راهنمای خرید در بانکوک

خرید در بانکوک

بانکوک یقینا بهترین جا در آسیا برای خرید کردن است. مخصوصا که طیف وسیعی از کالاها در اینجا به فروش می‌رسند. این شهر، بازار، مراکز و مغازه‌های خرید آن مناسب برای کسانی است که عاشق چانه زدن و گرفتن تخفیفات از دستفروش‌ها و ... هستند. ابریشم، نقره، طلا، سنگ‌های قیمتی ( لعل و یاقوت کبود)، مروارید، سرامیک، سبد و سایر وسایل حصیری، مجسمه و کنده کاری‌های چوبی و اقلام چرمی از جمله سوغاتی‌های اصلی بانکوک است. علاوه بر اینها، بانکوک جایی مناسب برای طراحان و خیاطان لباس است که به صورت سفارشی لباس طراحی می‌کنند و می‌دوزند.

مناطق کلیدی برای خرید:

حتما سری به محله چینی‌ها و مغازه‌های طلافروشی‌شان، بازار میوه، سبزیجات و گل Pak Khlong Talat، بازار محلی Thieves' Market (غالبا اجناس و کالاهای محلی و دست دوم) و بازار پارچه Phahurat (در محله هندی‌ها) بزنید. مرکز خرید بزرگ River City Shopping Complex (در امتداد رودخانه چائو پرایا) که از هتل رویال ارکید شرایتون نیز به آن راه دارد، دو طبقه را به فروش وسایل آنتیک و عتیقه جات اختصاص داده است. در خیابان‌های سوخومویت Sukhumvit و خائوسان Khaosan مغازه‌های بسیاری لباس و سوغاتی‌های تایلند را به فروش می‌رسانند.

بازارها:

بازار خیابانی سوخومیت یکی از بازارهای بانکوک است که در طول روز نسبتا خلوت و در شب هنگام شلوغ است. منطقه پاتپونگ نیز علاوه بر باشگاه و کلاب‌های شبانه، یکی از مناطق مخصوص خرید نیز به حساب می‌آید. در بازارهایی که آخر هفته‌ها در Chatuchak Park برپا می‌شود طیف وسیعی از کالاها از لباس بگیرید تا وسایل و آثار هنری تایلند را می‌توانید از اینجا تهیه کنید. در مرکز خرید روباز Asiatique The Riverfront ، بیش از 1500 بوتیک به فروش وسایل و کالاهای مختلف می‌پردازند. بازارهای شناور نظیر Taling Chan، Khlong Lat Mayom در Thonburi و کمی دورتر Amphawa و Damnoen Saduak نیز برای خرید و بازدید مناسب هستند.

مراکز خرید:

افراد زیادی بانکوک را به خاطر مراکز خریدش دوست دارند و عاشقش هستند. مراکز خرید قدیمی‌تر نظیر  ام‌بی‌کی، سنترال ورلد، سیام سنتر، پالادیوم و پلاتینوم طرفداران زیادی دارند. طراحان لباس‌ها و برندهای جهانی در مراکز خرید گی‌سورن، امپریوم و سیام پاراگون که از مراکز خرید قدیمی هستند حضور دارند همچنین شعباتی نیز در مراکز خرید جدیدتر و مدرن تر همانند ترمینال21، مگابنگنا و سیلوم کامپلکس نیز دارند. مرکز خرید لوکس سنترال امبسی که به تازگی باز شده است، دارای 200 مغازه اوت لت، رستوران و کافه-بار است و به خدمت رسانی به مشتریان می‌پردازند. این مرکز خرید بین ایستگاه قطار هوایی چیدلوم و Phloenchit قرار دارد.

ساعات کاری:

بسیاری از مراکز و فروشگاه‌های خرید به صورت 12 ساعته در طول هفته باز هستند. بازارهای خیابانی ساعات بیشتری باز هستند که بعضی از آنها صبح‌ها و برخی عصرهنگام شلوغ هستند.

سوغاتی فروشی‌ها:

بالشت‌های مخصوص تایلند، صنایع دستی همچون چتر، کیف های دست دوز و منسوجات می‌توانند گزینه های مناسبی برای سوغاتی باشند. ابریشم تایلندی و جواهرالات نیز یادگاری‌های محبوبی از تایلند هزار رنگ خواهند بود.

اطلاعات مالیاتی:

مغازه‌های معاف از پرداخت مالیات در مرکز خرید Downtown Duty Free Mall، King Power Complex و خیابان Rangnam حضور دارند. گردشگران می‌توانند خریدهای خود را در اینجاها انجام دهند و هنگام خروج از کشور آنها را دریافت نمایند. در صورت خرید از مغازه‌هایی که اجناسشان با تگ "بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده مخصوص گردشگران " مشخص شده‌اند، در هنگام خروج از کشور تمامی مبالغ دریافت شده بابت مالیات بر ارزش افزوده به آنها بازپرداخت خواهد شد. میزان مالیات بر ارزش افزوده 7% می‌باشد.

نظر شما چیست؟


مراکز خرید بانکوک

مرکز خرید سیام بانکوک

مرکز خرید سیام بانکوک که در سال 2013 بازسازی شده بیش از 200 برند بین المللی و تایلندی را در خود جای داده است.

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک

بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک بسیار عالی برای یک خرید به صرفه میباشد.بیشتر اجناس در بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک به قیمت حراج به فروش میرسد.

بازار روی آب خلونگ مات مایوم

بازار شناور خلونگ مات مایوم بانکوک در خارج شهر قرار دارد که در این بازار اجناسی مثل مواد غذایی خام ، میوه یا سبزی یافت میشود.

مرکز تجاری ام کاتیر

مرکز تجاری ام کاتیر یک مرکزید لوکس با برندهای مختلف و معروف در شهر بانکوک است.مرکز تجاری ام کاتیر به دلیل دسترسی راحت خود بسیار مورد علاقه مسافران است.

مرکز خرید ام بی کی

مرکز خرید ام بی کی یک مرکز خرید قدیمی ولی زیبا است.در مرکز خرید ام بی کی به دلیل وجود 6 طبقه از پوشاک تا وسایل منزل را میتوانید خریداری کنید.

مرکز خرید پانتیپ پلازا

مرکز خرید پانتیپ پلازا برای افرادی که اهل خرید وسایل ارتباطی به روز میباشند ، میتواند به معنی بهشت باشد.هر وسیله مربوط به تکنولوژی روز را میتوان پیدا کرد.

مرکز خرید پلاتینوم

مرکز خرید پلاتینوم یک فروشگاه کامل و محل خریدی هوشمندانه است . در مرکز خرید پلاتینوم میتوان با یک تیر 3 نشان زد.

مرکز خرید سنترال امبسی

مرکز خرید سنترال امبسی بسیار مدرن است و با دکوراسیون خود برای مسافران بسیار جذاب خواهد بود.

مرکز خرید سنترال چیدلوم

مرکز خرید سنترال چیدلوم بهترین فروشگاه برند خود است که به دسترسی اسان میتوانید خریدی راحت را تجربه کنید.

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک

مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک یکی از بزرگترین مراکز در بانکوک و بدون اغراق در جهان است، برای خرید هر چیزی می‌توانید به مرکز خرید سنترال ورلد بانکوک مجموعه بیایید

جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

اطلاعات کشور تایلند

پرچم تایلند
پایتخت تایلند
نام انگلیسی تایلند
Thailand
مساحت تایلند
513,120 کیلومتر مربع
جمعیت تایلند
65,104,000 نفر
کد تلفن تایلند
  • 0066
واحد پول تایلند
  • بات   (THB)
زبان رایج در تایلند
  • تای
کشورهای هم مرز تایلند

جهت رزرو هتل در تایلند با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵