وات چالونگ , تایلند

وات چالونگ

وات چالونگ  Wat Chalong

وات‌ها یا معابد بودایی به این دلیل که اکثر مردم تایلند دینشان بودایی است و همچنین به دلیل زیبایی بیش از حد این معابد از مهم‌ترین نمادهای تایلند محسوب می‌شوند. فقط در پوکت phuket 29 معبد مختلف در سرتاسر شهر وجود دارد. این معبد در قرن 19 میلادی ساخته شده است.

بیش از یک قرن است که در معبد چالونگ Chalong استقبال بسیار گرمی از بازدیدکنندگان به عمل می آید. مردم محلی برای عبادت و غربی‌ها برای اینکه اطلاعاتی در مورد بودا کسب کنند به این مکان می‌آیند. معبد هرروز از ساعت 7 صبح تا 5 بعدازظهر باز است.

پو تان جو وات Poh Than Jao Wat یکی از مجسمه‌های مهم معبد وات چالونگ Wat Chalong است که در سالن قدیمی معبد که در قسمت غربی آن واقع شده است در کنار دو مجسمه دیگر به نام‌های تا خی لک Ta Khee-lek و نونسیNonsi قرار دارد. تا خی لک Ta Khee-lek یک نجیب زاده مسن از افراد محلی بوده است که هربار پس از مشورت با مجسمه پو تان جو وات Poh Than Jao Wat در بسیاری از قرعه‌کشی‌ها برنده می‌شده است.

در بتکده بزرگ تراشه استخوان های بودای اعظم نیز وجود دارد. دیوارهای این بتکده با نقاشی‌هایی از زندگی بودا و همچنین تصاویر مختلفی از او تزئین شده است. حتما مقداری از زمان خود را صرف دیدن این بتکده بکنید چرا که بسیار شادی‌بخش و جذاب است و یکی از مکان‌های موردعلاقه بازدیدکنندگان معبد محسوب می‌شود.

بطور کلی معابد مکان‌های مقدسی برای مردم محلی هستند؛ بنابراین بهتر است که بازدیدکنندگان رفتاری عاقلانه داشته باشند و از نحوه برخورد خود تایلندی‌ها در معابد تقلید کنند. به عنوان مثال شما خواهید دید که مردم آنجا مراقب هستند که در مقابل مجسمه بودا نایستند، به عبارت دیگر به هیچ وجه در حالتی قرار نمی‌گیرند که خودشان بلندتر از مجسمه بودا باشند البته به جز هنگام چسباندن برگ طلا بر روی آنها که این مورد فقط در برخی از معابد اتفاق می‌افتد.

حتی زمانی که هوای تایلند بسیار گرم است، برای رفتن به داخل معابد که محل عبادت است بسیار نامناسب است که بخواهید لباس‌هایی بپوشید که سینه، شانه، شکم یا پاها معلوم باشند. برای وارد شدن به برخی ساختمان‌ها نظیر سالن موعظه نیز از شما خواسته می‌شود که کفش‌هایتان را دربیاورید. بهتر است هنگام بازدید از معابد کفش‌های گرانقیمت نپوشید چون ممکن است کسی  اشتباهی کفش شما را بپوشد و برود. اما درصورتی‌که این اتفاق بیفتد و آن کفش‌ها خیلی موردعلاقه شما نباشند زیاد ناراحت نمی‌شوید.

در یک سمت  معبد وات چالونگ  Wat Chalong چندین مغازه کوچک وجود دارد که انواع سوغاتی و همچنین کالاهای موردنیاز گردشگران را می‌فروشند. جالبتر اینکه مغازه‌هایی که اقلام مذهبی می‌فروشند در کنار در ورودی وات چالونگ  Wat Chalong هستند.

چطور به وات چالونگ Wat Chalong برویم؟

وات چالونگ Wat Chalong حدودا در 8 کیلومتری جنوب پوکت phuket قرار گرفته است. در امتداد خیابان چائو فا  Chao Fah Nok و از کنار مرکز خرید سنترال فستیوال Central Festival حرکت کنید، در سمت چپ خیابان معبد وات چالونگ  Wat Chalong را خواهید دید.

چگونه به وات چالونگ برویم؟

از جاده ی چائوفا میتوانید به وات چالونگ برسید.باید توجه داشته باشید که 2 جاده به این نام وجود دارد.جاده ای به درد شما میخورد که از روبروی جشنواره بین المللی و تمامی مراکز خرید میگذرد.

آدرس وات چالونگ

Phuket, Mueang Phuket District, Phuket, Thailand پوکت, تایلند

ساعت کار وات چالونگ

معبد هرروز از ساعت 7 صبح تا 5 بعدازظهر باز است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره وات چالونگ چیست؟

جهت رزرو هتل در پوکت با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵