خانه مقدس حقیقت , تایلند

خانه مقدس حقیقت

خانه مقدس حقیقت The Sanctuary of Truth

خانه مقدس حقیقت The Sanctuary of Truth یک ساختمان چوبی شگفت‌انگیز است که درست در کنار ساحل در شمالی‌ترین نقطه پاتایا قرار گرفته است. ساخت این بنا توسط فردی بنام Lek Viriyaphant و در سال 1981 آغاز گردید و پیش‌بینی می‌شود تکمیل شدن آن تا سال 2050 هم به طول بیانجامد.

خانه مقدس حقیقت The Sanctuary of Truth به صورت کامل از چوب ساخته شده و تمام کنده‌کاری‌های ظریف آن با دست انجام گرفته است. تعداد زیادی از افرادی که کارشان کنده‌کاری بر روی چوب هست هرروز در این مکان اشکال مختلفی را کنده‌کاری می‌کنند.

ارتفاع این ساختمان بزرگ بیش از 100 متر است. خانه مقدس حقیقت The Sanctuary of Truth که به نام‌های Prasat Satchatham و Prasat Sut Ja-Tum هم شناخته می‌شود به عنوان یک معبد از آن استفاده نمی‌شود. این ساختمان در محلی نزدیک دماغه ریچ ویت Rachvate Cape و با فاصله 4000 متری از آن و با چشم‌اندازی زیبا به دریا در پاتایای شمالی ساخته شده است.

معماری این بنا از باورهای هندو و بودا الهام گرفته است و در هر چهار گوشه آن برج‌هایی قرار گرفته است که برروی هرکدام از آنها اشکالی براساس باورها و افسانه‌های تایلند، کامبوج، هند و چین حکاکی شده است.

موسس این ساختمان یعنی Khun Lek Viriyaphant یکی از میلیونرهای تایلند است که علاقه زیادی به حفظ تاریخ و فرهنگ تایلند دارد. او همچنین سازنده و صاحب موزه اراوان Erawan Museum و شهر باستانی موانگ بوران Muang Boran، (که در آن می‌توان بسیاری از ساختمان‌های تاریخی تایلند را در اندازه کوچک مشاهده کرد) نیز است که هردوی این بناها در شهر ساموت پراکان Samut Prakan در نزدیکی بانکوک هستند.

این هنرنمایی با چوب برای نشان دادن فلسفه شرقی و همچنین باورهای بودایی و هندو شکل گرفته است. تعدادی از کنده‌کاری‌ها صحنه‌هایی از حماسه های باستانی هند مهابهاراتا Mahabharata و رامایانا Ramayana را نشان می‌دهند؛ این داستان‌ها از جنگ میان خیر و شر و عقل دربرابر نادانی به ما می‌گویند. حکمت شرق باستان به ما می‌گوید که همه چیزهای مادی موقتی هستند درحالیکه حقیقت، نیکی و شادی، ابدی و ماندگارند؛ این مفاهیم را می‌شود از کنده‌کاریهای زیبای این خانه مقدس برداشت کرد.

خانه مقدس حقیقت The Sanctuary of Truth فاصله زیادی با اکثر هتل‌های پاتایا ندارد. ارزانترین راه برای رسیدن به آن استفاده از سونگتائو songthaew (یک وسیله نقلیه محلی که مانند یک وانت مسقف است که مسافران در پشت آن می‌نشینند) است. اما اگر شما ترجیح می‌دهید که با راحتی بیشتری به این مکان برسید، هتل می‌تواند برای شما یک تاکسی کرایه کند. حتما از اول بر روی کرایه توافق کنید. همچنین می‌توانید از راننده بخواهید منتظر شما بماند و پس از بازدید شما را به هتل برگرداند.

چگونه به خانه مقدس حقیقت برویم؟

ارزانترین راه برای رسیدن به آن استفاده از سونگتائو (یک وسیله نقلیه محلی که مانند یک وانت مسقف است که مسافران در پشت آن می‌نشینند) است. اما اگر شما ترجیح می‌دهید که با راحتی بیشتری به این مکان برسید، هتل می‌تواند برای شما یک تاکسی کرایه کند.

آدرس خانه مقدس حقیقت

206/2 Moo 5, Soi Naklua 12, Naklua, Bang Lamung District, Chon Buri 20150, Thailand پاتایا, تایلند

ساعت کار خانه مقدس حقیقت

خانه مقدس حقیقت از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر پذیرای میهمانان خود است.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره خانه مقدس حقیقت چیست؟

جهت رزرو هتل در پاتایا با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵