آکواریوم پوکت , تایلند

آکواریوم پوکت

آکواریوم پوکت Phuket Aquarium

 سفر به شهر پوکت بدون دیدن آکواریوم و ماهی های درون آن یقینا نصفه و ناتمام خواهد ماند. آکواریوم پوکت Phuket Aquarium یکی از بهترین آکواریوم ها است که البته به تازگی بازسازی شده است و در آن هزاران هزار ماهی مختلف، مرجان، عروس دریایی، گیاهان آبزی مناطق گرمسیری با رنگ های مختلف و ... قرار گرفته است.

آکواریوم پوکت Phuket Aquarium از 30 بشکه بزرگ آب تازه و شور، زیستگاهی همانند دریا ایجاد کرده است که حتما از دیدن این زندگی دریایی متعجب خواهید شد . البته این آکواریوم نمونه کوچکی از زندگی دریایی آبزیان است اما وجود موجودات مختلف همانند مارماهی، کوسه ، نهنگ، خرچنگ، انواع و اقسام ماهی های تزیینی زیبایی آکواریوم پوکت Phuket Aquarium را دوچندان کرده است.

یک تونل در اواسط آکواریوم پوکت Phuket Aquarium ساخته شده است که این تونل کاملا با شیشه محصور شده است. از بالای سرتان ممکن است کوسه، نهنگ، مارماهی و ماهی های زیبا عبور کنند، قرار گیری لامپ های رنگارنگ و مخصوص، زیبایی بسیار زیادی را به این تونل داده است. حرکت در این تونل حس غواصی در اعماق بسیار زیاد دریا را برای شما تداعی خواهد کرد. در روزهای تعطیل معمولا بین ساعت 11تا 11:30 ، برای ماهی ها غذا ریخته می شود که در این روز و ساعت اگر در اینجا باشید، صحنه های زیبایی را خواهید دید.  

صفحه‌ای پر ازاطلاعات از اسامی آبزیان، نحوه زندگی آنها و محیطی که باید در آن باشند به دو زبان انگلیسی و تایلندی به دیواره های آکواریوم نصب شده است. از این تونل که خارج می شوید، یک فضایی همانند استخر نیز وجود دارد که در آنجا زندگی لاک پشت ها از نوزادی تا پیری را خواهید دید.

آکواریوم پوکت Phuket Aquarium  قسمتی از مرکز زیست شناسی دریایی شهر پوکت Phuket Marine Biological Center است. تقریبا حدود 8 هکتار به این مرکز اختصاص یافته است که در آن تحقیقات مختلفی همچون شناسایی آبزیان مختلف، نحوه زندگی، تکثیر آنها ، عوامل انقراض، بیماری ها و ... انجام می‌شود.

ساعت کاری آکواریوم پوکت Phuket Aquarium از 8:30 صبح تا 4 بعد از ظهر می‌باشد. هزینه بلیط برای بزرگسالان 100 بات و برای کودکان 50 بات می‌باشد.

چگونه به آکواریوم پوکت برویم؟

میتوانید از تاکسی در هر کجای شهر که باشید استفاده کنید.هزینه ی رفت و برگشت شما 1000 بات میشود.اگر از تورهای مخصوص اکواریوم استفاده کنید هزینه ی کمتری دارد.

آدرس آکواریوم پوکت

Mueang Phuket District, Phuket, Thailand پوکت, تایلند

ساعت کار آکواریوم پوکت

ساعت کاری آکواریوم پوکت Phuket Aquarium از 8:30 صبح تا 4 بعد از ظهر می‌باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره آکواریوم پوکت چیست؟

جهت رزرو هتل در پوکت با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵