کوه پانی , تایلند

کوه پانی

کوه پانی Koh Panyee در فانگ نگا

اینجا یک روستای مهم و شناخته‌شده است که تمام خانه‌های آن بوسیله ستون‌های چوبی بر روی آب ساخته شده‌اند. هنگام نهار تورهای گردشگری گردشگران را از جزیره جیمز باند به اینجا می‌آورند تا غذا بخورند و از صنایع دستی آنها خرید کنند.

کوه پانیی Panyee یک جزیره کوچک است که بیشتر آن بوسیله صخره‌های سنگ بزرگ و عمودی پوشیده شده است. صدها کلبه، خانه یا رستوران به وسیله همین پایه‌های چوبی در قسمت کم عمق دریا بر روی آب ساخته شده‌اند و ساکنانش در آنها زندگی ‌می‌کنند. هیچکس دقیقا نمی‌داند که چند ستون و پایه چوبی این جامعه خارق العاده را روی آب نگه داشته است اما قطعا این یک شاهکار منحصر بفرد از مهندسی خاص همانجاست.

سفر یک‌روزه با آرامش خیال از میان جزایر سنگ آهک دراماتیک و گاهی توقف در مسیر برای لذت بردن از مناظر بسیار بهتر از سفر با قایق‌های اتوبوسی تورگردانان خواهد بود.

خلیج فانگ نگا Phang Nga مکان مناسبی برای قایق‌سواری است. صخره‌های آهکی منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده‌اند و مکان‌های بسیار امنی برای لنگر انداختن نیز وجود دارد.

واقعیتی که باعث می‌شود این قایق‌ها در فصل باران‌های موسمی که از شمال شرق و جنوب غربی آن می بارد سالم بمانند این است که آب این خلیج در تمام طول سال آرام است و این مورد را باید به عنوان یکی از عجایب و شگفتی‌های این خلیج به حساب آورد.

سنگ آهک یا کربنات کلسیم بطور کلی سفید است. پس از میلیون‌ها سال فسیل جانوران و موجودات دریایی بعلاوه بارش‌های شیمیایی باعث شده است تا لایه های ضخیمی از رسوبات بر روی این صخره‌ها بوجود بیاید و درنهایت حرارت و فشار ناشی از این لایه‌ها ضخامت این صخره ‌های آهکی را بیشتر و بیشتر کرده است.

جاذبه‌های بسیاری از این خلیج را می‌توانید طی یک روز ببینید. از هر لنگرگاهی در ساحل شرقی پوکت می‌توانند شما را به سرعت به خلیج فانگ نگا Phang Nga برسانند.

جزایر زیادی در فانگ نگا Phang Nga هستند که خالی از سکنه هستند و غارهای تماشایی زیادی در آنها وجود دارد که تنها راه دسترسی به داخل این غارها استفاده از قایق‌های بادی پارویی (کایاک) است.

یکی از جزایری که ساکنان بسیار کمی دارد جزیره ماک Koh Maak است که در قسمت بالای خلیج واقع شده است و محل زندگی مردمی است که شغلشان ماهیگیری است و به روش سنتی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

چگونه به کوه پانی برویم؟

می توانید یک قایق را برای 3 ساعت اجاره کنید.این قایق شما را به کوه پانی میبرد.

آدرس کوه پانی

Koh Panyi, Ko Panyi, Mueang Phang-nga District, Phang-nga, Thailand پوکت, تایلند

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره کوه پانی چیست؟

جهت رزرو هتل در پوکت با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵