توصیه های پولی و گمرکی تایلند

پول، ارز و تعرفه های گمرکی در تایلند

پول تایلند بات است که با نشان THB و نماد ฿ نمایش داده می‌شود. هر بات برابر است با 100 ساتانگ. اسکناس‌های بات با مبالغ 1000، 500، 100،50،20 و 10 چاپ می‌شوند. سکه نیز با مبالغ 10،5،2و 1 وجود دارد، همچنین این سکه ها به اندازه 50،25،10،5 و 1 ساتانگی نیز در معاملات جابه‌جا می‌شود.

کارت‌های اعتباری:

امریکن اکسپرس American Express، مسترکارت MasterCard و ویزا کارت از کارت‌هایی هستند که به صورت رایج استفاده می‌شوند. دستگاه‌های خودپرداز در بیشتر شهرهای بزرگ و تقریبا همه بانک‌های استان‌ها یافت می‌شوند.

چک‌های مسافرتی:

چک‌های مسافرتی در همه بانک‌ها، هتل‌های بزرگ و فروشگاه‌های بزرگ قابل قبول است. برای جلوگیری از پرداخت هزینه اضافی، توصیه می‌شود مسافران چک‌هایی به دلار آمریکا، یورو یا پوند استرلینگ با خود به همراه داشته باشند.

ساعات کاری بانک‌ها:

از دوشنبه تا جمعه: 8:30 تا 15:30

محدودیت‌های ارزی:

محدودیت صادرات و واردات ارز محلی کشور تایلند 50000بات است. صادرات و واردات ارز بین المللی محدودیتی ندارد اما مقادیر بالای 20000دلار امریکا بهتر است گزارش شود.

تبادل ارز:

تبدیل ارزهای خارجی به پول تایلند و بالعکس در بانک‌ها ( بهترین نرخ تبدیل در همین بانک‌ها است)، هتل ها (میزان کمیسیون بالاتری در هر تبدیل برای خود اتخاذ می‌کنند) و صرافی‌ها که در شهرهای بزرگ هستند( ساعات کاری بیشتر آنها 8 صبح تا 8 شب است) انجام می‌پذیرد. خارج از شهرهای بزرگ و مناطق توریستی، اسکناس‌های بالاتر از  ฿500 ممکن است به سختی تبدیل شوند، بنابراین توصیه می‌کنیم گردشگران اسکناس‌های خرد تری نیز با خود به همراه داشته باشند.

تعرفه گمرگی در تایلند

واردات موارد زیر به تایلند بدون تحمیل هزینه و تعرفه های گمرکی است:

200عدد سیگار یا 250 گرم سیگار برگ یا توتون

یک لیتر الکل

کالا با ارزش 10000بات

واردات ممنوعه:

کالاهایی که واردات آنها به خاک کشور تایلند ممنوع است به شرح زیر می باشد:

تمامی وسایل و نشریات مرتبط با مسائل پورنوگرافی و مستهجن، مواد مخدر، ارز جعلی، مهر و نشان جعلی سلطنتی، کالاهای تقلبی، قاچاق و دزدی

کالاهایی که وارداتشان با محدودیت است نیز به شرح زیر می‌باشند:

دارو، مواد غذایی، سلاح و مهمات، عتیقه جات و آثار هنری با ارزش بالا و گونه‌های در معرض خطر

مجازات وارد کردن داروهای غیرقانونی به خاک کشور تایلند، به شدت سخت است و گاهی منجر به حبس با سال‌های زیاد و یا اعدام می‌شود.

صادرات ممنوعه:

محدودیت‌هایی در زمینه صادرات مواد دارویی غیرقانونی و سلاح‌های گرم و مهمات وجود دارد. در صورت صادرات عتیقه جات و آثار هنری حتما باید گواهی و مجوز قانونی از دپارتمان هنری تایلند دریافت گردد.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های پولی و گمرکی تایلند چیست؟

جهت رزرو هتل در تایلند با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵