خلیج فانگ نگا , تایلند

خلیج فانگ نگا

خلیج فانگ نگا Phang Nga Bay

از ویژگی‌های خاص و جالب توجه خلیج فانگ نگا Phang Nga صخره‌های سنگ آهکی آن است که به صورت عمودی از آبهای سبز بیرون آمده اند. جزیره جیمز باند  James Bond Island و کوه پانیی Koh Panyee از معروفترین نقاط این خلیج هستند. این خلیج با چشم‌انداز زیبایش محل مناسب و آرامی برای لذت بردن از سفر است که البته در جزیره جیمز باند James Bond و کوه پانی Koh Panyeeممکن است چند قایق توریستی دیگر نیز ببینید چرا که اینجا یکی از مقصدهای سفر با قایق آن هم در شمالی ترین قسمت پوکت است.

جزیره جیمز باند  James Bond Island

این جزیره معروف که نام اصلی آن کو تاپو Koh Ta-pu است اولین بار زمانی در نقشه‌های بین المللی شناخته شد که فیلم "مردی با تفنگ طلایی" با بازی جیمز باند در آنجا ساخته شد. در اکثر زمان‌ها تورهای گردشگری گردشگران را حتما به این مکان نیز می‌آورند. کل این منطقه به وسیله صخره های سنگی نوک تیز که واقعا تماشایی و زیبا هستند احاطه شده است. اما بسیاری از قایق‌های اتوبوسی گردشگری طبق برنامه سفر همیشگی‌شان  گردشگران را به مدت یک ساعت فقط در همان مسیر اصلی می‌برند و یکی از برنامه‌های اصلی شان توقف برای نهار در جزیره کوه پانیی Koh Panyee در نزدیکی یک دهکده ماهیگیری مسلمان نشین است.

کوه پانی Koh Panyee در فانگ نگا

اینجا یک روستای مهم و شناخته‌شده است که تمام خانه‌های آن بوسیله ستون‌های چوبی بر روی آب ساخته شده‌اند. هنگام نهار تورهای گردشگری گردشگران را از جزیره جیمز باند به اینجا می‌آورند تا غذا بخورند و از صنایع دستی آنها خرید کنند.

کوه پانیی Panyee یک جزیره کوچک است که بیشتر آن بوسیله صخره‌های سنگ بزرگ و عمودی پوشیده شده است. صدها کلبه، خانه یا رستوران به وسیله همین پایه‌های چوبی در قسمت کم عمق دریا بر روی آب ساخته شده‌اند و ساکنانش در آنها زندگی ‌می‌کنند. هیچکس دقیقا نمی‌داند که چند ستون و پایه چوبی این جامعه خارق العاده را روی آب نگه داشته است اما قطعا این یک شاهکار منحصر بفرد از مهندسی خاص همانجاست.

سفر یک‌روزه با آرامش خیال از میان جزایر سنگ آهک دراماتیک و گاهی توقف در مسیر برای لذت بردن از مناظر بسیار بهتر از سفر با قایق‌های اتوبوسی تورگردانان خواهد بود.

خلیج فانگ نگا Phang Nga مکان مناسبی برای قایق‌سواری است. صخره‌های آهکی منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده‌اند و مکان‌های بسیار امنی برای لنگر انداختن نیز وجود دارد.

واقعیتی که باعث می‌شود این قایق‌ها در فصل باران‌های موسمی که از شمال شرق و جنوب غربی آن می بارد سالم بمانند این است که آب این خلیج در تمام طول سال آرام است و این مورد را باید به عنوان یکی از عجایب و شگفتی‌های این خلیج به حساب آورد.

سنگ آهک یا کربنات کلسیم بطور کلی سفید است. پس از میلیون‌ها سال فسیل جانوران و موجودات دریایی بعلاوه بارش‌های شیمیایی باعث شده است تا لایه های ضخیمی از رسوبات بر روی این صخره‌ها بوجود بیاید و درنهایت حرارت و فشار ناشی از این لایه‌ها ضخامت این صخره ‌های آهکی را بیشتر و بیشتر کرده است.

جاذبه‌های بسیاری از این خلیج را می‌توانید طی یک روز ببینید. از هر لنگرگاهی در ساحل شرقی پوکت می‌توانند شما را به سرعت به خلیج فانگ نگا Phang Nga برسانند.

جزایر زیادی در فانگ نگا Phang Nga هستند که خالی از سکنه هستند و غارهای تماشایی زیادی در آنها وجود دارد که تنها راه دسترسی به داخل این غارها استفاده از قایق‌های بادی پارویی (کایاک) است.

یکی از جزایری که ساکنان بسیار کمی دارد جزیره ماک Koh Maak است که در قسمت بالای خلیج واقع شده است و محل زندگی مردمی است که شغلشان ماهیگیری است و به روش سنتی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

چگونه به خلیج فانگ نگا برویم؟

بهترین راه رفتن با ایرلاین های کشور تایلند است.اما از راه زمینی نیز میتوان به خلیج فانگ نگا رسید.خلیج فانگ نگا و جزیره جیمز باند یک جاده دارند که 45 دقیقه طول می کشد.با اتوبوس های بسیار زیادی که به خلیج فانگ نگا میروند خود را به انجا برسانید.

آدرس خلیج فانگ نگا

Thailand-phuket-Phang Nga Bay پوکت, تایلند

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره خلیج فانگ نگا چیست؟

جهت رزرو هتل در پوکت با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵