محله چینی ها در بانکوک , تایلند

محله چینی ها در بانکوک

محله چینی ها در بانکوک Bangkok's Chinatown District

محله چینی ها در امتداد خیابان یاوارت Yaowarat Road قرار گرفته است، خیابان یاوارت مرکز فروش انواع مختلف طلا و جواهر است،  پس اگر می‌خواهید در بانکوک طلا بخرید به شما توصیه می شود به خیابان یاوارت بروید، و طلا و جواهرات محله ی چینی ها را ببینید. البته علاوه بر طلا و جواهرات، اجناس دیگر نیز درخیابان یاوارت به فروش می‌رسد. به دلیل زیاد بودن مغازه های رنگارنگ، همچنین قرار گیری بعضی از مغازه های هندی و بازار گل، بهتر است طول خیابان یاوارت را پیاده روی کنید تا تمامی این جاذبه های توریستی را از نزدیک ببنید.

جاذبه های توریستی که در خیابان یاوارت هستند، عبارتند از :

معبد وات ترامیتWat Traimit  معروف به معبد طلایی

معبد وات ترامیت یکی از جاذبه های توریستی بانکوک محسوب می شود.در معبد وات ترامیت یک مجسمه بودا ساخته شده از طلا به وزن 5 تن قرار گرفته است. محیط معبد وات ترامیت نسبت به سایر معابد با وجود این مجسمه کوچک است.

خیریه تیان فا  Tien Fa Charity

همینطور که در خیابان یاوارت Yaowarat Road قدم می‌زنید، خیریه تیان فا Tien Fa Charity را حتما خواهید دید، خیریه تیان فا توسط بنیاد خیریه تیان فا Tien Fa Charitable Foundation ساخته شده است، در این محل یک کلیسای کوچک و یک کلینیک پزشکی نیز وجود دارد. همچنین در حیاط ساختمان قدیمی خیریه تیان فا کلیسایی نیز قرار گرفته است.

ساختمان تاریخی Historic Buildings

همانطور که قدم زدن را ادامه می‌دهید، می‌توانید انواع ساختمان های قدیمی با دکوراسیون‌های قدیمی را در خیابان یاوارت Yaowarat Road و خیابان های جانبی محله چینی‌ها ببینید، بیش از 14% از این ساختمان ها به عنوان میراث فرهنگی این کشور تلقی می شود. برای نمونه ساختمان فروشگاه طلای Tang To Gung از همین موارد است که در کوچه سمپانگ Sampaeng Lane نزدیک به خیابان اصلی RoadMangkon قرار گرفته است.

کوچه سمپانگ Sampaeng Lane

در سرتاسر خیابان های محله چینی ها؛ فروشگاه و مغازه های مختلف و بسیار زیادی قرار گرفته است،  مشاهده کوچه پس کوچه های خیابان یاوارت را فراموش نکنید، یکی از این کوچه ها، به نام سمپانگ Sampaeng Lane است که کوچه ای است نسبتا باریک و تردد اتومبیل در آن به سختی انجام می شود، در کوچه سمپانگ می‌توانید لوازم منزل ارزان قیمت ببینید و بخرید. همچنین در کنار فروشگاه طلای Tang To Gung یک داروخانه بسیار قدیمی وجود دارد، که  حتما ارزش یکبار دیدن را دارد.

معبد Wat Mangkon Kamalawat

دقیقا در قلب محله چینی ها یک معبد چینی- بودایی به نام Wat Mangkon Kamalawat و مشهور به Wat Leng Nui Yee قرار گرفته است، در این معبد جشن های خاص همانند جشن سال نوی چینی ها و یا فستیوال غذاهای گیاهی برگزار می شود.

معبد Wat Kanikaphon

یک معبد کوچک است که در منطقه چینی ها قرار گرفته است، شاید یکی از دلایلی که این معبد نسبتا به سایر معابد هم ترازش کمی بحث برانگیز شده است این است که سازنده این معبد، زنی نه چندان خوش نام در این منطقه بوده است که نسبت به ساختن این معبد اقدام کرده است.

معبد Li Thi Miew

این معبد یکی از در دسترس ترین معابد در محله چینی هاست که دارای ساختمانی با شیروانی بلند است و توصیه می شود حتما به اینجا سر بزنید.

صومعه Wat Chakrawat

این صومعه یکی از بزرگترین صومعه ها در بانکوک است، ساختمانی عجیب و غیر معمول دارد که در حیاط این ساختمان، سه تمساح بزرگ زندگی می‌کنند.

بازار Phahurat

در این بازار غرفه های مختلف برای فروش وسایل و ولوازم مراسم عروسی را خواهید دید، همچنین بازار Phahurat، محل تجمع افراد هندی که به آیین سیک اعتقاد دارند نیز می باشد.

The Old Siam

اگر به دنبال غذاهای غربی و یا محلی هستنید، در این منطقه می‌توانید انواع مختلفی از این غذاها را ببینید و نوش جان کنید.

 دسترسی به محله چینی ها

راحت ترین راه رسیدن به محله چینی ها استفاده از قایق است، شما می‌توانید در اسکله راچاوونگ Ratchawong Pier پیاده شوید و با یک پیاده روی از خیابان راچاوونگ Ratchawong Road  به سمت کوچه سمپانگ Sampaeng Lane  و یا خیابان یاوارت Yaowarat Road بیایید. علاوه بر این مسیر، می‌توانید به اسکله هاربر Harbor Department Pier بروید که بسیار به منطقه Odeon Circle نزدیک است. یک راه دیگر نیز وجود دارد، می‌توانید از اسکله Memorial Bridge Pier استفاده کنید که دست راستتان بازار گل فروش های محله چینی ها هم است.

چگونه به محله چینی ها در بانکوک برویم؟

راحت ترین راه رسیدن به محله چینی ها استفاده از قایق است، شما می‌توانید در اسکله راچاوونگ Ratchawong Pier پیاده شوید و با یک پیاده روی از خیابان راچاوونگ Ratchawong Road به سمت کوچه سمپانگ Sampaeng Lane و یا خیابان یاوارت Yaowarat Road بیایید. علاوه بر این مسیر، می‌توانید به اسکله هاربر Harbor Department Pier بروید که بسیار به منطقه Odeon Circle نزدیک است. یک راه دیگر نیز وجود دارد، می‌توانید از اسکله Memorial Bridge Pier استفاده کنید که دست راستتان بازار گل فروش های محله چینی ها هم است.

آدرس محله چینی ها در بانکوک

Yaowarat Rd, Samphanthawong, Bangkok 10100, Thailand بانکوک, تایلند

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره محله چینی ها در بانکوک چیست؟

جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵