معبد بودای بزرگ , تایلند

معبد بودای بزرگ

معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha

 معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha یکی از نشانه های مهم در پوکت می باشد. مجسمه سنگی بودا در بالای تپه ای که بین خلیج چالونگ Chalong Bay و دریای کاتاKata Sea است، قرار گرفته است. 45متر ارتفاع خود مجسمه و 25 متر پایه این مجسمه از زمین است، در نتیجه شما از فاصله دور نیز می‌توانید این مجسمه را ببینید. ایده ساخت این مجسمه چندین سال قبل‌تر از سال 2009 مطرح شد اما با مشکلاتی مواجه گردید ولی در نهایت در اوایل سال 2009، ساخت این معبد آغاز گردید.

اگر به این معبد بروید، می‌توانید نمای کلی 360 درجه از شهر پوکت، سواحل، خلیج و ... را ببینید.

معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha بسیار ساکت و آرام است و شما فقط صدای زنگوله های کوچک و پرچم زرد رنگی که در اثر وزش باد به صدا و حرکت در می آیند را خواهید شنید. در بعضی از روزهای سال، یک موسقی بسیار ملایم نیز از معبد خواهید شنید.

معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha در میان مردم تایلندی به اسم   Phra Puttamingmongkol Akenakkiri Buddha نیز شناخته شده است. جنس این مجسمه از بتن سنگین است، البته روی آن را با سنگ مرمر درخشان پوشانده اند، در هنگام تابش نور خورشید،این مجسمه  زیبایی وصف نشدنی پیدا می‌کند، رنگ سفید و تلولو نور خورشید، حسی آرامش بخش را به این فضا می دهد و در میان مردم تایلند سمبلی از امید و آرامش است. در کنار این مجسمه بزرگ و با عظمت، یک مجسمه طلایی از بودا با مقیاس کوچکتر نسبت به مجسمه اعظم قرار گرفته است که جنس این مجسمه برنج است و با روکشی از آب طلا ساخته شده است.

روزانه 1000 نفر از این معبد دیدن می‌کنند، خیلی از افراد برای توسعه و مرمت معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha، هر مبلغی که می‌توانند را به اینجا اهدا می‌کنند، همچنین هرکس که بخواهد نیز می‌تواند چند جمله به همراه اسم و امضای خود برروی سنگ‌های خاصی که برای حک دلنوشته ها اختصاص یافته، بنویسید که این مورد هزینه ای برای آنها خواهد داشت. البته که تمامی این اهدایی ها و هزینه ها صرف نگهداری از معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha می شود.

در کنار معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha ، یک سالن که حاوی عکس ها و ماکت‌هایی از روند ساخت این مرکز مقدس است وجود دارد، در اینجا هم صندوق‌هایی برای کمک های مالی گردشگران اختصاص یافته است. البته قرار گیری بیش از حد این جعبه ها، شاید کمی زیاده روی محسوب شود و باعث ایجاد یک خاطره نه چندان دلچسب برای بازدیدکنندگان گردد. البته از حق نباید بگذریم که این عمارت بزرگ احتیاج به سرمایه هنگفتی برای نگهداری و گسترش دارد که درصورت عدم کمک مالی از طرف مردم، دولت با کسری بودجه برای نگهداری و نوسازی معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha روبرو خواهد شد.

راهنمای کاربردی

در این مکان مقدس چه بپوشیم؟

از پوشیدن لباس شنا، دامن های کوتاه و تیشرت هایی که عکس و یا متون اهانت آمیز دارند، خودداری نمایید. اگر بعد از بازدید از جاهای دیگر پوکت، به این مرکز می‌خواهید بروید و احساس می‌کنید شاید لباس شما مناسب با معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha نیست، می‌توانید در همان ابتدای ورود به معبد، از لباس‌های بلندی که مخصوص گردشگران است استفاده کنید که این لباس‌ها به صورت رایگان در اینجا قرار گرفته است.

آیا میدانید ... ؟

رستوران Nakkerd که در نزدیکی بودای بزرگ قرار گرفته است ، فضایی با منظره‌ی رو به بودا و دریا ایجاد کرده است. غذاهای طبخ شده در این رستوران از مواد غذایی تازه با طعم و مزه خاص یک وعده غذایی خاطره انگیز را برای شما خواهد ساخت. قیمت غذاهای این رستوران نیز منطقی و معقول است. به شما توصیه می‌کنیم حتما اینجا را امتحان کنید.

جاده ای که به تپه Nakkerd و در انتها به معبد ختم می شود، بسیار زیبا است. تعداد زیادی غار در این جاده قرار گرفته اند که در صورتی که مایل باشید می‌توانید این جاده را پیاده تا نوک تپه بروید، البته این مورد مستلزم گذاشتن زمان کافی برای رفتن و لذت بردن از مناظر طبیعی است.

ساعت های کاری معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha:

شما از ساعت 8 صبح تا 7:30 عصر می‌توانید برای دیدن معبد بودای بزرگ Phuket Big Buddha، اقدام کنید، البته اگر می‌خواهید غروب آفتاب را از یکی از بلندترین مکان های تایلند ببینید، بهتر است ساعت 6:30 عصر در اینجا باشید.

چگونه به معبد بودای بزرگ برویم؟

جاده ای که به خود معبد منتهی میشود بسیار ساده است اما میتواند فریبانه باشد.باید در جاده ی معبد بزرگ بسیار با احتیاط رانندگی کنید.

آدرس معبد بودای بزرگ

Phuket, Mueang Phuket District, Phuket, Thailand پوکت, تایلند

ساعت کار معبد بودای بزرگ

شما از ساعت 8 صبح تا 7:30 عصر می‌توانید برای دیدن معبد بودای بزرگ اقدام کنید، البته اگر می‌خواهید غروب آفتاب را از یکی از بلندترین مکان های تایلند ببینید، بهتر است ساعت 6:30 عصر در اینجا باشید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره معبد بودای بزرگ چیست؟

جهت رزرو هتل در پوکت با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵