باغ پروانه‌ها , مالزی

باغ پروانه‌ها

باغ پروانه‌ها Butterfly Park

 باغ پروانه‌ها Butterfly Park کوالالامپور در نزدیکی باغ دریاچه قرار گرفته است. این پارک در واقع تقلیدی از زیستگاه طبیعی پروانه ها و جنگل‌های استوایی است. برای جلوگیری از فرار نکردن پروانه‌ها کل پارک را با تور پوشانده‌اند. البته نیازی نیست که شما به آن تور حواستان باشد چون بسیار بالاتر از سرتان قرار گرفته است. پارک پروانه‌ها Butterfly Park محل زندگی 6000 پروانه از 120 گونه مختلف است. با استفاده از 15000 گیاه مختلف و یک دریاچه تلاش شده است تا فضای زیبایی در این پارک ایجاد شود. شما همچنین می‌توانید در مسیرهای سنگی که در داخل پارک تعبیه شده است، استراحت کنید. پروانه‌ها در اطراف شما پرواز می‌کنند و بر روی برخی میوه‌ها مانند آناناس می‌نشینند.

چندین پارک پروانه‌ در مالزی ( مانند پارکی در پنانگ Penang یا در ارتفاعات کامرون Cameron Highlands) وجود دارد اما هیچکدام به زیبایی اینجا نیست. شما می‌توانید استراحت کردن پروانه‌ها بر روی برگ گیاهان را ببینید. گاهی ممکن است حتی روی شما بنشینند و استراحت کنند. منظره‌ای که از آلاچیق‌ها می‌بینید بسیار دیدنی است. در مسیر خود به سمت بیرون یک موزه آموزنده درباره حشرات را خواهید دید که چندین حیوان زنده نیز در آن وجود دارند. بعد از موزه وارد یک فروشگاه سوغاتی می‌شوید که در آن می‌توانید صنایع دستی و یا پروانه‌ها و سوسک‌های قاب‌شده را بخرید. با رسیدن به پارک پرنده‌ها در باغ ارکیده، پارک پروانه‌ها Butterfly Park تمام می‌شود.

چطور به آنجا برویم؟ سوار اتوبوس RapidKL شماره‌های B101 یا B112 شوید. در ایستگاه مجتمع Dayabumi پیاده شوید. به سمت مسجد نگارا Masjid Negara پیاده بروید. از آنجا تا پارک هم مسیر خیلی کمی وجود دارد. اگر می‌خواهید از قطار شهری کوالالامپور KTM Komuter استفاده کنید، باید در ایستگاه راه‌آهن قدیمی کوالالامپور پیاده شوید و به سمت مسجد نگارا Masjid Negara بروید. پارک پروانه ها Butterfly Park درست در پشت مسجد نگارا قرار دارد. بهترین راه استفاده از تاکسی است که دقیقا شما را در ورودی پارک پیاده می‌کند.

مدت زمان بازدید: 1 ساعت

هزینه بلیط: برای افراد بزرگسال مالزیایی 8 رینگیت، برای کودکان مالزیایی 2 رینگیت و برای بازدیدکنندگان خارجی 18 رینگیت می‌باشد.

چگونه به باغ پروانه‌ها برویم؟

ساده ترین راه برای رسیدن به پارک پروانه ها گرفتن تاکسی است ولی اگر راه ارزان تر را می خواهید می توانید از اتوبوس های خط B101 , B112 استفاده کنید.فراموش نکنید که ایستگاه مجتمع دایابومی dayabumi از اتوبوس پیاده شوید.

آدرس باغ پروانه‌ها

آدرس : خیابان Cenderawasih ، کوالالامپور، مالزی کوالالامپور, مالزی

ساعت کار باغ پروانه‌ها

ساعات بازدید باغ پروانه‌ها همه روزه از 9:00 صبح تا 6:00 عصر می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره باغ پروانه‌ها چیست؟

جهت رزرو هتل در کوالالامپور با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵