راهنمای سفر به دبی

بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم
بزرگسال
کودک
سن کودک اول
سن کودک دوم
سن کودک سوم
سن کودک چهارم

تورهای دبی

هتل های دبی

راهنمای سفر به دبی

درباره دبی


هزینه هایی که برای ایجاد آسمانخراش های عریض و طویل در خیابان شیخ زاید، ساخت مراکز خرید بسیار بزرگ و همچنین گسترش و بهبود فضای سواحل و دریا (هزینه هایی بالغ بر چند میلیون پوند) صرف شده است، دبی را به حالتی مبدل کرده که در صورت سوال از ساکنین دبی، خواهید فهمید که هزینه‌ها و مبالغ صرف شده برای این شهر بسیار زیاد بوده است.


¼ از دبی را خانه های قدیمی در اطراف السطوة Al Satwa، دیره و بندر رشید گرفته اند که در آن زندگی جریان دارد، همچنین قدیمی ترین ساحتمان که یک قلعه بریتانیایی مربوط به قرن 17 است نیز در همینجا خودنمایی می‌کند. در همین جاست که می‌توانید یک کشور عربی خالص مخصوصا دبی واقعی را ببینید. حرکت قایق‌ها در خور دبی، بازار طلا و جواهرات عربی، بازار ادویه جات در همین مناطق نشانه‌هایی از این شهر است که در طول زمان دستخوش تغییراتی شده است. ال سطوة و منطقه نزدیک الکرامة  Al Karama  ملغمه ای از نژادها و فرهنگ‌های مختلف است، در اینجا افرادی با ملیت هندی و پاکستانی زندگی می‌کنند، البته مهاجرانی از سوریه و لبنان نیز در همینجا زندگی می‌کنند.


غذاهای طبخ شده در دبی خوشمزه و تا حدودی ارزان قیمت است و فرق نمی‌کند که شما به یک رستوران هندی با دکوراسیون نیمه هندی و میز و صندلی پلاستیکی بروید و یا در یک اغذیه فروشی لبنانی کباب و یا مِزه mezze را تست کنید، در هر صورت شما هر دو سبک را دوست خواهید داشت و ممکن است طرفدار یکی از آنها نیز بشوید.


مهاجران غربی که به شهر دبی برای زندگی آمده اند معمولا در قسمت مجلل دبی مارینا، جزایر نخل دبی و یا درقسمت جدید التاسیس مرکز دبی ساکن هستند.


شهر دبی خانه دوم اماکنی همچون برج عظیم الجثه خلیفه، مرکز خرید بزرگ دبی مال و ... است. در ساحلش می‌توانید دراز بکشید و لذت ببرید. هتل‌های مختلف نیز در کنار سواحل و در مناطق مختلف ساخته شده اند.


بازهم به خیابان شیخ زاید برگردیم، خیابانی که خیلی دور از فرودگاه دبی نیست، مرکز خرید وافی مالWafi Mall که به شکل اهرام ثلاثه مصر است و در انتهای آن به یک بازار محلی خواهید رسید، در این خیابان به خوبی خودنمایی می‌کند. در قسمت‌های جنوبی، مرکز خرید امارات و ابن بطوطه را مشاهده خواهید کرد. در هر دو مرکز خرید، طیف گسترده ای از محصولات به فروش می‌رسد، از طراحی و فروش لباس بگیرید تا عطر و عود.


اما در مراکز خرید خیلی توقف نکنید، چرا که دبی دارای سواحل خیره کننده و صحرایی جذاب است که این صحرا توسط اعراب بادیه نشین کشف شده است.

بهترین راه سفر به دبی

سفر هوایی به دبی:


شرکت های هواپیمایی بریتیش ایرویز، امارات، کانتاس، رویال برونئی و ویرجین اتنلانتیک پرواز مستقیم از انگلستان به دبی و بالعکس را دارند. اگر می‌خواهید از امریکا به دبی بیایید، هواپیمایی امارات به صورت مستقیم پروازهایی از آمریکا به دبی دارد. در زمان تعطیلات بین دو ترم مدارس، کریسمس(ورود/خروج) و ماه ژانویه(خروج) دوره‌های اوج سفر است. در عوض در ماه رمضان و ماههای گرم سال( ژانویه تا سپتامبر) دوره‌ی خلوتی سفرهاست که میشود با قیمت های ارزان نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام نمود.


زمان‌های پرواز:


از لندن به دبی 7 ساعت، نیویورک تا دبی دوازده و نیم ساعت، لس انجلس تا دبی کمتر از 16 ساعت(15ساعت و 50 دقیقه) تورنتو تا دبی 12ساعت و 45 دقیقه و از سیدنی تا دبی 14 ساعت و 15 دقیقه است.


سفر زمینی به دبی:


خلاصه:


امارات متحده عربی دارای یک شبکه جاده ای درجه یک است که شهرهای بزرگ و کوچک و شهرستان ها را به یکدیگر وصل میکند، علاوه بر اینکه بزرگراه های چند لاینه، نیز شهر دبی را به ابوظبی وصل می‌کند.


جهت رانندگی در امارات متحده عربی از سمت راست است. حداقل و حداکثر سرعت در جاهای مختلف در امارات، به خوبی بر روی علائم راهنمایی و رانندگی در قسمت های مختلف شهر و خارج از آن درج شده است. در مناطق مسکونی حداکثر سرعت 60 کیلومتر بر ساعت، در جاده های اصلی 120 کیلومتر و در بزرگراه ها نیز حداکثر سرعت 140 کیلومتر است. مراقب باشید دوربین های فراوانی در جای جای شهر و خارج از آن نصب شده است که در صورت تخلف، سریعا گزارشی به اداره پلیس مخابره خواهد کرد، برخی از جرائم راهنمایی و رانندگی در صورت وقوع در همان جا توسط پلیس جریمه می‌شود.


درصورتی که هرگونه تصادفی رخ داد، حتما باید با پلیس تماس بگیرید. یادتان باشد اگر دچار حادثه شدید، صحنه و ماشین را جابه‌جا نکنید.


همراه داشتن، گواهینامه رانندگی بین المللی معتبر، گواهینامه ملی معتبر و گذرنامه برای رانندگی در دبی الزامی است. گردشگران از جاهای مختلف اروپا، امریکای شمالی و کشورهای آسیایی در صورتی که گواهینامه بین المللی رانندگی ندارند میتوانند با گواهینامه رانندگی کشور خودشان به انضمام پاسپورت و دو قطعه عکس سایز پاسپورت نسبت به رانندگی در سطح شهر اقدام کنند. سن قانون رانندگی در دبی 18 سال به بالا می باشد. همچنین داشتن بیمه شخص ثالث در این کشور اجباری است.


برای دانستن اطلاعات بیشتر می‌توانید سری به انجمن اتومبیلرانی دبی بزنید و اطلاعات اضافی را دریافت نمایید. شماره تماس این انجمن نیز به شرح زیر است:


خدمات اضطراری رفع خرابی اتومبیل:


انجمن اتومبیلرانی دبی به شماره تماس: 800 4900


مسیرها:


مسیر شماره 11 که از دبی نیز می‌گذرد، ابوظبی واقع در قسمت غربی امارات متحده عربی را به قسمت شرقی امارات یعنی راس الخیمه – در نزدیکی مرز عمان- متصل می‌کند. مسیرهای شماره 88 ،66 و 84 به ترتیب دبی را به شارجه ، امارات را به العین و فجیره متصل می‌کنند. سریعترین مسیر از فجیره همین مسیر شماره 84 است.


زمان رانندگی :


از العین به دبی یک‌ساعت و 20 دقیقه، از ابوظبی یک ساعت و 50 دقیقه و از مسقط 4 ساعت تخمین زده شده است.


اتوبوس‌های بین شهری:


اتوبوس‌هایی برای رفتن به مسقط (پایتخت عمان) لحاظ شده است. اتوبوس‌های این بخش از قسمت خروجی دفتر فروش بلیط‌های هواپیمایی در دیره، خیابان شیخ زاید حرکت می‌کنند. شما می‌توانید بلیط این اتوبوس‌ها را یا از راننده و یا از دفاتر فروش بلیط‌های هواپیمایی تهیه نمایید. خروجی های اصلی برای رفتن به داخل شهر است. برای اطلاعات بیشتر به  سایت شهرداری دبی به نشانی www.dm.gov.ae مراجعه کنید و یا با شماره تماس  800 900 در تماس باشید.


سفر با قطار:


خدمات:


شبکه جدید راه آهن در دست ساخت است که نسبت به حمل و نقل مسافران در داخل امارات متحده عربی و در نهایت به کشورهای همسایه اقدام خواهد نمود.


راه آهن اتحاد نام مجری قطارهایی است که قرار است، بعد از آماده سازی نسبت به جابه جایی مسافر اقدام نمایند، که هم اکنون در مرحله ساخت و ساز است، لذا از پذیرش مسافران معذور است. ادرس وبسایت و شماره تماسشان به شرح زیر است:


tel: +971 2 499 9999; www.etihadrail.ae


سفر دریایی:


خلاصه:


بندر جبل العلی ( بندر جبل علی و بندر رشید) در فاصله 30 کیلومتری مرکز شهر دبی قرار دارد. ترمینال مسافربری کشتی کروز  در بندر رشید قرار گرفته است که هدف از این کشتی و بندرگاه اضافه کردن تعداد بازدیدکنندگان امارات متحده عربی از طریق راه دریایی بوده است.


خدمات کشتی:


یکسری از کشتی ها از سمت شارجه به بندرهای ایران حرکت می‌کنند. هرچند که این نوع از راه برای توریست‌ها توصیه نمی‌شود. همچنین برنامه زمانی دقیقی نیز برای حرکت کشتی ها وجود ندارد. در حال حاضر برنامه ریزی‌های دقیقی برای حمل مسافر انجام شده است ولی هنوز اجرایی نشده است.


رفتن از ترمینال ها به شهر:


بهترین راه برای رفتن به دبی، تاکسی  است. البته در صورت استفاده از کشتی های کروز در ترمینال که پیاده شدید می‌توانید از تاکسی هایی که مقرشان در همانجا است نسبت به رفتن به هتلتان اقدام کنید، همچنین می‌توانید از سرویس های رایگان رفت و برگشت به نزدیکترین مراکز خرید از سمت ترمینال نیز استفاده کنید.

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

جاذبه های طبیعی دبی

پارک صفا

پارک صفا

پارک صفا چهار در ورودی دارد.پارک صفا دبی برای دونده‌ها و کسانی که میخواهند در حین پیاده‌روی یک چشم انداز عالی را هم ببینند بسیار مناسب است.

پارک مشرف

پارک مشرف

پارک مشرف بزرگی آن در حدی است که شما می‌توانید در آن با ماشین رانندگی کنید.همزمان با پیاده روی می‌توانید پرندگان و گونه‌های مختلف گیاهان را نیز ببینید.

میراکل گاردن دبی

میراکل گاردن دبی

میراکل گاردن دبی، که به آن باغ گل دبی، باغ گل معجزه دبی یا باغ میراکل دبی هم گفته می شود، بزرگترین باغ گل طبیعی جهان می باشد که این عنوان در کتاب گینس هم ثبت شده.

خور دبی

خور دبی

خور دبی (کریک دبی)، خلیج کوچکی است که دبی را به دو منطقه «بر دبی» و «دیره» تقسیم کرده است. به واسطه خور دبی، جاذبه های گردشگری بسیاری نزدیک آن شکل گرفته است.

ساحل کایت دبی

ساحل کایت دبی

ساحل کایت دبی یکی از زیباترین سواحل دبی - رفت و آمد آسان به ساحل کایت دبی - تفریحات ساحل کایت دبی - امکانات ساحل کایت دبی - بادبادک بازی در ساحل کایت دبی

ساحل جمیرا دبی

ساحل جمیرا دبی

ساحل جمیرا دبی یکی از معروف ترین سواحل دبی می باشد. تفریحات متنوع در ساحل جمیرا دبی - مسجد جمیرا در دبی - پارکهایی برای کودکان در ساحل جمیرا دبی

ساحل برج دبی

ساحل برج دبی

ساحل برج دبی یکی از سواحل دبی می باشد که در نزدیکی برج العرب واقع شده است. امکانات ساحل برج دبی - تفریحات ساحل برج دبی - رفت و آمد به ساحل برج دبی

ساحل جبل علی دبی

ساحل جبل علی دبی

ساحلی جبل علی دبی یکی از طبیعی ترین سواحل دبی می باشد. امکانات ساحل جبل علی دبی - تفریحات ساحل جبل علی دبی - رفت و آمد به ساحل جبل علی دبی

ساحل جی بی آر دبی (JBR)

ساحل جی بی آر دبی (JBR)

ساحل جی بی آر دبی یکی از سواحل دبی می باشد که در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی داشته است. امکانات ساحل جی بی آر دبی - تفریحات ساحل جی بی آر دبی - رفت و آمد ساحل جی بی آر دبی

ساحل سان ست دبی

ساحل سان ست دبی

ساحل سان ست دبی یکی از سواحل دبی می باشد که به مناظر زیبایش برای عکاسی معروف است. امکانات ساحل سان ست دبی - تفریحات ساحل سان ست دبی - رفت و آمد ساحل سان ست دبی

ساحل قنتوت دبی

ساحل قنتوت دبی

ساحل قنتوت دبی یکی از سواحل دبی می باشد که در راستای خیابان شیخ زاید قرار گرفته است. امکانات ساحل قنتوت دبی - تفریحات در ساحل قنتوت دبی - رفت و آمد ساحل قنتوت دبی

ساحل الممزار دبی

ساحل الممزار دبی

ساحل الممزار دبی یکی از معروف ترین سواحل دبی می باشد. امکانات ساحل الممزار دبی - تفریحات در ساحل الممزار دبی - سانس ویژه بانوان در ساحل الممزار دبی - شنای شبانه در ساحل الممزار دبی

ساحل لامر دبی (La Mer)

ساحل لامر دبی (La Mer)

ساحل لامر دبی (La Mer) جدیدترین ساحل میان سواحل دبی می باشد - معرفی ساحل لامر دبی - امکانات ساحل لامر دبی - تفریحات ساحل لامر دبی - هاوا هاوا در ساحل لامر دبی

مراکز تفریحی دبی

باغ وحش دبی

باغ وحش دبی

باغ وحش دبی یک مکان جالب و سرگرم کننده هم برای گردشگران و هم خود مردم دبی است.قسمتی به حیواناتی که سازگار با آب و هوای امارات متحده هستند ، اختصاص داده شده است.

برج خلیفه دبی

برج خلیفه دبی

از برج خلیفه دبی تا به امروز هیچ برج بلندتری ساخته نشده است.با بازدید ازبرج خلیفه دبی می تواند یکی از زیباترین غروب های خورشید را تماشا کنید.

جزایر نخل دبی

جزایر نخل دبی

جزایر نخلی که به نام‌های نخل دبی و جزیره نخل نیز شناخته می‌شود، بزرگترین جزایر سه‌گانه مصنوعی در دنیا هستند که در سواحل دبی در امارات متحده عربی ساخته شده‌اند.

پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی دبی یکی از جذاب ترین مراکز تفریحی دبی و یکی از بزرگترین و مجهزترین پارک های آبی جهان می باشد. اوج هیجان را در پارک آبی وایلد وادی تجربه کنید.

اسکی دبی

اسکی دبی

اسکی دبی بزرگترین پارک برفی جهان می باشد که در امارات مال دبی واقع شده. برف طبیعی و تجهیزات عالی اسکی دبی، علاقمندان به ورزشهای زمستانی را از سراسر جهان به دبی کشانده است.

سافاری دبی

سافاری دبی

سافاری دبی را شاید بتوان خاص ترین و متنوع ترین مرکز تفریحی دبی نامید.صحرای زیبای دبی،اسکی روی شن و ده ها تفریح دیگر،سافاری دبی را به جایی هیجان انگیز تبدیل کرده.

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی، بزرگترین آکواریوم جهان می باشد که در بزرگترین مرکز خرید جهان یعنی دبی مال واقع شده. آکواریوم دبی بهترین جا برای تجربه حیات وحش زیر آب با امنیت کامل است.

خیابان آلسرکال دبی

خیابان آلسرکال دبی

خیابان آلسرکال دبی یکی از مراکز هنری دبی می باشد که شامل تعداد زیادی گالری و نمایشگاه، موزه و کافه می باشد. برای اطلاع بیشتر از خیابان آلسرکال دبی کلیک نمایید.

مراکز خرید دبی

مرکز خرید دبی مال

مرکز خرید دبی مال

مرکز خرید دبی مال در منطقه Downtown Dubai که بلندترین برج جهان، تعداد زیادی هتل و ویلا با ساحل اختصاصی در آن است در 4 طبقه ساخته شده است.

مرکز خرید مرکاتو دبی

مرکز خرید مرکاتو دبی

آنچه که باعث تمایز مرکز خرید مرکاتو نسبت به مراکز خرید همسطح خودش در دبی شده است، وجود سینما وکس ، سوپرماکت بسیار بزرگ اسپینز و پارک بازی برای کودکان در آن است.

مرکز خرید وافی دبی

مرکز خرید وافی دبی

تجربه رضایت شما از خرید در مرکز خرید وافی مطمئنا بیش از انتظارات شما خواهد بود. به همین دلیل است که مرکز خرید وافی لقب خرده فروشی لوکس را با خود به یدک می‌کشد.

مرکز خرید امارت مال دبی

مرکز خرید امارت مال دبی

مرکز خرید امارت مال دبی که در خیابان شیخ زاید واقع شده، یکی از بزرگترین و بهترین مراکز خرید در دبی می باشد. مرکز خرید امارت مال پر از فروشگاه و برند و رستوران و مراکز تفریحی فوق العاده است.

مرکز خرید الغریر دبی

مرکز خرید الغریر دبی

مرکز خرید الغریر دبی اولین مرکز خرید مدرن در دبی - فروشگاه ها و برندهای مرکز خرید الغریر - رستوران های مرکز خرید الغریر - هتل های مرکز الغریر دبی

اماکن تاریخی دبی

بستکیه

بستکیه

منطقه بستکییه دبی که توسط مهاجران ایرانی بنا گذاشته شده، یکی از زیباترین مناطقی است که در آینده نه چندان دور به عنوان میراث ملی کشور امارات متحده به ثبت برسد.

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

خانه شیخ سعید آل مکتوم، خانه پادشاه گذشته دبی می باشد که پدربزرگ شیخ محمد، پادشاه کنونی دبی است، خانه شیخ سعید آل مکتوم یکی از بناهای مهم تاریخی شهر دبی است.