پارک کی ال سی سی , مالزی

پارک کی ال سی سی

پارک کی ال سی سی  KLCC Park

KLCC  مخفف عبارت مرکز شهر کوالالامپور است و پارک کی ال سی سی KLCC Park دقیقا در قلب شهر، پایین برج‌های دوقلوی به یادماندنی پتروناس PETRONAS واقع شده است. توجه داشته باشید مرکز کنوانسیون کوالالامپور در پارک کی ال سی سی KLCC Park نیز به صورت کوتاه‌شده و مخفف همان KLCC  می‌شود. این پارک 20 هکتاری یکی از مکان‌های محبوب هم برای ساکنان کشور مالزی و هم گردشگران می‌باشد.  در این پارک محل بازی برای کودکان، یک دریاچه با فواره‌های فشارقوی، مسیرهای ویژه پیاده‌روی و دو، مجسمه‌ها و سطوح پوشیده از چمن وجود دارد.

می‌توانید هنگام قدم زدن در پارک از مناظر زیبای باغ‌های آن لذت ببرید و یا به راحتی در این مکان به تماشای زندگی پرنده‌ها بپردازید. حدود 2000 گونه گیاه بومی و نخل به صورت ویژه انتخاب شده‌اند تا باعث مهاجرت گونه‌ای خاص از پرندگان به این پارک بشوند. اگر از پارک کی ال سی سی KLCC Park به آسمانخراش‌های اطراف آن چشم بدوزید، حتما بزرگی و شکوه و جلال کوالالامپور را تحسین خواهید کرد.

در هنگام‌ غروب که چراغ‌های برج‌های پتروناس PETRONAS روشن می‌شوند، تماشای آنها در کنار رقص نور در دریاچه پارک بسیار دیدنی است. همزمان که این فواره‌ها کار می‌ کنند ده ها موتور جت آبی که توسط انسان‌ها ساخته شده است، آب را به هوا پرتاب می‌کنند و در کنار آن پخش موسیقی و نورافشانی نیز وجود دارد. اگر برای شب فرصت ندارید که در اینجا باشید، اشکالی ندارد چون هرروز ظهر هم همین برنامه در پارک اجرا می‌شود.

می‌توانید در اطراف دریاچه قدم بزنید و مجسمه‌های زیبایی که در پارک کی ال سی سی KLCC Park گذاشته شده‌اند را ببینید و یا در یک کافه بنشینید و برای رفع خستگی چیزی بنوشید. برای بچه‌ها نیز یک زمین بازی و یک استخر ساخته شده است. هردوی این موارد برای کودکان زیر 12 سال می‌باشد.

باتوجه به اینکه پارک کی ال سی سی KLCC Park در جنوب شرقی برج‌های پتروناس PETRONAS واقع شده است، پیدا کردن آن بسیار راحت است. هم از این برج‌ها و هم از خیابان‌های اطراف امکان دسترسی به پارک وجود دارد. اگر ماشین دارید، نگران نباشید چون با پرداخت کمی هزینه می‌توانید از پارکینگ پارک استفاده کنید. درغیراینصورت می توانید از قطارهای سریع السیر LRT کوالالامپور استفاده کنید که در اینجا ایستگاه دارند. پارک کی ال سی KLCC Park سی هرروز از صبح تا شب باز است و ورود برای همه آزاد است.

چگونه به پارک کی ال سی سی برویم؟

اگر ماشین دارید، نگران نباشید چون با پرداخت کمی هزینه می‌توانید از پارکینگ پارک استفاده کنید. درغیراینصورت می توانید از قطارهای سریع السیر LRT کوالالامپور استفاده کنید که در اینجا ایستگاه دارند.

آدرس پارک کی ال سی سی

Jalan Ampang, Kuala Lumpur City Centre, 50450 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia کوالالامپور, مالزی

ساعت کار پارک کی ال سی سی

پارک کی ال سی سی KLCC Park هرروز از صبح تا شب باز است و ورود برای همه آزاد است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره پارک کی ال سی سی چیست؟

جهت رزرو هتل در کوالالامپور با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵