معبد یانسانگ وارارام پاتایا , تایلند

معبد یانسانگ وارارام پاتایا

معبد یانسانگ وارارام پاتایا Wat Yansangwararam

 15 کیلومتر بعد از جنوب شهر پاتایا معبد یانسانگ وارارام پاتایا Wat Yansangwararam ساخته شده است که مساحت آن تقریبا 59 هکتار است. یک معبد بزرگ با معماری خاص و متفاوت، به همراه باغ و دریاچه‌ای وسیع، زیبایی چشم‌نوازی را به این مکان آورده است.

در همان ابتدای ورود به معبد یانسانگ وارارام Wat Yansangwararam  اولین ساختمان و معبدی که می‌بینید برای چینی‌هاست،  در  Viharn Sien علاوه بر مجسمه بودا، یک موزه که صنایع دستی لوکس و آنتیک چین را نمایش می دهد نیز وجود دارد.

شاید یک دلیل مهم برای معروف بودن معبد یانسانگ وارارام  Wat Yansangwararam نسبت به سایر معابد، وجود بتکده ها و ساختمانهایی با معماری مدرن و خاص که ترکیبی از معماری هند، چین، ژاپن، تایلند و سوییس است، باشد. همچنین فضایی به نام Mondop  در معبد یانسانگ وارارام Wat Yansangwararam وجود دارد که در آن ماکتی از رد پای بودا که در یک محفظه شیشه ای و گنبد مانند است، نگهداری می شود. البته آثار دیگری از بودای بزرگ و پیروانان اولیه آنها نیز در سایر بتکده هایی که در معبد یانسانگ وارارام Wat Yansangwararam هستند نیز نگهداری می شود. همچنین دراین معبد یک مرکز با هدف نظارت بر حیات وحش و اراضی کشاورزی وابسته به املاک پادشاهی، وجود دارد.

معبد یانسانگ وارارام Wat Yansangwararam در سال 1976 به افتخار یک اسقف عالی رتبه به نام Somdej Phra Yanasangworn که در آن زمان، رییس راهبان بوده است، ساخته شده است. در حال حاضر، این معبد تحت حمایت پادشاه فعلی تایلند یعنی King Bhumibol Adulyadej رامای نهم قرار دارد.

اگر در یک نقطه خاص در معبد یانسانگ وارارام پاتایا Wat Yansangwararam بایستید، می‌توانید به راحتی تصویر بودای طلایی Khao Cheejan را در کوه بوداها که به تصویر کشیده شده است، از فاصله دور ببینید.

به جز روزهای تعطیل و یا روزهای خاص، اینجا بسیار ساکت و آرام است و به راحتی می‌توانید یک روز را به دور از هیاهوی شهر در آن بگذرانید؛ باغ و دریاچه بزرگی که در اینجا قرار گرفته است آرامش این فضا را دو چندان می کند. اگر دوست داشتید سری به کلاس‌های مدیتیشن نیز بزنید؛ برای این منظور می‌توانید هر روز از ساعت 6 صبح تا 4 عصر به اینجا بیایید و از این کلاسها استفاده کنید. اگر می‌خواهید با هزینه کم خودتان را به معبد یانسانگ وارارام پاتایا Wat Yansangwararam برسانید، می‌توانید از اتوبوس و یا مینی بوس استفاده کنید. راه دیگر هم این است که یک تاکسی کرایه کنید تا شما را به معبد برساند، فقط قبل از سوار شدن حتما نرخ را با او قطعی نمایید؛ بیشتر ماشین ها در شهر تایلند علی‌الخصوص در پاتایا تاکسی‌متر ندارند.

بهترین زمان برای رفتن به معبد یانسانگ وارارام پاتایا Wat Yansangwararam چه زمانی است؟

اگر از شلوغی خوشتان نمی‌آید و می‌خواهید در زمانی‌که معبد کاملا آرام است از آن بازدید کنید، بهترین روزها دوشنبه تا پنج شنبه می باشد. اما اگر می‌خواهید در زمان‌هایی بروید که فستیوال و یا اعیاد خاصی هست، می‌توانید در زمان جشن سال نو Songkran و یا زمان عبادت و تشکر از الهه دریا Lat Krathong به اینجا بروید.

نکته ای که حتما باید به آن دقت کنید، نوع پوشش شما در این اماکن متبرکه است، لباس‌هایتان نباید به گونه ای باشند که پوست بدنتان بیش از اندازه در معرض دید باشد. بهتر است یک لباس بلند به همراه داشته باشید تا در اینجا به تن کنید.

ساعات کاری معبد یانسانگ وارارام پاتایا Wat Yansangwararam 8 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.

هزینه ورود به معبد یانسانگ وارارام پاتایا Wat Yansangwararam 50 بات برای هر نفر می باشد.

آدرس: 160کیلومتر بعد از خیابان سوخومیت، معبد Wat Yansangwararam

چگونه به معبد یانسانگ وارارام پاتایا برویم؟

اگر می‌خواهید با هزینه کم خودتان را به معبد یانسانگ وارارام پاتایا برسانید، می‌توانید از اتوبوس و یا مینی بوس استفاده کنید. راه دیگر هم این است که یک تاکسی کرایه کنید تا شما را به معبد برساند

آدرس معبد یانسانگ وارارام پاتایا

آدرس: 160کیلومتر بعد از خیابان سوخومیت، معبد Wat Yansangwararam پاتایا, تایلند

ساعت کار معبد یانسانگ وارارام پاتایا

ساعات کاری معبد یانسانگ وارارام پاتایا Wat Yansangwararam 8 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره معبد یانسانگ وارارام پاتایا چیست؟

جهت رزرو هتل در پاتایا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵