معبد وات پو , تایلند

معبد وات پو

معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho

یکی از معابد مهم در بانکوک معبد وات پو است که هر توریستی حتما باید آنجا را ببیند. معبد وات پو در پشت معبد بودای زمردین Temple of the Emerald Buddha قرار گرفته است.علت شهرت معبد وات پو را می‌توان به مجسمه بودا دانست که به صورت خوابیده  the Temple of the Reclini Buddha در این مکان قرار گرفته است، طول این مجسمه 46متر است و روی این مجسمه را با طلا روکش کرده اند. فاصله مسافتی معبد وات پو تا کاخ بزرگ  Grand Palace فقط 10 دقیقه است. توصیه می‌کنیم حتما دوبار به معبد وات پو سر بزنید، چراکه در بار اول تمامی توریست ها جذب این مجسمه عظیم الجثه خواهند شد و رفتن به نقاط دیگر را در اهمیت پایین‌تر خود قرار خواهند داد، پس برای بار دوم به معبد وات پو بروید و بقیه قسمت های این مجموعه را ملاحظه کنید.

از دیگر عوامل شهرت معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho، وجود اتاق های مخصوص ماساژ تایلندی است که به حق یکی از بهترین ماساژ های حال حاضر دنیا برای مسافرین است. در واقع در معبد وات پو علاوه بر ماساژ، آموزش انجام این کار نیز به افرادی که علاقه مند هستند داده می شود. از ماه دسامبر سال 2012 هزینه ورود به معبد وات پو  100بات در نظر گرفته شده است، ساعات بازدید نیز 8 صبح لغایت 5 عصر می‌باشد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم در معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho یک مجسمه بودا که به صورت خوابیده است قرار گرفته است،طبق سنجش‌های انجام شده، طول این مجسمه 46 متر و ارتفاع آن 15 متر اعلام شده است. پای این مجسمه 5 متر طول دارد، و با مروارید تزیین شده است.عدد 108 عدد مهمی در معبد وات پو است، علت اهمیت آن نیز، به این دلیل است که برروی پاهای مجسمه 108 سمبل سلوک بودا به زیبایی هرچه تمامتر حک شده است.

برای ورود به معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho حتما می بایست کفش های خود را در بیاورید سپس وارد این معبد متبرک شوید. همچنین در هنگام ورود، یک کاسه پر از سکه نیز خریداری نمایید، چرا که در کنار این 108 سمبل حکاکی شده، محفظه هایی قرار گرفته است که شما با انداختن سکه، صدای موسیقی خوبی را خواهید شنید، به نقل از افرادی که در آن منطقه هستند، انداختن هر سکه به درون این محفظه ها، باعث می شود آرزوهای شما برآورده شود. البته اگر برآورده هم نشود، شما یک حرکت مثبت در جهت کمک به راهبان و حفظ و نگهداری از این بنای تاریخی انجام داده‌اید. یادتان باشد همانطور که باید کفشتان را هنگام ورود دربیاورید، باید لباس بلندی که اعضای بدنتان را نشان ندهد، نیز به تن داشته باشید.

در معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho مترجمان انگلیسی زبان حضور دارند، در صورتی که با گروهی قرار است به این منطقه بروید می‌توانید از اطلاعات این مترجمان استفاده کنید، البته هزینه این خدمت چیزی بین 200 تا 400 بات خواهد شدکه براساس تعداد افراد حاضر در گروه و توانایی شما در معامله این مبلغ میان افراد گروه تقسیم خواهد شد. در صورتی که تمایل به استفاده از این خدمت ندارید، می‌توانید به تنهایی و با کمک گرفتن از بروشور راهنمایی که به صورت خلاصه وار همه قسمت های معبد را توضیح داده است بازدیدتان را تکمیل کنید. این دفترچه های راهنما را می‌توانید در هنگام ورود به معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho ازمحلی که برای‌شان در نظرگرفته شده است، بردارید.

4 معبد کوچک در این محوطه قرار گرفته است که در مجموع 394 مجسمه بودای جمع آوری شده از نقاط مختلف تایلند را مشاهده خواهید کرد. البته بعد از بازدید از داخل معبد، در حیاط این مجموعه، آثار چینی مختلفی به نمایش گذاشته شده است که دیدن آنها خالی از لطف نیست .

معبد بودای خوابیده the Temple of the Reclining Buddha  به عنوان اولین دانشگاه در زمینه های دینی، علوم مختلف و ادبیات در بانکوک شناخته شده است و در حال حاضر مرکز مهمی برای انواع ماساژهای تایلندی و اعمال پزشکی است. ماساژ پا، سر و شانه بسیار محبوب در این مرکز پزشکی است، اگر تابه حال شک داشتید که آیا انجام ماساژ تایلندی خوب است یا خیر؟ باید بگوییم در این مرکز اشکال مختلف ماساژ به همراه حرکات یوگا انجام می پذیرد، که نه تنها خستگی و استرس را از بدنتان دور می کند، بلکه حالت نشاط آوری را نیز برای شما به ارمغان می آورد. پس، پیش از بازدید از معبد نسبت به گرفتن وقت قبلی اقدام کنید تا بعد از مشاهده معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho، فرایند ماساژ آغاز گردد، البته می‌توانید بعد از بازدید نیز به این مرکز سر بزنید و در همان لحظه وقت بگیرید، اما باید بگوییم ممکن است، مدت زمانی طولانی در صف انتظار بمانید.

ساعات کاری معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho  همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.

ساعت کاری مرکز ماساژ نیز 8 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد.

مبلغ بلیط: 100 بات 

چگونه به معبد وات پو برویم؟

آدرس معبد وات پو

2 Sanamchai Road, Grand Palace Subdistrict, Pranakorn District, Bangkok 10200, Thailand بانکوک, تایلند

ساعت کار معبد وات پو

ساعات کاری معبد وات پو (بودای خفته) Wat Pho همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد. ساعت کاری مرکز ماساژ نیز 8 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره معبد وات پو چیست؟

جهت رزرو هتل در بانکوک با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵