جزیره فی فی , تایلند

جزیره فی فی

جزیره فی فی Koh Phi Phi

جزیره فی فی از قرارگیری 6 جزیره درکنار هم ایجاد شده است. این جزیره در 50 کیلومتری شرق شهر پوکت قرار گرفته است که جزو پارک ملی فی فی است. در اینجا صخره های سنگ اهک، غارها و سواحل شنی سفید را بسیار خواهید دید.

تاریخچه:

طبق کشفیات و گفته های باستان شناسان، این جزیره یکی از جزایر بسیار قدیمی که قدمت آن را به ماقبل تاریخ تخمین زده اند، شناخته شده است. اعتقاد بر این است که این قسمت از پوکت از نام Krabi (به معنای شمشیر) گرفته شده است، همان شمشیری که در زمان کشف این جزیره از دل خاک بیرون کشیده شده است.

این جزیره به اسم فی فی  "Phi Phi" از یک اسم مالایی سرچشمه گرفته است. اسم اصلی این جزیره قبلا  Pulau Api-Api به معنای "جزیره آتشین"  بوده است.

اگر جزیره فی فی را به دو قسمت تقسیم کنیم، یک قسمت را را باید به نام جزیره Phi Phi Leh بنامیم و قسمت دیگر را جزیره Phi Phi Don. که قسمت اول کوچکتر از قسمت دوم و خالی از سکنه است و قسمت دوم بزرگتر و پر از جمعیت افراد بومی و گردشگران است. به همین دلیل است که توسعه جزیره فی فی دقیقا مدیون افراد بومی ساکن در روستای  Ton Sai village در جزیره Phi Phi Don است. در این جزیره ، هتل ها، رستوران های زیبا و خاص ، کافه بار های مختلف و دنج و در نهایت سواحل زیبا با ورزش های آبی منتظر گردشگران هستند.

6 جزیره ای که در مجموعه جزایر فی فی قرار گرفته اند عبارتند از :

Ko Phi Phi Don : بزرگترین جزیره در مجموعه جزایر فی فی است که فقط در همین جزیره است که افراد زندگی میکنند. آب و هوایش گرمسیری است و در آن سوپرمارکت های مختلف، رستوران، کافه-بار، سالن های خالکوبی، بانک و خود پرداز را ملاحظه خواهید کرد. 80% مردم اینجا مسلمان هستند.

Ko Phi Phi Leh : یک جزیره کوچک در جنوب مجموع جزایر فی فی است. خالی از سکنه می باشد و فقط تعدادی از افراد به عنوان خدمتکار و نگهبان نسبت به تمیز کردن و حفظ خلیج مایا Maya Bay در اینجا مشغول به فعالیت می باشند. این جزیره محبوبیتش را از زمانی که فیلم "ساحل" به کارگردانی دنی بویل  Danny Boyle و بازی لئوناردو دی کاپریو  Leonardo DiCaprio در آن ساخته شد، به دست آورده است. هزینه ورود به این جزیره 100 بات می باشد. که معمولا این هزینه در تورهای گردشگری به جزیره فی فی لحاظ نمی‌شود.

Ko Mai Phai: مشهور به جزیره درختان بامبو است. در شمال جزیره Ko Phi Phi Don قرار گرفته است و امکان غواصی در آب‌های آن بسیار کم و محدود است.

Ko Yung : این جزیره نیز در قسمت شمالی جزیره  Ko Phi Phi Don قرار گرفته است که دارای یک ساحل سنگی بزرگ و یک ساحل شنی کوچک است. یادتان باشد در این منطقه با احتیاط قدم بزنید و حتما کفش با خودتان به همراه داشته باشید، برروی ساحل شنی ممکن است تکه هایی از مرجان ها و یا جوجه تیغی های دریایی را ببینید که بعضی از آنها ممکن است به شما صدمه بزنند.

Bida Nok و Bida Nai : دو جزیره سنگ آهکی که دقیقا در قسمت جنوبی جزیره Phi Phi Leh قرار گرفته اند و در آنها صخره های سنگی بزرگ و سربه فلک کشیده از دل آب بیرون زده اند.

باتوجه به اینکه بیشتر افرادی که در جزیره Phi Phi Don زندگی می‌کنند، مسلمان هستند لذا بهتر است پوششی خوب و متین را برای خود انتخاب کنید و از پیاده روی با لباس شنا، کوتاه و تنگ درمعابر عمومی این جزیره خودداری نمایید.

فعالیت هایی که میتوانید در اینجا انجام دهید عبارتند از : غواصی، صخره نوردی، یوگا، قایقرانی، پرش از صخره، تماشای پرندگان مناطق گرمسیری، موج سواری، ماهیگیری و ...

بهترین زمان برای دیدن پرنده های کمیاب، دی‌ماه تا اواسط اردیبهشت‌ماه است.

مکان‌های دیدنی که در اینجا میتوانید ببینید، عبارتند از :

چشم انداز Viewpoint

هزینه ورود به اینجا  30بات است. 186 متر بالاتر از سطح دریاست که وقتی به نقطه انتهایی میرسید، یک منظره کلی از جزیره ها را خواهید دید. بهتر است موقع غروب آفتاب در این مکان باشید و این منظره زیبا را در فضایی ساکت و آرام مشاهده کنید.

ساحل میمون ها: در این ساحل میمون های زیادی وجود دارند که بعضی از آنها حالت تهاجمی دارند و ممکن است به سمت شما حمله کنند. لذا از دادن غذا به این میمون ها جدا خودداری نمایید و فقط از مناظر طبیعی ساحل لذت ببرید.

Tsunami Memorial Garden: فضایی آرام و زیبا را در این قسمت تجربه خواهید کرد. جان باختگان فاجعه تسونامی در اینجا به خاک سپرده شده اند و یادبودهایی از آنها در این محل قرار گرفته است.

Phaya Naak Cave: غاری بزرگ و زیبا با نقاشی و دست نوشته هایی برروی دیواره های داخلی آن

سواحل و خلیج های زیبایی که در این جزیره هستند عبارتند از :

Yao Beachساحل یائو ، Lanti Beach ساحل لنتی، Hin Khao Beach ساحل هین خائو، Ton Sai Bay خلیج تن سویی ، خلیج مایا Maya Bay ، Lohsamah Bay خلیج لوسامه

چگونه به جزیره فی فی برویم؟

برای رسیدن به مجمع الجزایر فی فی کافی است یا از کشتی های خصوصی استفاده کنید که سریع السیر هستند و 45 دقیقه زمان لازم دارند تا شما را به مقصد خود برسانند.یا از قایق ها و کشتی های عمومی و ارزان تر که در 90 دقیقه شما را به جزایر فی فی میرسانند.

آدرس جزیره فی فی

The Phi Phi Islands are in Thailand, between the large island of Phuket and the west Strait of Malacca coast of the mainland پوکت, تایلند

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره جزیره فی فی چیست؟

جهت رزرو هتل در پوکت با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵