رفت و آمد در بانکوک

گشت و گذار در داخل شهر بانکوک

یکی از وسایل نقلیه عمومی در بانکوک قطار هوایی است که در دو خط مجزا، به صورت روزانه حمل و نقل مسافران از نقاط مختلف همانند بازار چاتوچاک و میدان سیام را بر عهده دارد. شما می‌توانید بلیط‌های تک سفره دریافت کنید و یکروز خود را به سفر با قطارهای هوایی در بانکوک بگذرانید. برای دریافت بلیط می‌توانید از دستگاه‌های مخصوص صادر کردن بلیط و یا باجه‌های فروش آنها استفاده کنید و بلیط تهیه کنید. همچنین می‌توانید کارت‌های هوشمند سفر Rabbit smartcard را نیز تهیه کنید که علاوه بر قطارهای هوایی، در اتوبوس‌های سریع السیر نیز می‌توانید از آنها استفاده کنید. برای سوار شدن به مترو نمی‌توانید از این کارت استفاده کنید.

سیستم مترو بانکوک دارای 18 ایستگاه است که آغازش از ایستگاه راه آهن Hua Lamphong  است که به اتوبوس‌های سریع السیر نیز دسترسی دارد. شما می‌توانید هم از بلیط‌های تک سفره و هم از کارت‌های هوشمند سفر برای چندین سفر استفاده کنید. بلیط‌های تک سفره را می‌توانید از دستگاه‌های صادرکننده بلیط تهیه نمایید. بلیط‌های مترو به یک روزه، 3 روزه، 15روزه و 30 روزه تقسیم می‌شوند.

سیستم حمل و نقل سریع اتوبوس BRT در حال حاضر در یک مسیر خدمت رسانی می‌کند. که از ایستگاه مونوریل Chong Nonsi Skytrain station آغاز و به ایستگاه Talat Phlu  ختم می‌شود. استفاده از کارت‌های هوشمند Rabbit cards در این مسیر امکان پذیر است. مجری این شبکه پیچیده اتوبوسرانی Bangkok Mass Transit Authority می‌باشد.

تاکسی:

شما با مخاطب قراردادن تاکسیرانان در خیابان‌های بانکوک می‌توانید سوار تاکسی شوید. فقط یادتان باشد که حتما تاکسی متر آنها روشن باشد. در تاکسی‌هایی که تاکسی متر ندارند یا خاموش است، حتما پیش از سوار شدن نسبت به هماهنگ کردن کرایه اقدام کنید. پرداخت عوارضی برعهده مسافر است، پس حواستان به مقدار و نوع پولتان باشد.

استفاده از توک توک یک راه دیگر برای گشت زدن در سطح شهر بانکوک است. این توک توک‌ها همانند ماشین اما با 3 چرخ هستند و برای مسافت‌های کوتاه مناسب هستند. قبل از سوار شدن حتما میزان کرایه را هماهنگ کنید.

تاکسی‌های دریایی که زیر نظر  Chao Phraya Express Boat هستند، از اسکله Sathorn Pier در نزدیکی ایستگاه قطارهوایی Saphan Taksin مسیر کاریشان را آغاز و مسافران را به 10 اسکله نزدیک به مناطق و مکان‌های توریستی جابه‌جا می‌کنند.

تاکسی‌های موتوری که اتفاقا در بانکوک بسیار محبوب هستند، جابه‌جایی مسافران را بر عهده دارند. تاکسیرانان موتوری جلیقه رنگِ روشنِ خاصی برتن دارند و براساس ظاهرشان می‌توانید متوجه شوید که تاکسیران هستند. گذاشتن کلاه ایمنی بر سر هم برای تاکسیران و هم برای مسافر الزامی است.

رانندگی :

به طور کلی نه توصیه می‌شود و نه الزامی برای رانندگی در بانکوک آنهم در ترافیک های سنگینش وجود دارد. اما در صورت کرایه ماشین نگران جای پارک نباشید بسیاری از مراکز خرید و هتل‌ها جای پارک دارند. عوارض بزرگراه‌ها را نیز در باجه‌های مخصوص که در بعضی از بزرگراه‌ها هستند می‌توانید پرداخت کنید.

اجاره خودرو:

اجاره‌کنندگان خودرو حداقل باید 21 سال داشته باشند و یک تا دو سال از گرفتن مجوز رانندگی‌اش گذشته باشد. همچنین داشتن گواهینامه رانندگی ملی، بیمه سرقت و بیمه حوادث نیز الزامی است. برای اجاره خودرو در بانکوک می‌توانید از آژانس‌های مختلف همانند Avis ، Budget و Sixt برای دریافت خودرو استفاده کنید. در هنگام انتخاب خودرو حتما به بیمه آن نیز توجه کنید که در برابر همه موارد و اتفاقات، پوشش بیمه‌ای آن کامل باشد.

اجاره دوچرخه:

شرکت ها و آژانس‌های مختلفی به اجاره دادن دوچرخه در بانکوک مشغول هستند که یکی از آنها با نام SpiceRoads در خیابان سوخومیت سوی Sukhumvit Soi 71 است. در بانکوک همچنین طرحی با عنوان Pun Pun وجود دارد که در به اشتراک گذاری دوچرخه و استفاده از دوچرخه فعالیت دارند. بیش از 50 ایستگاه در داخل و خارج از مرکز شهر برای این طرح اختصاص داده شده است. وضعیت رانندگی در تایلند گاهی افراد را از گرفتن دوچرخه و رکاب زدن در خیابان ها برحذر می‌دارد، اما شرکت‌های بیمه که با این طرح همکاری می‌کنند، بیشترین میزان پوشش بیمه‌ای برای افرادی که تجربه کم در دوچرخه سواری را دارند ارائه می‌دهد. داشتن گذرنامه و سپردن مبلغی پول به عنوان وثیقه الزامی است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در بانکوک چیست؟


جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵