مینی سیام , تایلند

مینی سیام

مینی سیام Mini Siam

 مینی سیام Mini Siam در پاتایا یک شهر کوچک مینیاتوری است که در فضای باز ساخته شده و مدل‌های کوچک شده از ساختمان‌های مهم دنیا را به نمایش گذاشته است. این مجموعه از سال 1980 آغاز به کار کرد. در سرتاسر این زمین بزرگ، حدود 100 ماکت از ساختمان‌های تاریخی و مدرن دنیا با مقیاس 1:25 جای گرفته است. برای هریک از ساختمان‌ها یک تابلو اختصاص داده شده که جزئیات بنا در آن نوشته شده است. این پارک به دو منطقه تقسیم شده است؛ مینی سیام Mini Siam که شامل ماکت ساختمان‌های تایلند است و مینی یوروپ (اروپای کوچک) Mini Europe ماکت ساختمان‌هایی از اروپا، آمریکا و دیگر نقاط جهان را شامل می‌شود.

چندین ساعت طول می‌کشد تا بتوانید کل این مجموعه گسترده را ببینید. کرم ضدآفتاب و گذاشتن کلاه در ساعات گرم روز فراموش نشود. پس از تاریکی هوا این ساختمان‌های مینیاتوری و کوچک به زیبایی روشن می‌شوند.

مینی سیام Mini Siam

مینی سیام Mini Siam مدل‌های مینیاتوری از ساختمان‌های تاریخی تایلند مانند کمر Khmer، سوخوتای Sukhothai، آیوتایا Ayutthaya و همچنین بناهای مدرن را شامل می‌شود.معبد فانوم رانگ Phanom Rung که مربوط به دوران کمر Khmer می شود و بالای یک تپه ساخته شده است تمدنش به قرن 10 تا 13 میلادی برمیگردد.

معبد وات آرون (معبد سپیده‌دم)  Wat Arunکه در کنار رودخانه چائو فرایا  Chao Phrayaقرار گرفته است یکی از مکان‌های دیدنی معروف تایلند است. این معبد بیش از 80 متر ارتفاع دارد و بیشتر از دو قرن از زمان احداثش می‌گذرد.

کاخ بزرگ The Grand Palace و معبد وات فرا کائو Wat Phra Kaew در بانکوک که در منطقه تاریخی راتاناکوسین Rattanakosin قرار گرفته‌اند از بهترین جاذبه‌های تایلند محسوب می‌شوند. کاخ بزرگ در سال 1872 زمانی‌که بانکوک پایتخت جدید سیام شد ایجاد گردید و تا پایان قرن 19 میلادی از آن به عنوان محل اقامت خاندان سلطنتی استفاده می‌شد.

مینی یوروپ (اروپای کوچک) Mini Europe

اروپای کوچک Mini Europe شامل ماکت‌های مینیاتوری از ساختمان‌های مهم اروپا، ایالات متحده آمریکا و دیگر نقاط جهان می‌باشد.

این قسمت از پارک دو جاذبه بسیار مهم از کشور فرانسه را در خود جای داده است؛ طاق پیروزیArc de Triomphe و برج ایفل Eifel tower که هردوی آنها در مرکز پاریس واقع شده‌اند. طاق پیروزیArc de Triomphe در سال 1806 به دستور ناپلئون و به احترام کشته‌شدگان در جنگ ساخته شد. برج ایفل Eifel نیز یکی از نمادهای شناخته‌شده فرانسه است. این برج فلزی با ارتفاع 324 متر در سال 1889 برای نمایشگاه جهانی ساخته شد.هرساله میلیون‌ها نفر چشم انداز شهر را از بالای این برج تماشا می‌کنند.

در قسمت مینی یوروپ Mini Europe ماکت مینیاتوری دو بنای معروف ایتالیا، برج کج پیزاLeaning Tower of Pisa و کولوسئوم Colosseum قرار گرفته است. برج پیزا Pisa حدود 56 متر ارتفاع دارد و با مقادیری انحراف به یک سمت کج شده است. ساخت این برج 8 طبقه در قرن 12 میلادی آغاز شد. انحراف این برج هنگام ساختنش به دلیل پایه و بنیان نامناسبش شروع شد و به مرور بدتر شد. بنای کولوسئوم Colosseum که یک امپراطوری بزرگ بوده است در قرن اول میلادی در زمان امپراطوری روم ساخته شده است. ده‌ها هزار نفر در این مکان به تماشای جنگ بین گلادیاتورها، مراسم اعدام و اجرای تئاتر می‌نشستند.

مینی سیام در کیلومتر 143 خیابان سوخومویت Sukhumvit در منطقه بانگلامونگ Banglamung در پاتایا شمالی قرار گرفته است. از مرکز شهر پاتایا می‌توانید یک تاکسی یا توک توک بگیرید و با 20 دقیقه سواری به آنجا برسید.

این پارک هرروز از ساعت 7:00 صبح تا 10:00 شب باز است و قیمت بلیط آن برای هر فرد بزرگسال 300 بات و برای کودکان 150 بات است.

چگونه به مینی سیام برویم؟

مینی سیام در کیلومتر 143 خیابان سوخومویت Sukhumvit در منطقه بانگلامونگ Banglamung در پاتایا شمالی قرار گرفته است. از مرکز شهر پاتایا می‌توانید یک تاکسی یا توک توک بگیرید و با 20 دقیقه سواری به آنجا برسید.

آدرس مینی سیام

387 Moo 6, Sukhumvit Rd, Pattaya City Naklua, Banglamung, Chonburi, 20150, Thailand پاتایا, تایلند

ساعت کار مینی سیام

این پارک هرروز از ساعت 7:00 صبح تا 10:00 شب باز است

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره مینی سیام چیست؟

جهت رزرو هتل در پاتایا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵