برج های دوقلو پتروناس , مالزی

برج های دوقلو پتروناس

برج های دوقلو پتروناس The Petronas Towers

بعد از توافقات اولیه دولت مالزی، گروه پتروناس و شرکت ملی نفت با یکدیگر، تصمیم بر آن شد که در کوالالامپور یعنی در قلب کشور مالزی سازه ای ساخته شود که به غیر از بلند بودن از برج ویلیس Willis Tower در شیکاگو، نماد ملی کشور مالزی و جذب توریست نیز باشد. لذا در ژانویه سال 1992 معمار برجسته سزار پلی Cesar Pelli ، به همراه همکارانش طرح فعلی برج های دوقلو پتروناسThe Petronas Towers  را شبیه سازی کردند که اتفاقا مورد پسند دولت مالزی قرار گرفت. لذا حفاری به عمق 30 متر در دل زمین در مارس سال 1993 آغاز شد. طبق گزارشات، شب ها حدودا 500 دستگاه کامیون مواد خارج شده از دل زمین را به خانه بازیافت انتقال می‌دادند. پس از آن مرحله بعدی آغاز می شود که از این مرحله به عنوان بلندترین و طولانی ترین فرآیند بتن ریزی در تاریح مالزی یاد می‌شود. 13،200 مترمکعب بتن در مدت زمان 54 ساعت برای هر برج به گودال 30متری ریخته می شود. تعداد 104 ستون فلزی برای ساخت هر برج در نظر گرفته می شود ، به طوریکه کمترین لرزش در هنگام وقوع زمین لرزه را داشته باشد. روند ساخت برج ها ادامه پیدا می‌کند تا در سال 1994 بعد از یکسری آزمایشات سخت و شبیه سازی کردن وقوع باد-بوران و گرداب کار ساخت و سازِ روبنا آغاز می شود. در نهایت در ژوئن سال 1998 کار ساخت برج دوقلو پتروناس در میان شیشه و فولاد به پایان می‌رسد. نکته جالب توجه اینکه در طبقات 41-42 بین برج های دوقلو پتروناس یک پل ساخته شده است. علت ساخت این پل و تکنولوژی مورد استفاده در آن نیز مقاومت بیشتر برج در مقابل همان باد و گردابی  است که با سرعت بسیار بالا شروع به وزیدن می‌کنند و ممکن بود در صورت عدم نصب این پل دو برج در این شرایط آب و هوایی فرو بریزند.

برج های دوقلو پتروناس The Petronas Towers در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 9صبح تا 9 شب آماده خدمت رسانی به گردشگران عزیز است. در روزهای دوشنبه برج تعطیل می باشد. همچنین در ساعات 1 بعد از ظهر، تا 2:30 روزهای جمعه نیز اینجا بسته است.

گیشه های فروش بلیط برج های دوقلو پتروناس The Petronas Towersاز ساعت 8:30 صبح تا 8:30 شب باز می باشد. نکته کلیدی که باید به آن دقت کنید این است که در زمان‌هایی که اینجا پر از گردشگر است، برای تهیه بلیط بهتر است صبح زود مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید در صورت داشتن مسترکارت و یا کارت های پرداخت بین‌المللی نسبت به تهیه بلیط به صورت آنلاین و از طریق این صفحه، خرید را انجام دهید.

https://eticket.petronastwintowers.com.my/

مدت زمان بازدید از برج های دوقلو پتروناس The Petronas Towersبرای هر گروه 45 تا یکساعت تخمین زده شده است. بهتر است از آوردن خوراکی و آشامیدنی به داخل برج خودداری نمایید. همچنین کشیدن سیگار در هر نقطه از برج ممنوع می‌باشد.

نکته دیگری که باید توجه کنید این است که در صورتی که کوله پشتی بزرگ، کیسه های خرید زیاد و یا چمدان با خود دارید، باید در ابتدای ورود به برج آنها را به اتاق امانات تحویل دهید و قبضی دریافت نمایید و بعد از بازدید از برج، نسبت به تحویل گرفتن اجناستان اقدام نمایید.

از تاریخ 1 مارس تا 2 می سال 2016 بازدید از طبقه 41 و راهروی آن برای عموم بسته است لذا شما می‌توانید فقط نسبت به بازدید از طبقه 86 اقدام کنید که در این شرایط برج های دوقلو پتروناس The Petronas Towers، 25% تخفیف برای خرید بلیط ها در این زمان در نظر گرفته است. هزینه بلیط ها به شرح زیر می باشد:

بزرگسالان - گردشگران : 84.80 رینگیت

بزرگسالان – شهروند مالزی : 26.50 رینگیت

کودکان- گردشگران: 31.80 رینگیت

کودکان – شهروند مالزی : 12.70 رینگیت

ارتفاع: 452 متر

تعداد طبقات: 88

تاریخ بازگشایی رسمی : 28اوت سال 1998

چگونه به برج های دوقلو پتروناس برویم؟

برای بازدید از برج های دوقلو پتروناس با مترو به ایستگاه klcc بروید.

آدرس برج های دوقلو پتروناس

Kuala Lumpur City Centre, 50088 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia کوالالامپور, مالزی

ساعت کار برج های دوقلو پتروناس

برج های دوقلو پتروناس The Petronas Towers در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 9صبح تا 9 شب آماده خدمت رسانی به گردشگران عزیز است. در روزهای دوشنبه برج تعطیل می باشد. همچنین در ساعات 1 بعد از ظهر، تا 2:30 روزهای جمعه نیز اینجا بسته است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره برج های دوقلو پتروناس چیست؟

جهت رزرو هتل در کوالالامپور با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵