماه ژانویه: 16°C
• میانگین دمای روزانۀ لارناکا در ماه جولای: 32°C

بهترین راه سفر به لارناکا

فرودگاه بین‌المللی لارناکا در فاصله 5-6 کیلومتری شرقی لارناکا قرار گرفته است و مجری و گرداننده آن شرکت هرمس ایرپورت می‌باشد. اخیرا امکانات زیادی همانند اضافه کردن ترمینال‌های مختلف به این فرودگاه، پارکینگ برای ماشین‌ها و ... نیز به این مجموعه اضافه شده است. تقریبا هر ماه 800 پرواز در داخل این فرودگاه می‌نشیند. ایرلاین های بین‌المللی زیادی که تعداد آنها به 30 عدد می‌رسد نیز در این خطوط هوایی فعالیت می‌کنند.تعدادی از این خطوط هوایی عبارتند از: بریتیش ایرویز، امارات، ایجیپت ایر، لوفت هانزا، هامبورگ اینترنشنال و ...


پرواز به لارناکا در همه روزهای سال امکان پذیر است، مخصوصا در فصل تابستان که حراج‌های مختلف و زیادی بر‌ رروی اجناس زده می‌شود. طول مدت پرواز از انگلستان تا لارناکا 4 ساعت تخمین زده شده است. بهترین زمان برای سفر به لارناکا در ماه‌های جولای و آگوست است که هوا گرم و خشک است. در صورتی که دوست دارید در زمان‌هایی که شهر خلوت است و یا ماه‌هایی که هزینه بلیط کمتر است سفر کنید، می‌توانید در فصل زمستان وارد این شهر شوید.


محدودیت‌های ویزا برای ورود به لارناکا بسته به کشور مبدا شما، مدت اقامت و علت سفر شما به لارناکا-کاری و یا تفریحی- بستگی دارد، لذا پیش از وارد شدن به لارناکا این موارد را در نظر بگیرید.


رفت و برگشت به/از فرودگاه لارناکا


لارناکا به عنوان شهری مدرن، اقداماتی در زمینه حمل و نقل گردشگران از فرودگاه تا مرکز شهر و بالعکس را در نظر گرفته است، وسایل حمل و نقل عمومی و تاکسی‌ها. باتوجه به اینکه فرودگاه در فاصله 5-6کیلومتری شرقی لارناکا است لذا حداکثر زمان رسیدن از فرودگاه به مرکز شهر و بالعکس زمانی حدودا 15 دقیقه با اتوبوس و یا تاکسی است.


توجه داشته باشید که از سوی اتوبوسرانی در ساعات بعد از نیمه شب هیچگونه خدمت رسانی انجام نمی‌شود، لذا باید تاکسی کرایه نمایید. در صورت نداشتن سرویس رفت و برگشت رایگان از فرودگاه به هتل و بالعکس در خدمات تورتان، حتما مبلغی را برای رفتن از فرودگاه به مرکز شهر در نظر بگیرید.


دریایی:


اگرچه که لارناکا، دومین بندرگاه بزرگ در کشور قبرس را دارد هیچگونه خدمت حمل و نقل افراد با کشتی در این شهر صورت نمی‌گیرد. شهر لارناکا یکی از محبوب ترین توقف‌گاه های کشتی های کروز مخصوصا در فصل تابستان است. طبق آمار دولت قبرس، برنامه توسعه سازی بندرگاه و ایجاد فضایی مجزا برای کشتی‌های کروز از سال 2013 با مبلغی حدود 700 میلیون یورو آغاز شده است و طبق محاسبات بعد از 3 سال، می‌بایست فاز اول این برنامه انجام شود.

مناطق لارناکا

لارناکا دارای 1 منطقه می باشد.

جهت رزرو هتل در لارناکا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

کدام مقاصد می توانند بهترین جایگزین استانبول برای سفر باشند؟

کدام مقاصد می توانند بهترین جایگزین استانبول برای سفر باشند؟

با اینکه پایتخت ترکیه شهری به غیر از استانبول است اما شهر استانبول قلب تپنده ترکیه است. در این شهر با کلیساهای متعدد ، مساجد عثمانی در کنار باشگاه‌های شبانه، حمام های ترکی، بازارهای مختلف و البته شلوغ، همگی در کنار هم مشغول به فعالیت هستند . لذت خرید در کنار لذت مناظر زیبای طبیعت استانبول، همراه […]

چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟

چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟

چگونه ویزای آمریکا بگیریم؟ اگر قصد سفر به آمریکا را دارید و باید برای اخذ ویزا اقدام کنید ، از آنجا که ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک تیره ای دارند هیچیک در کشور دیگر سفارت و یا کنسولگری ندارد بنابراین ایرانیانی که متقاضی ویزای آمریکا هستند باید به کشور سومی مراجعه کنند که آمریکا در […]

کجا آفتاب بگیریم؟؟؟

کجا آفتاب بگیریم؟؟؟

شاید خیلی هاتون تجربه استراحت در سواحل زیبای آنتالیا، انالیا یا بدروم و کوش آداسی رو داشته باشید اما امسال تابستان با توجه به مسائل امنیتی که اخیرا” در ترکیه  پیش آمده ، بسیاری از مسافرین به دنبال مقصد جایگزین برای سفر تابستانی خود و پیدا کردن یک ساحل زیبا  هستند که هم از لحاظ […]

پنج دلیل برای اینکه تعطیلات تابستان را در قبرس بگذرانیم

پنج دلیل برای اینکه تعطیلات تابستان را در قبرس بگذرانیم

پنج دلیل برای اینکه تعطیلات تابستان را در قبرس بگذرانیم: صبح جمعه است و ما زیر آسمون آبی شفاف و صاف قبرس از خواب بیدار شدیم، در طول روز دما بالای ٢٢ درجه بود و جون میداد که از ته دل هوای مطبوع و تازه رو نفس عمیق بکشی. در حین تماشای منظره دهکده پیا […]

اطلاعات کشور قبرس

پرچم قبرس
پایتخت قبرس
نام انگلیسی قبرس
Cyprus
مساحت قبرس
9,251 کیلومتر مربع
جمعیت قبرس
858,000 نفر
کد تلفن قبرس
  • 00357
واحد پول قبرس
  • یورو   (EUR)
زبان رایج در قبرس
  • یونانی
  • ترکی
  • ارمنی
کشورهای هم مرز قبرس

شماره رزرو هتل در لارناکا

۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵