راهنمای سفر به بانکوک

تورهای بانکوک

راهنمای سفر به بانکوک

بانکوک یک شهر بزرگ، پرهیاهو، مرطوب و عجیب و غریب است جایی که در آن معابد باشکوه، بازارهای تاریخی، آسمان‌خراش‌ها و کافه‌بارهایی که در پشت‌بام‌ها هستند، قرار دارند و به سختی می‌توان در برابر احساس سرخوشی که در این شهر به شما دست می‌دهد مقاومت کرد.


سفر به بانکوک


در بانکوک چه خبر است؟


با ترکیبی از سنت و مدرنیته در هر خیابان بانکوک می‌توانید چیزهای غافلگیرکننده در مغازه‌ها پیدا کنید. ساختمان‌های متزلزل در کنار زیارتگاه‌های مقدس برجسته که شرکت‌ها و هتل‌های مدرن بانکوک به آنها مشرف هستند.


سفر به بانکوک


اما زندگی سنتی تایلند هرگز خیلی از این شهر دور نبوده است. راهبانی که جامه‌های نارنجی به تن دارند و در ساعت شلوغی صبح برای جمع‌آوری صدقه در حرکتند؛ مردمی که هنوز در خانه‌های چوبی در کنار رودخانه چائو پرایا با استفاده از مهارت‌های صدساله خود زندگی می‌کنند.


سفر به بانکوک


دیدنی های بانکوک


بیشتر بازدیدکننده‌ها از راتاناکسین Rattanakosin آغاز می‌کنند و مجذوب کاخ بزرگ Grand Palace و وات پو Wat Po می‌شوند. این منطقه جایی‌ست که رودخانه چائو فرایا Chao Phraya شهر را از سرمایه قدیمی‌اش تنبوری Thonburi، یک نقطه آرام با کانال‌های باریک و بازارهای شناور، جدا می‌کند؛ با دیدن اینجا متوجه می‌شوید که چرا بانکوک قبلا با نام "ونیز شرق" شناخته می‌شده است.


بانگلامفو Banglamphu که محل اصلی استقرار کوله‌پشتگردان است، هنوز هم بازدیدکنندگان را برای داشتن محل اقامت ارزان در خیابان خائو سان Khao San Road به سمت خود می‌کشد، درحالیکه بازارها و رستوران‌های خود چینی‌ها در جنوب واقع شده است. شمال، منطقه سرسبز دوسیت Dusit قرار دارد که محل عمارت Vimanmek و تعداد بیشماری خانه‌های دولتی است.


سفر به بانکوک


خرید در بانکوک


در شرق کانال‌ها، بانکوک مدرن واقع شده که مرکز تجمع بسیاری از کسب و کارها، بازارها و مراکز خرید است و به آسانی توسط قطار هوایی BTS به دیگر نقاط متصل می‌شود. در اطراف میدان سیام و بنای یادبود پیروزی و تا خیابان سوخومویت Sukhumvit Road، بهترین هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌بارها در رقابت با یکدیگر هستند.


بازار آخر هفته چاتوچاک Chatuchak یک تجربه ضروری در بانکوک است. مردم محلی، گردشگران و مهاجرین آخر هفته‌ها برای خرید ارزان کالاهای خانگی، سوغاتی، لباس و هنر اصیل تایلندی به اینجا می‌آیند و سپس چیزی می‌خورند و یا سراغ ماساژ پا می‌روند.


سواحل تایلند و یا حومه شهرها در شمال یکی از هیجان‌انگیزترین سرمایه‌های درحال تغییر در آسیا هستند که نباید تجربه رفتن به آنجا را از دست داد.


سفر به بانکوک


کافیست فقط چند ساعت در این شهر باشید تا براحتی ببینید که چرا دروازه بزرگ جنوب شرق آسیا، به یکی از پربازدیدترین شهرها در جهان تبدیل شده است؛ چند روز را در بانکوک بگذرانید تا از زندگی لذت لازم را ببرید.

بهترین راه سفر به بانکوک

سفر به بانکوک با هواپیما 


خطوط هوایی که به بانکوک پرواز دارند از انگلستان شامل Thai Airways، EVA Airways و British Airways هستند. از ایالات متحده آمریکا به بانکوک هیچ پرواز مستقیمی وجود ندارد و شما حداقل نیاز به یک توقف دارید. پروازها در فصل اوج مسافرت بین ماه‌های نوامبر تا مارس گران هستند. پروازهای ارزان‌تر در طول فصل کم‌بازدید در ماه‌های می، ژوئن و سپتامبر در دسترس هستند. 


سفر به بانکوک


طول مدت پرواز در سفر به بانکوک :


از لندن – 11 ساعت و 30 دقیقه؛ نیویورک – 20 ساعت (با احتساب توقف)؛ لس‌آنجلس – 17 ساعت (با احتساب توقف)؛ تورنتو – 19 ساعت و 20 دقیقه (با احتساب توقف)؛ سیدنی – 9 ساعت و 25 دقیقه.


سفر به بانکوک از طریق جاده


تایلند دارای یک شبکه جاده‌ای مناسب است و بزرگراه‌ها در سراسر کشور بوسیله اعداد تعیین شده‌اند. رانندگی در بانکوک از سمت چپ است و حداقل سن رانندگی 18 سال است. محدودیت سرعت در شهر 60 کیلومتر، در جاده‌های اصلی کشور 90 کیلومتر و در بزرگراه‌ها 120 کیلومتر است. گواهینامه رانندگی ملی و یا اجازه رانندگی بین المللی برای رانندگی در این کشور نیاز است اما بازدیدکنندگانی که می‌خواهند اقامت طولانی مدت بیش از سه ماه داشته باشند، حتما باید نسبت به دریافت گواهینامه رانندگی تایی اقدام کنند.


سفر به بانکوک


رانندگی در تایلند مناسب افراد ضعیف و ترسو نیست چرا که اغلب رانندگان تایلندی تمایل به انجام کارهای پرخطر و دارای ریسک در پیچ‌ها و تپه‌ها دارند، همانطور که رانندگان اتوبوس و کامیون جاده‌ها را مال خودشان می‌دانند. بهتر است از رانندگی در شب اجتناب کنید چون بسیاری از کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین در این ساعات در سفر هستند. تعداد تصادفات بالا است و زمانی‌ که خارجی‌ها درگیر تصادفات می‌شوند، معمولا بطور پیش‌فرض آنها مقصر شناخته می‌شوند و انتظار می‌رود که هزینه‌ها را بپردازند. با این‌حال رانندگی بهترین راه برای دیدن حومه شهر است.


خدمات رفع خرابی اضطراری:


هیچ نوع خدمات رفع خرابی ملی وجود ندارد اما شرکت‌های کرایه ماشین یک تلفن را برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اند که درصورت نیاز به خدمات اورژانسی یا رفع خرابی با آن تماس بگیرند.


مسیرها:


بزرگراه‌های کشوری همه با اعداد تعیین شده‌اند. بزرگراه ملی 4 به سمت جنوب، Hua Hin می‌رود؛ بزرگراه ملی 3 به سمت شرق، Pattaya می‌رود؛ و بزرگراه ملی 32 و 11 به  Phitsanulok می‌روند.


مدت زمان رانندگی:


از Hua Hin – 3 ساعت؛ پاتایا – 2 ساعت؛ Phitsanulok – 5 ساعت؛ Chiang Mai – 8 ساعت.


اتوبوس‌های بین شهری:


بانکوک دارای 3 ترمینال اصلی اتوبوسرانی است که خدمات حمل و نقل به نقاط مختلف کشور را انجام می‌دهند. هر دو نوع اتوبوس با تهویه هوا و بدون سیستم تهویه هوا مسافران را جابجا می‌کنند اما اتوبوس‌هایی که تهویه هوا دارند سریع‌تر هستند و در محل‌های کمتری توقف دارند. اتوبوس‌های جنوب به مقاصد هواهین، پوکت و مرز تایلند-مالزی از ترمینال جنوبی اتوبوسرانی، Boromratchonnani حرکت می‌کنند. اتوبوس‌های به مقصد چیانگ مای و چیانگ رای در شمال و اوبون راتچاتانی Ubon Ratchathani و نونگ‌خای در شمال شرق از ترمینال شمالی اتوبوسرانی (که با نام Mochit شناخته می‌شود)، Kampaeng Petch 2 Road حرکت می‌کنند. اتوبوس‌ها به مقصد پاتایا و ترات در شرق از ترمینال شرقی اتوبوسرانی، جاده سوخومویت Soi 40 اقدام به جابجایی مسافران می‌کنند. برای رزرو بلیط می‌توانید از هر ترمینال، آژانس‌های مسافرتی محلی و یا گاهی از هتل اقدام کنید.


سفر به بانکوک با خطوط ریلی


بانکوک به خوبی به وسیله خطوط ریلی به دیگر نقاط تایلند وصل شده است و سفر با قطار راحت، ایمن و ارزان است. ایستگاه اصلی در بانکوک Hualampong، جاده راما چهارم، است که در بسیاری از مسیرهای طولانی مسافران را جابجا می‌کند. امکانات ایستگاه شامل بسته‌بندی بار، فروش نوشیدنی و مواد غذایی، تاکسی و حتی سرویس بهداشتی و دوش است. پیشنهاد می‌شود برای خرید بلیط مسیرهای طولانی از قبل رزرو کنید. ایستگاه Noi در سراسر رودخانه در تنبوری، خدمات ریلی به شهر  Kanchanaburi و چند مقصد دیگر به سمت جنوب ارائه می‌کند بنابراین بازدیدکنندگان باید بررسی کنند که در کدام ایستگاه می‌خواهند پیاده شوند.


سفر به بانکوک


قطارهایی که به بانکوک می‌روند دارای واگن‌های با تهویه هوا و بدون تهویه هستند. چهار خط قطار از چیانگ‌مای در شمال، نونگ‌خای در شمال شرق، پاتایا در شرق و از سورات‌تانی و Butterworth (مالزی) در جنوب در رفت و آمد با بانکوک هستند.


گردانندگان:


راه‌آهن دولتی تایلند، مسئول اجرای تمامی خطوط ریلی در بانکوک است. بلیط‌ها را نمی‌توان به صورت آنلاین خریداری کرد اما می‌توان آنها را از طریق چندین آژانس فروش بلیط معتبر تهیه کرد.


مدت زمان سفر:


از پاتایا – 3 ساعت و 40 دقیقه؛ چیانگ مای – 12 ساعت؛ Butterworth – 21 ساعت و 10 دقیقه.

مناطق بانکوک

جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره بانکوک

مراکز خرید بانکوک

اماکن تاریخی بانکوک

مراکز تفریحی بانکوک