غذاهای مالزی

کشور توریستی مالزی اصولا از اقوام مالزیایی، هندی و چینی تشکیل یافته و این سه نوع خوراک ، پرطرفدارترین غذاهای موجود در رستوران های مالزی و به ویژه کوالالامپور به شمار می رود . خوراک های لذیذ و متنوع زیادی در مناطق لوکس و ممتاز و در مجاورت محله ی دستفروشان دوره گرد به چشم می خورند. اکثر غذاهای غربی نیز غالبا در رستوران ها و فست فودهای زنجیره ای سرو می گردند.

گوشت کباب شده روی چوب که ساتای نامیده می شود از جمله محبوب ترین غذاهای مالزی محسوب می شود. برنج و خوراک های همراهش (ناسی پادانگ)، نودل های طعم دار (می سیام) و ماهی به همراه برنج خوابیده در آب نارگیل (ناسی لیماک) همگی از غذاهای خوشمزه ی این منطقه می باشند. خوراک های هندی که توصیه می کنیم طعم ویژه آن ها را تست کنید شامل کلوچه ی کاری (پاراتا)، مرغ به همراه برنج زرد تکه شده (ناسی بریانی) و کلوچه یایدلیس وواداس که مخصوص گیاه خواران می باشند. علاقه مندان غذای چینی نیز می توانند 'لکسا' ی کاری، مرغ تکه شده با برنج و یا نودل را امتحان کنند.


نظر شما چیست؟

مراکز تفریحی مالزی

باغ پروانه‌ها

باغ پروانه‌ها کوالالامپور در نزدیکی باغ دریاچه قرار گرفته است. این پارک در واقع تقلیدی از زیستگاه طبیعی پروانه ها و جنگل‌های استوایی است.

برج های دوقلو پتروناس

برج های دوقلو پتروناس در شهر زیبای کوالالامپور جزء بلنتدرین برج های دنیا می باشد که با دقیق ترین تکنولوزی های روز ساخته شده اند.

گالری استارهیل

تعداد طبقات گالری استارهیل 7 عدد می باشد. و در آن انواع برندهای مطرح داخلی و خارجی در کنار هم مشغول به فعالیت هستند. بعضی از برندها عبارتند از : دبنهامز ،دیور ، ولنتینو

جهت رزرو هتل در مالزی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

اطلاعات کشور مالزی

پرچم مالزی
پایتخت مالزی
نام انگلیسی مالزی
Malaysia
مساحت مالزی
330,803 کیلومتر مربع
جمعیت مالزی
30,678,800 نفر
کد تلفن مالزی
  • 0060
واحد پول مالزی
  • رینگت مالزی   (MYR)
زبان رایج در مالزی
    کشورهای هم مرز مالزی

    جهت رزرو هتل در مالزی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵