ویزای تایلند

هزینه ویزای تایلند:

طبق قانون جدید از تاریخ 11 آذر ماه 95 تا 20 اسفند 95 کلیه ویزاهای توریستی یکبار ورود ، رایگان و بدون هزینه میباشد. بعد از این تاریخ هزینه ها مجددا" اعلام میشود.

 

نکاتی برای گذرنامه:

برای ورود به تایلند، گذرنامه باید به مدت 6 ماه برای تمامی اتباع کشورهایی که در لیست بالا آمده است، اعتبار داشته باشد.گردشگران و یا مردم محلی که از کشورهایی که شیوع تب زرد در آنها زیاد است، خواستار دریافت گذرنامه برای ورود به تایلند هستند باید دقت داشته باشند حتما برگه مربوط به واکسیناسیون علیه بیماری تب زرد را داشته باشند تا در حین ورود به خاک تایلند به مامورین مربوطه نشان دهند تا اجازه ورود دریافت نمایند.

استرالیا- اتریش- بحرین- بلژیک- برزیل- برونئی- کانادا- جمهوری چک- دانمارک- فنلاند- فرانسه- آلمان-یونان- هنگ کنگ - مجارستان- ایسلند- ایرلند- اسرائیل- ایتالیا- ژاپن- کویت- لیختن اشتاین- لوکزامبورگ-مالزی- موناکو- هلند- نیوزلند- نروژ- عمان- پرو-فیلیپین- هلند- پرتقال- قطر- سنگاپور- اسلواکی- اسلوونی-آفریقای جنوبی-کره جنوبی- اسپانیا- سوئد- سوئیس- ترکیه- امارات متحده عربی- انگلستان- ایالات متحده آمریکا- ویتنام 

ویزای تایلند:

تمامی اتباع کشورهایی که در لیست بالا اسامی‌شان آمده است ملزم به دریافت ویزای تایلند برای مدت اقامتشان که باید حداکثر 30 روز باشد و از طریق فرودگاه بین المللی نیز وارد تایلند می‌شوند، نیستند. برای استفاده کردن از شرایط عدم دریافت ویزا، در صورتی که زمینی قرار است به تایلند بروید، باید حداکثر زمان اقامتتان 15 روز باشد تا احتیاج به دریافت ویزا و گذراندن فرایند دریافت آن را نداشته باشید. ( اتباع کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلستان و ایالات متحده امریکا حداکثر مدت اقامتشان در صورت انتخاب سفر زمینی به این کشور 30 روز در نظر گرفته شده است که احتیاج به دریافت ویزا ندارند) تمامی گردشگران باید گذرنامه معتبر، منابع مالی کافی و بلیط بازگشت به کشور مبدا در مدت زمان قانونی اقامت ( از آن زمان که مهر ورود به کشور توسط مامورین در گذرنامه زده می‌شود) را به همراه داشته باشند. اتباع کشورهایی که برای ورود به تایلند در لیست بالا نیستند، باید اقدامات لازم را انجام دهند.

1)     اتباع کشورهای بلغارستان، قبرس، جمهوری مالت، لیتوانی و رومانی که قصد اقامت تا 15 روز را دارند، باید درخواست ویزا بدهند.

2)     اتباع کشور کرواسی، باید از طریق سفارتخانه تایلند در کشورشان نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند.

نکاتی برای گرفتن ویزای تایلند:

اتباع استرالیا، اتریش، بلژیک، کانادا، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال، اسپانیا، سوئد و انگلستان واجد شرایط برای دریافت ویزای ACMECS هستند که از این طریق می‌توانند با دریافت یک ویزای مشترک در طول مدت 90 روز از کشور تایلند و کامبوج دیدن کنند. این ویزای مشترک برای گردشگرانی بسیار مفید و با ارزش خواهد بود که می‌خواهند بیش از 30 روز در تایلند بمانند و قصد ورود به کشور کامبوج را دارند.

به اتباع کشورهایی که نامشان در لیست بالا نیامده است توصیه می‌شود با سفارت مربوطه در کشورشان در تماس باشند تا مدارک و روند درخواست ویزا را سوال نمایند.

اعتبار ویزای تایلند:

در هنگام ورود : 15 روز، ویزای ترانزیت: 30 روز، ویزای یکباره و یا چندباره مخصوص گردشگران :30 یا 60 روز.

ویزای یکبار ورود برای گردشگران 3 ماه -90 روز- و ویزای چند بار ورود مخصوص گردشگران تا 6 ماه از تاریخ صدور معتبر است.

ویزای ACMECS نیز تا 90 روز پس از صدور معتبر می‌باشد.( تا 60 روز برای تایلند و تا 30 روز برای کامبوج)

اقامت موقت تایلند:

مسافرانی که برای تحصیل، کار و یا انجام کسب و کاری به تایلند می آیند می‌توانند درخواست ویزای غیر مهاجرت بکنند. که بدین ترتیب اجازه اقامت 90 روزه در تایلند را کسب خواهند کرد. که در این صورت برای کار کردن در تایلند باید حتما اجازه کار را از وزارت کار تایلند دریافت نمایند.

روزهای کاری:

شخص متقاضی باید شخصا صحت مندرجات فرم درخواست ویزا را تایید و امضاء نماید. شما می‌توانید یک روز پس از تسلیم درخواست ویزا، نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید.

بودجه کافی:

در هنگام ورود، هر مسافر باید مدارک کافی دال بر داشتن بودجه لازم برای مدت اقامتش در تایلند را به همراه داشته باشد( برای مثال : چک های مسافرتی، پول نقد معادل 10000بات هر فرد و 20000بات هر خانواده). در عمل به ندرت نیاز به نشان دادن این مدارک خواهید داشت اما بهتر است دم دستتان باشد تا در صورت نیاز، نشان داده شود.

تمدید مدت زمان اقامت :

اتباع کشورهایی که احتیاج به دریافت ویزا ندارند در صورت خروج از کشور تایلند و وارد شدن دوباره به این کشور بعد از 15 یا 30 روز اقامت‌شان، می‌توانند فقط حداکثر 90 روز در یک دوره 6 ماهه در تایلند بمانند.

مراقب باشید بعضی از دفاتری که پیشنهاداتی درباره صدور ویزا و یا تمدید آن به شیوه های مختلف را می‌کنند، غیرقانونی هستند و باعث به دردسر افتادن مسافران می شوند و گاها موجب حبس و زندانی شدن گردشگران شده اند، چرا که این دفاتر نسبت به صدور ویزا و یا مهر تمدید آن به صورت جعلی اقدام می‌کنند.

توجه داشته باشید در صورتی که می‌خواهید بیشتر از حد در کشور تایلند بمانید، حتما قبل از به پایان رسیدن مدت اعتبار ویزایتان نسبت به تمدید آن اقدام کنید. مسافران در صورت اقامت بیش از حد مجاز در تایلند با مجازات حبس و زندانی شدن روبرو خواهند شد و این اولین مجازات بعد از اقامت بیش از اندازه در این کشور است و تبعات بعدی آن اخراج شدن از کشور و ممنوعیت ورود دوباره به آن کشور می‌باشد. اگر می‌خواهید مدت زمان اقامتتان را افزایش دهید حتما با اداره مهاجرت به نشانی  www.immigration.go.th در ارتباط باشید.

ورود کودکان به داخل کشور تایلند:

کودکانی که به تنهایی و یا با یکی از والدین قصد ورود به کشور تایلند را دارند باید حتما رضایت نامه رسمی از طرف والدین و یا یکی از آنها را به همراه داشته باشند.

ورود با حیوانات خانگی:

هر مسافر در زمان ورود به کشور می‌تواند یک تا دو حیوان خانگی را با خود وارد کشور کند.

حیوانات خانگی شامل سگ، پرنده، گربه و ... است که در هنگام ورود صاحبان انها حتما باید گواهی سلامت از کشور مبدا را داشته باشند. در بعضی از موارد حیوانات خانگی در زمان ورود به قرنطینه برده می‌شوند و بررسی هایی بر روی آنها انجام می‌گیرد.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره ویزای تایلند چیست؟

نظر مردم درباره ویزای تایلند

 • باسلام متقاضی ویزای کار می باشم. لطفا راهنمایی کنید
  ناشناس | ۷ آبان ساعت ۵۴ : ۱۰
  • الان درست باشد خوب است
   ناشناس | ۳ آبان ساعت ۵۲ : ۱۱

   سفارت تایلند در تهران

   نام کاردار :  کریچ کاسون

   آدرس : خیابان بهارستان، کوچه استقلال،شماره 3

   تلفن : 77531433

   فکس : 77532022

   جهت رزرو هتل در تایلند با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵