تفریحات در بانکوک

تفریحات شبانه در بانکوک

بسیاری از باشگاه‌ها و تفریحات شبانه در بانکوک در دو منطقه خاص متمرکز شده‌اند. اولین منطقه پاتپونگ ( بین خیابان سیلوم و Surawong Road ) و دومین منطقه نیز Soi Cowboy ( در خیابان سوخومویت ) است. در کنار این باشگاه‌ها و کلاب‌های شبانه، کافه-بارها و رستوران‌های مختلفی حضور دارند که در بیشتر ساعات روز و حتی شب‌ها ازدحام جمعیت در اینجاها به چشم می‌خورد.

تفریحات در بانکوک

برای اطلاع از آخرین اخبار درارتباط با رستوران‌ها، کافه-بارها و ... می‌توانید به مجلات و سایت‌های آنلاین نظیر www.thebigchilli.com،  www.bangkok101.com و www.bk.asia-city.com  مراجعه کنید. در کنار این باشگاه‌ها و تفریحات شبانه، سالن‌های سینما و تئاتر و ... نیز وجود دارند که برای اطلاع از برنامه‌ها، آدرس و خرید بلیط، می‌توانید به سایت‌های http://www.thaiticketmajor.com و www.eventful.com/bangkok بروید . دو سایت اعلام شده جزو سایت‌های خوب در شهر بانکوک است.

تفریحات شبانه در بانکوک

تفریحات در بانکوک : سنگ نوردی داخل سالن

در بسیاری از باشگاه‌های بانکوک سنگ نوردی داخل باشگاهی وجود دارد. که یکی از بهترین باشگاه‌ها، باشگاه Rock Domain Gym با1100 مترمربع فضا برای سنگ نوردی، 500مترمربع فضا برای بولدرینگ، 11 متر فضای سرطناب و برج صعود است که علاوه بر این فضاها، اینترنت رایگان نیز در اختیار افراد قرار می‌گیرد. علاوه بر این باشگاه، باشگاه The Racquet Club نیز وجود دارد  که با 13 متر ارتفاع دیوار برای سنگنوردی و سایر امکانات مناسب برای سنگنوردی داخل سالن هستند.

تفریحات در بانکوک : بوکس تایلندی

بوکس تایلندی در بسیاری از سالن‌های ورزشی بانکوک انجام می‌پذیرد که در آن ورزشکاران قدیمی در حال انجام فعالیت‌شان هستند و گردشگران می‌توانند بازی آنها را ببینند یا خودشان نیز به سمت این ورزش مهیج بیایند. برای مبتدیان دوره‌های آموزشی برگزار می‌گردد. باشگاه‌هایی همانند Sor Vorapin و Bangkok Fight Club برای مبتدیان که هیچگونه تجربه ای در این ورزش ندارند مناسب هستند و کلاس‌هایی در هنگام عصر برای آنها برگزار می‌گردد.

تفریحات در بانکوک : آشپزی تایلندی 

غذاهای تایلندی موردعلاقه تان را خودتان بپزید . برای فراگیری آشپزی به سبک تایلندی به مدرسه‌های مخصوص آشپزی مراجعه کنید.

تفریحات در بانکوک

می‌توانید سری به Baipai بزنید که کلاس‌های آشپزی در اینجا صبح‌ها و ظهرها تشکیل می‌شود و در فضای آزاد به سبک تایلندی‌ها، آشپزی‌شان را یاد بگیرید. مدرسه Poo یک مدرسه آشپزی تایلندی دیگری است که به طور عملی و با کمک اساتید و سایر دانشجوها غذاها پخت و سرو می‌شوند.

تفریحات در بانکوک : تماشای مسابقات بوکس تایلندی

تماشای بوکس تایلندی که یک تجربه هیجان انگیز و بینظیر است را از دست ندهید. دو استادیوم Lumpini Stadium و Ratchadamnoen Stadium از جمله استادیوم‌هایی هستند که مسابقات بوکس در آنها برگزار می‌گردد. بلیط‌های مربوط به این استادیوم‌ها را می‌توانید هم به صورت مستقیم از خود استادیوم‌ها و هم از هتل‌ها دریافت کنید.

تفریحات در بانکوک : ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی به خودی خود یک فعالیت محسوب می‌شود. حرکات دقیق ماساژ و زبردستی ماساژور تمام خستگی و استرس را از بدن فرد بیرون می‌کند. لباس‌های راحت و ازاد قبل انجام ماساژ به افراد داده می‌شود و در سالن‌های مخصوص که در آن تخت‌هایی تعبیه شده است دراز می‌کشند و خدمات ماساژ صورت می‌پذیرد. در سالن‌های ماساژ در بانکوک انواع و اقسام ماساژها صورت می‌پذیرد. می‌توانید سری به سالن اسپا Healthland Spa Asoke بزنید که در اینجا هم قیمت‌ها و هم خدمات ارائه شده به بهترین شکل هستند.

رستوران های بانکوک

رستوران‌ها در بانکوک

تقریبا از دهه گذشته تا به حال، غذاهای تایلندی در جهان به خوبی شناخته شده‌اند و پایتخت این کشور زیبا، یعنی شهر بانکوک، سرمدار شناساندن این غذاهای سنتی به دیگر ملت‌ها‌ بوده است و با هر بودجه ای میتوان در بانکوک به راحتی غذا سفارش داد و خورد و لذت برد. از فروشندگانی که در خیابان غذاهای آماده شده را درون کیوسک‌ها میفروشند تا رستوران‌های لوکس و منحصر به فرد که غذاهای مختلف و محلی تایلند را سرو می‌کنند. پد تای pad thai ، توم یام  tom yam و خورشت کاری creamy curries از جمله غذاهای محبوب و پرطرفدار در تایلند و سایر کشورها است که برخواسته از این کشور بوده است. به غیر از غذاهای محلی، سایر غذاها برای ملل مختلف نظیر چینی، هندی، ایتالیایی، مکزیکی و ... نیز در این شهر پخت و سرو می‌شوند. غذاهای عیجب و غریب و متفاوت آمریکایی – ژاپنی نیز طبخ می‌گردند.

رستوران‌های بانکوک طبق نظر ما، به سه دسته عمده از لحاظ قیمتی تقسیم می‌شوند:

گران قیمت : بالاتر از 2.000بات

متوسط : 1.000 تا 2.000بات

ارزان قیمت : پایینتر از  1.000 بات

این مبالغ برای یک وعده غذایی که از 3 جزو تشکیل می‌شود، است. نصف بطری مشروب و یا دیگر نوشیدنی‌ها نیز شامل این وعده غذایی می‌شود. انتخاب نوشیدنی شامل مالیات بر ارزش افزوده و یا حق سرویس نمی‌گردد مگر اینکه در منو این مورد را نوشته باشند.

مالیات بر ارزش افزوده به میزان 7% یک نرخ معمولی و مناسب است که در فاکتور شما لحاظ می‌گردد. علاوه بر این مورد، بسیاری از رستوران‌ها حق سرویس 10% را نیز به فاکتور اضافه می‌نمایند. در صورتی که این 10% به فاکتورتان اضافه نشد می‌توانید به اندازه 10% انعام به کارکنان بدهید. کشیدن سیگار در رستوران‌هایی که دارای سیستم تهویه مطبوع هستند، مجاز نمی‌باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تفریحات در بانکوک چیست؟


جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵