خیابان کائو سان , تایلند

خیابان کائو سان

خیابان کائو سان Khao San Road

اگر بانکوک را شهری در نظر بگیریم که در آن شرق به غرب خوشامد می‌گوید، خیابان کائو سان Khao San محلی‌ست که این دو فرهنگ باهم تلاقی می‌کنند . از کنار هم رد می‌شوند و چشم در چشم می‌شوند. گردشگرانی که از هر گوشه دنیای مدرن در خیابان کائو سان قدم می‌زنند می‌توانند صدای موزیک زنده را در کل خیابان بشنوند. انواغ مغازه‌های محلی، چندین بار و کافه و همچنین غذاهایی باب طعم غربی‌ها در خیابان کائو سان وجود دارد. چه یک بازدیدکننده خارجی باشید و چه یک تایلندی روشنفکر، خاصیت های جالب این خیابان باعث می شود تا حداقل 1 بار به خیابان کائو سان شهر بانکوک سر بزنید.
خیابان کائو سان در محدوده شهر قدیمی واقع شده و جاذبه‌های فرهنگی و کلاسیک بیشماری دارد. شما می‌توانید پیاده‌روی خود را در این خیابان از قلعه فرا سومن Phra Sumen در خیابان فرا آرتیت Phra Arthit شروع کنید. این قلعه حدود 200 سال پیش برای حفاظت از مرزهای شهر قدیمی ساخته شده است و از معدود بناهایی است که هنوز باقی مانده است. بهتر است یک قایق کرایه کنید و با آن گردشی بر روی رودخانه چائو فرایا Chao Phraya نیز داشته باشید.

برای میل کردن یک غذای لذیذ گزینه‌های مختلفی همچون غذاهای تایلندی، هندی، بشقاب های کلاسیک غربی وجود دارد. دکه هایی که در سرتاسر خیابان کائو سان هستند نیز گزینه های خوشمزه ای دارند که خیلی از افراد برای دیدن همین موارد به خیابان کائو سان می آیند. فراموش نکنید که حتما پد تایلندی Phad و همینطور اسپرینگ رول به همراه سبزیجات و نودل را که می توانید از غرفه های سیار بخرید امتحان کنید.این خوراکی ها بسیار خوشمزه ، محبوب و البته ارزان هستند.

چندین رستوران نیز در خیابان کائو سان وجود دارد که اگر شما مشتاق باشید غذاهای تند تایلندی را امتحان کنید بهتر است رستوران تام یام کونگ Tom Yum Kung را در نزدیکی هتل D&D امتحان کنید. البته گزینه های دیگری  مانند مک دونالدز، برگر کینگ، استارباکس و ساب وی هم در خیابان کائو سان شعبه دارند که می توانید به سراغ آنها بروید.

اگر به دنبال این هستید که سفر اقتصادی و مقرون به صرفه ای به تایلند داشته باشید بهتر است در خیابان کائو سان به دنبالش باشید چون هتل‌های استاندارد زیادی درخیابان کائو سان هست که قیمت های ارزانی هم دارند و قطعا به اندازه بودجه شما اتاق مناسبی در خیابان کائو سان پیدا خواهد شد.

در این خیابان از مراکز بزرگ خرید مثل سیام Siam یا پلونچیت Chidlom – Ploenchit خبری نیست. اما این به آن معنی نیست که شما نمی توانید اینجا هیچ خریدی داشته باشید؛ درواقع کائو سان محل خیلی خوبی برای چانه زنی و خرید خیابانی است.

 

چگونه به خیابان کائو سان برویم؟

بهترین راه برای رسیدن به خیابان کائو سان تاکسی است.

آدرس خیابان کائو سان

Thanon Khao San Road, Khet Phra Nakhon, Krung Thep Maha Nakhon 10200, Thailand بانکوک, تایلند

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره خیابان کائو سان چیست؟

جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵