راهنمای خرید در تایلند

مراکز خرید و تفریحات شبانه در تایلند

در فرودگاه‌های شهرهای بانکوک، پوکت، چیانگ‌مای و Hat Yai مغازه‌هایی هستند که گردشگران معاف از پرداخت تعرفه گمرکی در خریدهای‌شان از آنجا هستند. همچنین در مرکز خرید بزرگKing Power Complex واقع در خیابان Sri Ayutthaya-Rangnam در بانکوک نیز تعرفه گمرکی دریافت نمی‌گردد و گردشگران می‌توانند نسبت به خرید کالاهای مورد نیاز اقدام کنند و سپس از فروشگاه، کالاها به فرودگاه در زمان خارج شدن از کشور ارسال می‌گردد. در صورت خرید از کالاهایی که نشان "بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده مخصوص گردشگران" را دارند، موجب می‌شود در حین خروج از کشور این میزان مالیات بر ارزش افزوده (7%) را باز پس بگیرند. که حداقل میزان بازپرداخت 5000 بات می‌باشد و در حین خروج از کشور، با نشان دادن مدارک و فرم مربوطه که در هنگام خرید کالا پر می‌شود به انضمام رسید خرید، مبالغ دریافتی بابت مالیات بر ارزش افزوده به خریداران بازپس داده می شود. ( اغلب کالاهایی که بدین ترتیب خریداری شده‌اند را نیز باید علاوه بر مدارک به مامورین مربوطه نشان داد)

سوغاتی‌های مخصوص تایلند شامل منسوجات، صنایع دستی، عتیقه جات بازطراحی شده، سرامیک و جواهر آلات می‎‌شوند و قابل دسترس و خرید هستند. تمامی شهرهای بزرگ و مناطق توریستی پر بازدید تمامی موارد بالا را دارند. در بانکوک و چیانگ‌مای مغازه‌ها و مراکز خرید خوب و عالی وجود دارند که به فروش سوغاتی ها و ... می‌پردازند. به طور کلی سوغاتی‌هایی که به فروش می‌رسند ارزش بسیار بالایی دارند اما با این حال بهتر است خریداران به دقت، کیفیت و خود کالا را بررسی کنند.

ساعات کاری مراکز و مغازه‌های خرید:

دوشنبه تا یکشنبه از 10 صبح تا 9-10 شب

تفریحات شبانه در تایلند

شهر بانکوک طیف گسترده ای از مکان‌های تفریحی، دیسکو، سینما، کافه-بار، رستوران، سالن ماساژ، سالن استخر و ... را داراست. تفریحات شبانه بیشتر در این 3 نقطه از شهر بانکوک حضور دارند که عبارتند از : Patpong (بین خیابان Silom و Surawong )، خیابان سوخومیت و خیابان نزدیکِ Soi Cowboy.

کافه‌ها و باشگاه‌های شبانه تا ساعت2 بامداد باز هستند. بعضی از آنها در همان ابتدای ورود مبلغ ورودی دریافت می‌کنند که پذیرایی شامل یک یا دو عدد نوشیدنی در کنار سایر موارد است.

رقص‌های محلی و سنتی تایلند و همچنین تئاتر های آنها را نیز می‌توانید در مرکز فرهنگ و سنت تایلند و یا خانه تئاتر Patravadi Theatre بانکوک ببینید و لذت ببرید. در شهرهای دیگر نیز گاهی تفریحات شبانه اجرای نمایش و رقص های محلی می‌باشد. جزایر مختلف برنامه و تفریحات خاص‌تری را دارند که البته به صورت انحصاری برای گردشگران خارجی است تا مردم محلی آن جزیره‌ها. برنامه‌های شبانه از پاسی از شب آغاز می‌شود و برخی از آنها تا صبح ادامه دارند.


نظر شما چیست؟

مراکز خرید تایلند

مرکز خرید سیام بانکوک

مرکز خرید سیام بانکوک که در سال 2013 بازسازی شده بیش از 200 برند بین المللی و تایلندی را در خود جای داده است.

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک بسیار عالی برای یک خرید به صرفه میباشد.بیشتر اجناس در بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک به قیمت حراج به فروش میرسد.

بازار روی آب خلونگ مات مایوم

بازار شناور خلونگ مات مایوم بانکوک در خارج شهر قرار دارد که در این بازار اجناسی مثل مواد غذایی خام ، میوه یا سبزی یافت میشود.

مرکز تجاری ام کاتیر

مرکز تجاری ام کاتیر یک مرکزید لوکس با برندهای مختلف و معروف در شهر بانکوک است.مرکز تجاری ام کاتیر به دلیل دسترسی راحت خود بسیار مورد علاقه مسافران است.

مرکز خرید ام بی کی

مرکز خرید ام بی کی یک مرکز خرید قدیمی ولی زیبا است.در مرکز خرید ام بی کی به دلیل وجود 6 طبقه از پوشاک تا وسایل منزل را میتوانید خریداری کنید.

مرکز خرید پانتیپ پلازا

مرکز خرید پانتیپ پلازا برای افرادی که اهل خرید وسایل ارتباطی به روز میباشند ، میتواند به معنی بهشت باشد.هر وسیله مربوط به تکنولوژی روز را میتوان پیدا کرد.

مرکز خرید پلاتینوم

مرکز خرید پلاتینوم یک فروشگاه کامل و محل خریدی هوشمندانه است . در مرکز خرید پلاتینوم میتوان با یک تیر 3 نشان زد.

مرکز خرید سنترال امبسی

مرکز خرید سنترال امبسی بسیار مدرن است و با دکوراسیون خود برای مسافران بسیار جذاب خواهد بود.

مرکز خرید سنترال چیدلوم

مرکز خرید سنترال چیدلوم بهترین فروشگاه برند خود است که به دسترسی اسان میتوانید خریدی راحت را تجربه کنید.

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک یکی از بزرگترین مراکز در بانکوک و بدون اغراق در جهان است، برای خرید هر چیزی می‌توانید به مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک مجموعه بیایید

بازار شناور پاتایا

بازار شناور پاتایا به علت بزرگی بیش از خود بسیار جالب خواهد بود و پیشنهاد ما به شما امتحان حداقل یکی از غذاهای محلی در بازار است.

جهت رزرو هتل در تایلند با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

اطلاعات کشور تایلند

پرچم تایلند
پایتخت تایلند
نام انگلیسی تایلند
Thailand
مساحت تایلند
513,120 کیلومتر مربع
جمعیت تایلند
65,104,000 نفر
کد تلفن تایلند
  • 0066
واحد پول تایلند
  • بات   (THB)
زبان رایج در تایلند
  • تای
کشورهای هم مرز تایلند

جهت رزرو هتل در تایلند با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵