توصیه های بهداشتی تایلند

بهداشت و واکسیناسیون در تایلند

همراه داشتن بیمه درمانی به تمامی گردشگران توصیه می‌گردد. وضعیت خدمات درمان در شهرهای بزرگ خوب گزارش شده است و تمامی هتل‌های بزرگ دارای پزشک برخط (آنلاین) هستند.

وضعیت غذا و نوشیدنی در تایلند:

برای مصارف شخصی اعم از آشامیدن، شستشو دهان و درست کردن یخ حتما از آب بطری و یا آب جوشیده شده استفاده نمایید. شیرهای محلی که عمل پاستوریزه کردن در کارخانه برروی آنها انجام نشده است را حتما بجوشانید و سپس استفاده نمایید. اگرچه شیرهای پاستوریزه و هموژنیزه نیز در فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف به فروش می‌رسد. پودر شیر یک گزینه ایمن است وقتی که با آب استرلیزه نوشیده شود. دقت داشته باشید که ممکن است محصولات لبنی با شیر نجوشیده شده درست شده باشند که باعث بالا رفتن احتمال ابتلا به بیماری می‌گردند. استیک گوشت و ماهی حتما باید به خوبی پخته شده باشند و گرم و داغ باشند، از خوردن استیک‌هایی که یکبار پخت و سرد شده و دوباره گرم شده است اجتناب نمایید. از خوردن سبزیجات خام و میوه‌های پوست کنده نشده خودداری نمایید.

سایر خطرات:

بیماری HIV در تایلند به ویژه در زنان روسپی در بانکوک و چیانگ‌مای متداول است. همچنین امکان ابتلا به اسهال خونی باسیلی و آمیبی و هپاتیت E نیز وجود دارد. هپاتیت B بومی شده است. بیماری Japanese encephalitis نیز ممکن است رخ دهد بخصوص در مناطق روستایی تایلند، که در این مکان‌ها گردشگران باید مواظب باشند و احتیاط نمایند تا از گزند پشه در امان باشند. تب دنگی به طور فزاینده ای در تایلند مخصوصا مرکز تایلند در حال گسترش است و توسط پشه منتقل می‌گردد. دچار شدن به بیماری انفولانزای مرغی در تایلند کم است اما باید احتیاط‌های لازم نظیر عدم تماس مستقیم با پرندگان وحشی، اهلی و حتی آنهایی که در قفس نگهداری می‌شوند، زمین‌های کشاورزی که نگهداری از مرغ و خروس نیز دارند، انجام شود. در صورتی که برای وعده غذایی‌تان مرغ سفارش می‌دهید، اطمینان کسب کنید که خوب پخته شده باشد.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های بهداشتی تایلند چیست؟

جهت رزرو هتل در تایلند با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵