راهنمای سفر به بانکوک

راهنمای سفر به بانکوک

بانکوک یک شهر بزرگ، پرهیاهو، مرطوب و عجیب و غریب است جایی که در آن معابد باشکوه، بازارهای تاریخی، آسمان‌خراش‌ها و کافه‌بارهایی که در پشت‌بام‌ها هستند، قرار دارند و به سختی می‌توان در برابر احساس سرخوشی که در این شهر به شما دست می‌دهد مقاومت کرد.


با ترکیبی از سنت و مدرنیته در هر خیابان بانکوک می‌توانید چیزهای غافلگیرکننده در مغازه‌ها پیدا کنید. ساختمان‌های متزلزل در کنار زیارتگاه‌های مقدس برجسته که شرکت‌ها و هتل‌های مدرن به آنها مشرف هستند.


اما زندگی سنتی تایلند هرگز خیلی از این شهر دور نبوده است. راهبانی که جامه‌های نارنجی به تن دارند و در ساعت شلوغی صبح برای جمع‌آوری صدقه در حرکتند؛ مردمی که هنوز در خانه‌های چوبی در کنار رودخانه چائو پرایا با استفاده از مهارت‌های صدساله خود زندگی می‌کنند.


بیشتر بازدیدکننده‌ها از راتاناکسین Rattanakosin آغاز می‌کنند و مجذوب کاخ بزرگ Grand Palace و وات پو Wat Po می‌شوند. این منطقه جایی‌ست که رودخانه چائو فرایا Chao Phraya شهر را از سرمایه قدیمی‌اش تنبوری Thonburi، یک نقطه آرام با کانال‌های باریک و بازارهای شناور، جدا می‌کند؛ با دیدن اینجا متوجه می‌شوید که چرا بانکوک قبلا با نام "ونیز شرق" شناخته می‌شده است.


بانگلامفو Banglamphu که محل اصلی استقرار کوله‌پشتگردان است، هنوز هم بازدیدکنندگان را برای داشتن محل اقامت ارزان در خیابان خائو سان Khao San Road به سمت خود می‌کشد، درحالیکه بازارها و رستوران‌های خود چینی‌ها در جنوب واقع شده است. شمال، منطقه سرسبز دوسیت Dusit قرار دارد که محل عمارت Vimanmek و تعداد بیشماری خانه‌های دولتی است.


در شرق کانال‌ها، بانکوک مدرن واقع شده که مرکز تجمع بسیاری از کسب و کارها، بازارها و مراکز خرید است و به آسانی توسط قطار هوایی BTS به دیگر نقاط متصل می‌شود. در اطراف میدان سیام و بنای یادبود پیروزی و تا خیابان سوخومویت Sukhumvit Road، بهترین هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌بارها در رقابت با یکدیگر هستند.


بازار آخر هفته چاتوچاک Chatuchak یک تجربه ضروری در بانکوک است. مردم محلی، گردشگران و مهاجرین آخر هفته‌ها برای خرید ارزان کالاهای خانگی، سوغاتی، لباس و هنر اصیل تایلندی به اینجا می‌آیند و سپس چیزی می‌خورند و یا سراغ ماساژ پا می‌روند.


سواحل تایلند و یا حومه شهرها در شمال یکی از هیجان‌انگیزترین سرمایه‌های درحال تغییر در آسیا هستند که نباید تجربه رفتن به آنجا را از دست داد.


کافیست فقط چند ساعت در این شهر باشید تا براحتی ببینید که چرا دروازه بزرگ جنوب شرق آسیا، به یکی از پربازدیدترین شهرها در جهان تبدیل شده است؛ چند روز را در بانکوک بگذرانید تا از زندگی لذت لازم را ببرید.

بهترین راه سفر به بانکوک

سفر به بانکوک


پرواز به بانکوک


خطوط هوایی که به بانکوک پرواز دارند از انگلستان شامل Thai Airways، EVA Airways و British Airways هستند. از ایالات متحده آمریکا به بانکوک هیچ پرواز مستقیمی وجود ندارد و شما حداقل نیاز به یک توقف دارید. پروازها در فصل اوج مسافرت بین ماه‌های نوامبر تا مارس گران هستند. پروازهای ارزان‌تر در طول فصل کم‌بازدید در ماه‌های می، ژوئن و سپتامبر در دسترس هستند.


طول مدت پرواز:


از لندن – 11 ساعت و 30 دقیقه؛ نیویورک – 20 ساعت (با احتساب توقف)؛ لس‌آنجلس – 17 ساعت (با احتساب توقف)؛ تورنتو – 19 ساعت و 20 دقیقه (با احتساب توقف)؛ سیدنی – 9 ساعت و 25 دقیقه.


سفر از طریق جاده:


تایلند دارای یک شبکه جاده‌ای مناسب است و بزرگراه‌ها در سراسر کشور بوسیله اعداد تعیین شده‌اند. رانندگی در بانکوک از سمت چپ است و حداقل سن رانندگی 18 سال است. محدودیت سرعت در شهر 60 کیلومتر، در جاده‌های اصلی کشور 90 کیلومتر و در بزرگراه‌ها 120 کیلومتر است. گواهینامه رانندگی ملی و یا اجازه رانندگی بین المللی برای رانندگی در این کشور نیاز است اما بازدیدکنندگانی که می‌خواهند اقامت طولانی مدت بیش از سه ماه داشته باشند، حتما باید نسبت به دریافت گواهینامه رانندگی تایی اقدام کنند.


رانندگی در تایلند مناسب افراد ضعیف و ترسو نیست چرا که اغلب رانندگان تایلندی تمایل به انجام کارهای پرخطر و دارای ریسک در پیچ‌ها و تپه‌ها دارند، همانطور که رانندگان اتوبوس و کامیون جاده‌ها را مال خودشان می‌دانند. بهتر است از رانندگی در شب اجتناب کنید چون بسیاری از کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین در این ساعات در سفر هستند. تعداد تصادفات بالا است و زمانی‌ که خارجی‌ها درگیر تصادفات می‌شوند، معمولا بطور پیش‌فرض آنها مقصر شناخته می‌شوند و انتظار می‌رود که هزینه‌ها را بپردازند. با این‌حال رانندگی بهترین راه برای دیدن حومه شهر است.


خدمات رفع خرابی اضطراری:


هیچ نوع خدمات رفع خرابی ملی وجود ندارد اما شرکت‌های کرایه ماشین یک تلفن را برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اند که درصورت نیاز به خدمات اورژانسی یا رفع خرابی با آن تماس بگیرند.


مسیرها:


بزرگراه‌های کشوری همه با اعداد تعیین شده‌اند. بزرگراه ملی 4 به سمت جنوب، Hua Hin می‌رود؛ بزرگراه ملی 3 به سمت شرق، Pattaya می‌رود؛ و بزرگراه ملی 32 و 11 به  Phitsanulok می‌روند.


مدت زمان رانندگی:


از Hua Hin – 3 ساعت؛ پاتایا – 2 ساعت؛ Phitsanulok – 5 ساعت؛ Chiang Mai – 8 ساعت.


اتوبوس‌های بین شهری:


بانکوک دارای 3 ترمینال اصلی اتوبوسرانی است که خدمات حمل و نقل به نقاط مختلف کشور را انجام می‌دهند. هر دو نوع اتوبوس با تهویه هوا و بدون سیستم تهویه هوا مسافران را جابجا می‌کنند اما اتوبوس‌هایی که تهویه هوا دارند سریع‌تر هستند و در محل‌های کمتری توقف دارند. اتوبوس‌های جنوب به مقاصد هواهین، پوکت و مرز تایلند-مالزی از ترمینال جنوبی اتوبوسرانی، Boromratchonnani حرکت می‌کنند. اتوبوس‌های به مقصد چیانگ مای و چیانگ رای در شمال و اوبون راتچاتانی Ubon Ratchathani و نونگ‌خای در شمال شرق از ترمینال شمالی اتوبوسرانی (که با نام Mochit شناخته می‌شود)، Kampaeng Petch 2 Road حرکت می‌کنند. اتوبوس‌ها به مقصد پاتایا و ترات در شرق از ترمینال شرقی اتوبوسرانی، جاده سوخومویت Soi 40 اقدام به جابجایی مسافران می‌کنند. برای رزرو بلیط می‌توانید از هر ترمینال، آژانس‌های مسافرتی محلی و یا گاهی از هتل اقدام کنید.


سفر از طریق خطوط ریلی


خدمات:


بانکوک به خوبی به وسیله خطوط ریلی به دیگر نقاط تایلند وصل شده است و سفر با قطار راحت، ایمن و ارزان است. ایستگاه اصلی در بانکوک Hualampong، جاده راما چهارم، است که در بسیاری از مسیرهای طولانی مسافران را جابجا می‌کند. امکانات ایستگاه شامل بسته‌بندی بار، فروش نوشیدنی و مواد غذایی، تاکسی و حتی سرویس بهداشتی و دوش است. پیشنهاد می‌شود برای خرید بلیط مسیرهای طولانی از قبل رزرو کنید. ایستگاه Noi در سراسر رودخانه در تنبوری، خدمات ریلی به شهر  Kanchanaburi و چند مقصد دیگر به سمت جنوب ارائه می‌کند بنابراین بازدیدکنندگان باید بررسی کنند که در کدام ایستگاه می‌خواهند پیاده شوند.


قطارهایی که به بانکوک می‌روند دارای واگن‌های با تهویه هوا و بدون تهویه هستند. چهار خط قطار از چیانگ‌مای در شمال، نونگ‌خای در شمال شرق، پاتایا در شرق و از سورات‌تانی و Butterworth (مالزی) در جنوب در رفت و آمد با بانکوک هستند.


گردانندگان:


راه‌آهن دولتی تایلند، مسئول اجرای تمامی خطوط ریلی در بانکوک است. بلیط‌ها را نمی‌توان به صورت آنلاین خریداری کرد اما می‌توان آنها را از طریق چندین آژانس فروش بلیط معتبر تهیه کرد.


مدت زمان سفر:


از پاتایا – 3 ساعت و 40 دقیقه؛ چیانگ مای – 12 ساعت؛ Butterworth – 21 ساعت و 10 دقیقه.


 

مراکز خرید بانکوک

مرکز خرید سیام بانکوک

مرکز خرید سیام بانکوک که در سال 2013 بازسازی شده بیش از 200 برند بین المللی و تایلندی را در خود جای داده است.

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک بسیار عالی برای یک خرید به صرفه میباشد.بیشتر اجناس در بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک به قیمت حراج به فروش میرسد.

بازار روی آب خلونگ مات مایوم

بازار شناور خلونگ مات مایوم بانکوک در خارج شهر قرار دارد که در این بازار اجناسی مثل مواد غذایی خام ، میوه یا سبزی یافت میشود.

مرکز تجاری ام کاتیر

مرکز تجاری ام کاتیر یک مرکزید لوکس با برندهای مختلف و معروف در شهر بانکوک است.مرکز تجاری ام کاتیر به دلیل دسترسی راحت خود بسیار مورد علاقه مسافران است.

مرکز خرید ام بی کی

مرکز خرید ام بی کی یک مرکز خرید قدیمی ولی زیبا است.در مرکز خرید ام بی کی به دلیل وجود 6 طبقه از پوشاک تا وسایل منزل را میتوانید خریداری کنید.

مرکز خرید پانتیپ پلازا

مرکز خرید پانتیپ پلازا برای افرادی که اهل خرید وسایل ارتباطی به روز میباشند ، میتواند به معنی بهشت باشد.هر وسیله مربوط به تکنولوژی روز را میتوان پیدا کرد.

مرکز خرید پلاتینوم

مرکز خرید پلاتینوم یک فروشگاه کامل و محل خریدی هوشمندانه است . در مرکز خرید پلاتینوم میتوان با یک تیر 3 نشان زد.

مرکز خرید سنترال امبسی

مرکز خرید سنترال امبسی بسیار مدرن است و با دکوراسیون خود برای مسافران بسیار جذاب خواهد بود.

مرکز خرید سنترال چیدلوم

مرکز خرید سنترال چیدلوم بهترین فروشگاه برند خود است که به دسترسی اسان میتوانید خریدی راحت را تجربه کنید.

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک یکی از بزرگترین مراکز در بانکوک و بدون اغراق در جهان است، برای خرید هر چیزی می‌توانید به مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک مجموعه بیایید

اماکن تاریخی بانکوک

کاخ بزرگ بانکوک

بدون شک اگر یک مکان در بانکوک وجود داشته باشد که سفر به این شهر بدون بازدید از آن ناقص خواهد ماند، کاخ بزرگ بانکوک یا Grand Palace است.

محله چینی ها در بانکوک

محله چینی ها بیشتر دارای مکان های تاریخی و مذهبی مانند معابد مختلف و چندین صعومه می باشد.

معبد وات آرون

معبد وات آرون به خاطر نقشه و ساختار خاصی که دارد بسیار متفاوت شده است.معبد وات آرون به معبد سپیده دم هم معروف است.

معبد وات پو

یکی از معابد مهم در بانکوک معبد وات پو است که هر توریستی حتما باید آنجا را ببیند. معبد وات پو در پشت معبد بودای زمردین قرار گرفته است.

موزه خانه جیم تامپسون در بانکوک

موزه خانه جیم تامپسون بانکوک برای شخص میانسالی به نام جیم تامپسون بوده است که متشکل از 6 ساختمان چوبی است که به سبک تایلندی-آمریکایی ساخته و تزیین شده است.

مراکز تفریحی بانکوک

باغ وحش و پارک سافاری ورلد بانکوک

باغ وحس و پارک سافاری ورلد بانکوک، محلی که در آن حیوانات به صورت آزادانه نگهداری می شوند.

خیابان کائو سان

خیابان کائو سان برای خریدهای نه چندان لوکس.خیابان کائو سان یک پیاده روی پر هیجان و شلوغ را برای شما رقم میزند.

وات فرا کائو در بانکوک

وات فرا کائو یا معبد بودای زرین به عنوان مهم‌ترین معبد بودایی در تایلند شناخته می شود. معبد وات فرا کائو در مرکز تاریخی و در داخل محوطه کاخ بزرگ واقع شده است.

جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

تایلند پاتایا کجاست

تایلند پاتایا کجاست

پاتایا کجاست ؟(موقعیت جغرافیایی) اگر بخواهیم در پاسخ به این سوال که پاتایا کجاست، به موقعیت جغرافیایی آن اشاره کنیم، باید بگوییم که پاتایا یکی از شهرهای به نسبت کوچک ساحلی کشور تایلند می باشد که در ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده است. فاصله پاتایا از پایتخت کشور تایلند یعنی شهر بانکوک که در […]

کشور هزار معبد: تایلند

کشور هزار معبد: تایلند

در این متن قصد داریم درباره کشور هزار معبد یعنی کشور تایلند، مطالبی را بیان کنیم و مختصرا توضیح دهیم که چرا به تایلند، کشور هزار معبد می گویند. کشور تایلند، سرزمینی است، سرشار از فرهنگ ها و سنت های گوناگون و گاهی عجیب. سرزمینی است که طبیعت فوق العاده آن، میل به زیبایی را […]

پارک ملی آنگ تونگ : نگین خلیج تایلند در نزدیکی سامویی

پارک ملی آنگ تونگ : نگین خلیج تایلند در نزدیکی سامویی

پارک ملی دریایی آنگ تونگ یکی از معروف ترین دیدنی های سامویی است. این پارک یک مجمع الجزایر بکر در خلیج تایلند (در نزدیکی جزیره سامویی و جزیره فانگان) است که از ۴۲ جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده. صخره های آهکی عظیم، جنگل های انبوه، ساحل های زیبا با شن های سفید، آبشارهای خیره […]

دیدنی های سامویی که نباید از دست بدهید / بهترین جاذبه های توریستی سامویی تایلند

دیدنی های سامویی که نباید از دست بدهید / بهترین جاذبه های توریستی سامویی تایلند

دیدنی های سامویی قابل شمارش نیستند. اگر برای گذراندن تفریحاتتان تور سامویی تایلند را انتخاب کرده اید، باید قبل از سفر با مهم ترین جاذبه های توریستی سامویی آشنا شوید. جزیره سامویی ده ها جاذبه توریستی دارد. در این مطلب، برترین دیدنی های سامویی را که هیچ مسافری نباید از دست بدهد، برای شما گرد آورده […]

بهترین هتل های پوکت تایلند/ در پوکت کجا هتل بگیریم؟

بهترین هتل های پوکت تایلند/ در پوکت کجا هتل بگیریم؟

بهترین هتل های پوکت هرجا و با هر تفاوتی که باشند، برای این که در لیست بهترین ها قرار بگیرند، در چند چیز اشتراک دارند. همگی در مکان های فوق العاده ای قرار دارند، امکانات رفاهی کم نظیری ارائه می دهند و خدمات شان بی عیب و نقص است! گردشگران پوکت برای کشف بهترین تجربه […]

پوکت یا پاتایا ؛ کجا برویم؟ / مقایسه پوکت و پاتایا

پوکت یا پاتایا ؛ کجا برویم؟ / مقایسه پوکت و پاتایا

پوکت یا پاتایا ؛ برای تعطیلات کدام را انتحاب کنیم؟ این سوال را مسافران تایلند از کارشناسان آفتاب تراول بارها پرسیده اند! پوکت و پاتایا دو مقصد گردشگری در تایلند هستند که بیشترین مسافران این کشور را به سمت خود جذب می کند. پوکت و پاتایا دو منطقه کاملا متفاوت در تایلند با ویژگی های […]

بهترین مقاصد در پاییز

بهترین مقاصد در پاییز

بچه کوچک دارم نمیشه سفر رفت،پاییز شده نمیدونم هوا کجا مناسبه …اگر شما هم برای رفتن به سفر به این مسائل فکر میکنید، این مطلب را دنبال کنید جنوب شرق آسیا مملو از مقاصدی جذاب و باورنکردنی برای سفرهای خانوادگی به همراه کودکان است. همه ما شاید در این منطقه سفرهایی داشتیم و این حس […]

۵ جزیره برتر دنیا که باید به آن سفر کنید.

۵ جزیره برتر دنیا که باید به آن سفر کنید.

اگر هنوز برنامه سفرتان را مشخص نکرده اید، و به دنبال مقاصد جذاب و متفاوتی هستید پیشنهاد ما به شما ۵ تا از زیباترین جزایر دنیا، هست. جزیره اول : مائویی،هاوایی مجمع‌الجزایر هاوایی ، ایالت پنجاهم کشور آمریکا است. پایتخت و شهر مهم آن هونولولو است. هاوایی از ۸ جزیره تشکیل شده که دومین آن مائوئی با  بیش از […]

فستیوال های تایلند را بشناسیم!

فستیوال های تایلند را بشناسیم!

مهمترین فستیوال های تایلند یکی از جاذبه های گردشگری تایلند فستیوال های متعدد رنگارنگ،بین المللی و مذهبی است که علاوه بر مردم تایلند گردشگران زیادی ازسراسر دنیا برای شرکت در این مراسم شرکت میکنند. در اینجا به اختصار این مراسم رو که از ماه ژانویه تا دسامبر برگزار میشه نام میبریم که برگرفته از سایت […]

اطلاعات کشور تایلند

پرچم تایلند
پایتخت تایلند
نام انگلیسی تایلند
Thailand
مساحت تایلند
513,120 کیلومتر مربع
جمعیت تایلند
65,104,000 نفر
کد تلفن تایلند
  • 0066
واحد پول تایلند
  • بات   (THB)
زبان رایج در تایلند
  • تای
کشورهای هم مرز تایلند

شماره رزرو هتل در بانکوک

۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵