وات فرا کائو در بانکوک , تایلند

وات فرا کائو در بانکوک

وات فرا کائو در بانکوک  Wat Phra Kaew in Bangkok 

وات فرا کائو یا معبد بودای زرین به عنوان مهم‌ترین معبد بودایی در تایلند شناخته می شود. معبد وات فرا کائو در بانکوک در مرکز تاریخی بانکوک و در داخل محوطه کاخ بزرگ Grand Palace واقع شده است و زیارتگاه وات فرا کائو ( بودای زمردین) محسوب می شود . تصویر مورد احترام بودا نیز با دقت بسیار بر یک قطعه سنگ جید در معبد وات فرا کائو در بانکوک حک شده است. بودای زمردین تصویر را هنگام مراقبه به سبک مدرسه لاما به تصویر کشیده است و قدمت آن نیز به قرن 15 میلادی برمی گردد.  

یکی از نکات مهم درباره مجسمه بودا در معبد وات فرا کائو در بانکوک این است که هیچکس بجز پادشاه نمی‌تواند به آن نزدیک شود. لباس بودا هر سال سه مرتبه در تابستان، زمستان و به هنگام فصل باران عوض می‌شود و لباس جدیدی به تنش می‌کنند . مراسم آیینی عوض کردن لباس بودا به دست پادشاه یکی از مهم‌ترین مراسم های تایلند است که هر فصل انجام می شود و معتقد هستند که برکت و ثروت برای کشور به ارمغان می‌آورد. معبد بودای زمردین به زیبایی تزئین شده است و احساس خوب صلح و آرامش در مورد آن وجود دارد.

ساخت معبد بودای زمردین یا معبد وات فرا کائو در بانکوک همزمان با اینکه در سال 1785 پادشاه تایلند، پراپوتا یوتفا چولاک (رامای اول)، پایتخت خود را از چنبوری به بانکوک منتقل کرد آغاز شد. برخلاف دیگر معابد، در معبد وات فرا کائو در بانکوک اتاق یا محل اسکان برای راهبان درنظر گرفته نشده است؛ اما درعین حال همانند تمام مکان های مقدس، بتکده ها و مجسمه ها کاملا استادانه تزئین و دکور شده است. ساختمان اصلی محل اجتماعات نیز هست که به زبان بودایی "یوبوسوت" گفته می شود و همان خانه بودای زمردین است و بااینکه کوچک است اما اهمیت بسیار زیادی برای مردم تایلند دارد.

یکی دیگر از جاذبه های وات فرا کائو مدل مشابه ای است که از معبد انگکور وات Angkor Wat (معبدی در کامبوج) در اینجا ساخته شده است. این کار به دستور رامای ششم و در زمانی که کامبوج تحت سیطره سیامی ها بود انجام شده است.بازسازی مجدد آن نیز به مناسبت صدمین سال سلطنت در این شهر انجام کرفت.

راهنماهای معبد وات فرا کائو در بانکوک از ساعت 10:00 تا 14:00 انجام وظیفه می‌کنند، راهنمای صوتی شخصی نیز به زبان های انگلسی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، روسی و اسپانیایی وجود دارد. به یاد داشته باشید که معابد مکان های مقدسی هستند؛ پس برای ورود به آنها لباس مناسب بپوشید و از پوشیدن شلوارک، دمپایی، صندل و یا تاپ باز خودداری کنید چون در غیر اینصورت به شما اجازه ورود به معبد وات فرا کائو در بانکوک را نخواهند داد.

البته این امکان هم وجود دارد که لباس مناسب از خودشان اجاره کنید و سپس نسبت به بازدید از معبد اقدام کنید . در حال حاضر بلیط ورود به معبد وات فرا کائو در بانکوک 400 بات است و فراموش نکنید که ساعت کاری‌شان هرروز تا 15:30 است و نباید دیرتر از این ساعت به معبد وات فرا کائو در بانکوک برسید.

 

کاخ بزرگ The Grand Palace

بدون شک اگر یک مکان در بانکوک وجود داشته باشد که سفر به این شهر بدون بازدید از آن ناقص خواهد ماند، کاخ بزرگ Grand Palace است که بسیار خیره‌کننده و چشمگیر است و یکی از معروف‌ترین بناهای تایلند است. کاخ بزرگ در سال 1782 ساخته شده است و تا 150 سال بعد از آن محل زندگی پادشاهان تایلند و درباریان و مقامات بلندپایه دولتی بوده است. این بنای زیبا، مانند بانویی پیر و سالخورده است که همچنان با معماری و جزئیات زیبایش هیبت خود را حفظ کرده است و بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود جلب می کند و گویی ادای احترامی است به خلاقیت و هنر دست مردم تایلند. در داخل دیوارهای این کاخ بزرگ وزارت جنگ تایلند و ادارات وابسته به آن نیز وجود داشته است. امروزه این مجموعه به عنوان قلب معنوی پادشاهی تایلند باقی مانده است.

 

ساعات بازدید: از 8:30 صبح تا 15:30 عصر

آدرس: Na Phralan، Phra Nakorn، داخل مجموعه کاخ بزرگ، شهر قدیمی آیوتایا Ayutthaya

محدودیت پوششی: شلوارک ، تاپ، لباس بدون آستین، ورودی مجموعه لباس مناسب اجاره داده می شود هرچند که برای در نماندن در صف بهتر است خودتان از قبل پوشش مناسب داشته باشید.

حدود قیمت : 400 بات

چگونه به وات فرا کائو در بانکوک برویم؟

اگر قصد بازدید از وات فرا کائو در بانکوک را دارید باید از دروازه سوم سمت اسكله رودخانه وارد مجموعه كاخ بزرگ و وات پرا كائو شوید.

آدرس وات فرا کائو در بانکوک

آدرس: Na Phralan، Phra Nakorn، داخل مجموعه کاخ بزرگ، شهر قدیمی آیوتایا Ayutthaya
بانکوک, تایلند

ساعت کار وات فرا کائو در بانکوک

ساعات بازدید از وات فرا کائو در بانکوک 8:30 صبح تا 15:30 عصر می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره وات فرا کائو در بانکوک چیست؟

جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵