گشت و گذار در مالزی

منوريل مالزی

سيستم مدرن حمل و نقل عمومي كوالالامپور در سالهاي اخير تكميل شده است ولي هنوز هم براي بهبود وضعيت و كنترل ترافيك در شهر هاي اصلي مانند كوالالامپور بايد تلاش فراواني صورت گيرد.

شهرهايي مدرن و توسعه يافته مثل كوالالامپور با بيشترين مقدار ترافيك شهري در تمامي ساعات روز مواجه هستند. البته اوج ساعات شلوغي در هر ناحيه متفاوت است . براي جلوگيري از اتلاف وقت در ترافيك مي توان به همراه منوريل مسيري را طي كرده و سپس با تاكسي خود را به مقصد رساند.

LRT

سيستم LRT كوالالامپور شامل سه مسير خطي متفاوت مي شود منوريل منحني شكل، كه به دور منطقه Golden Triangle و KTM Komuter حلقه مي زند و سپس به طرف بخش هاي شمالي ، جنوبي و غربي حركت مي كند. هزينه سفر با اين وسيله بسيار ارزان و در حدود 2/1 رينگت به بالا است اگر چه اتصال بين دو خط بسيار كم است و اگر شما بخوايد مسير جديدي را طي كنيد بايد مجدداً بليط تهيه نماييد.

شما مي توانيد براي سهولت در رفت و آمد در ايستگاه هاي اصلي كارتي به ارزش 10 رينگت خريداري نماييد و در تمامي ايستگاه ها ( بجز ايستگاه سريع السير هواپيما) از آن استفاده نماييد در نقشه زير ايستگاه هاي اصلي LRT به طور كامل مشخص شده است.

برخي تغيير جهت ها را به خاطر بسپاريد

1- ايستگاه LRT در Kelana Jaya به نام PUTRA شهرت داشت و ايستگاه هاي Sri Petaling و Ampang نيز با نام STAR شناخته شده است هنوز هم برخي افراد از اين اصطلاحات استفاده مي كنند اما كم كم نام صحيح آن جانشين مي شود

2- ايستگاه LRT در KL Sentral هيچ مشخصه اي ندارد و بايد در حدود 250 متر در زيرگذر عبوري عابرين كه در نزديكي آن قرار دارد حركت كنيد و از درب شرقي به سمت ايستگاه اصلي خارج شويد.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره گشت و گذار در مالزی چیست؟

جهت رزرو هتل در مالزی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵