توصیه های پولی و گمرکی مالزی

قوانین گمرکی

باتوجه به اینکه مالزی به سازمانجهانی تجارت پیوسته است، این کشور عوارض گمرکی بیش از پنج هزار قلم کالا را کاهش داده و یا به طور کلی حذف نموده است. به منظور تسهیل تجارت، مواد اولیه­ای که به طور مستقیم برای تولید کالاهای صادراتی مورد استفاده قرار می­گیرند، از عوارض وارداتی معاف هستند.

باتوجه به عضویت مالزی در اتحادیه آسه آن، عوارض گمرکی برای تمامی محصولات وارداتی از کشورهای عضو اتحادیه، بین صفر تا پنج درصد در نوسان است. کشورهای برونئنی، سنگاپور، تایلند، اندونزی و فیلیپین شامل این مقررات گمرکی هستند.

کارخانه­هایی دارای تولیدات صادراتی، که مواد خام مورد استفاده آن­ها در داخل کشور تولید نمی­شود و یا دارای کیفیت قابل قبول نمی­باشد نیز، از معافیت گمرکی برای واردات مواد اولیه برخوردار هستند. این معافیت در مورد ماشین­آلاتی که کاربرد مستقیم در امر تولید دارند نیز صدق می­کند. در موارد خاص این معافیت ممکن است شامل حال شرکت­هایی که تولیداتشان را به بازارهای داخلی عرضه می­کنند، نیز بشود.

نرخ تعرفه­های گمرکی بر کالاهای وارداتی 5،10 و15  درصد است و بالاترین نرخ تعرفه بر محصولاتی مانند آبجو و سیگار بسته می­شود.

کالاهایی که از مناطق آزاد به خارج صادر می­شوند از پرداخت عوارض گمرکی معاف هستند. در صورتی که کالاهای وارد شده به قلمرو اصلی گمرک به عنوان مواد اولیه با قطعات، به طور مستقیم مورد استفاده تولیدکنندگان در این مناطق قرار گیرد، شرکت واردکننده این کالاها می­تواند برای آن­ها تقاضای معافیت در عوارض کند.

از آن­جا که مناطق آزاد در بیرون از محدوده اصلی گمرک قرار دارند، کالاهای صادر شده به آن­ها مشمول برگشت عوارض می­شود.

مالیات:

در برخی از هتل ها ف درصد بعنوان مالیات و 10 درصد بعنوان حق سرویس از مسافران دریافت می شود. در رستوران های بزرگ نیز 5 درصد مالیات و 10 درصد حق سرویس به صورت حساب ها اضافه می شود. کافی شاپ های کوچک و فروشنده های خرد هیچ هزینه اضافی از شما مطالبه نمی کنند و در واقع بسیاری از کالاهای مورد نیاز گردشگران مانند: صنایع دستی، لوازم دوربین، وسایل ورزشی، آرایشی و دستگاه های برقی کوچک معاف از مالیات هستند امابرای خرید کالاهایی همچون: لباس، کفش و … می بایست مبلغ کمی مالیات بپردازید.

 

 


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های پولی و گمرکی مالزی چیست؟

جهت رزرو هتل در مالزی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵