راهنمای سفر به دبی

تورهای دبی

راهنمای سفر به دبی

درباره دبی


هزینه هایی که برای ایجاد آسمانخراش های عریض و طویل در خیابان شیخ زاید، ساخت مراکز خرید بسیار بزرگ و همچنین گسترش و بهبود فضای سواحل و دریا (هزینه هایی بالغ بر چند میلیون پوند) صرف شده است، دبی را به حالتی مبدل کرده که در صورت سوال از ساکنین دبی، خواهید فهمید که هزینه‌ها و مبالغ صرف شده برای این شهر بسیار زیاد بوده است.


¼ از دبی را خانه های قدیمی در اطراف السطوة Al Satwa، دیره و بندر رشید گرفته اند که در آن زندگی جریان دارد، همچنین قدیمی ترین ساحتمان که یک قلعه بریتانیایی مربوط به قرن 17 است نیز در همینجا خودنمایی می‌کند. در همین جاست که می‌توانید یک کشور عربی خالص مخصوصا دبی واقعی را ببینید. حرکت قایق‌ها در خور دبی، بازار طلا و جواهرات عربی، بازار ادویه جات در همین مناطق نشانه‌هایی از این شهر است که در طول زمان دستخوش تغییراتی شده است. ال سطوة و منطقه نزدیک الکرامة  Al Karama  ملغمه ای از نژادها و فرهنگ‌های مختلف است، در اینجا افرادی با ملیت هندی و پاکستانی زندگی می‌کنند، البته مهاجرانی از سوریه و لبنان نیز در همینجا زندگی می‌کنند.


غذاهای طبخ شده در دبی خوشمزه و تا حدودی ارزان قیمت است و فرق نمی‌کند که شما به یک رستوران هندی با دکوراسیون نیمه هندی و میز و صندلی پلاستیکی بروید و یا در یک اغذیه فروشی لبنانی کباب و یا مِزه mezze را تست کنید، در هر صورت شما هر دو سبک را دوست خواهید داشت و ممکن است طرفدار یکی از آنها نیز بشوید.


مهاجران غربی که به شهر دبی برای زندگی آمده اند معمولا در قسمت مجلل دبی مارینا، جزایر نخل دبی و یا درقسمت جدید التاسیس مرکز دبی ساکن هستند.


شهر دبی خانه دوم اماکنی همچون برج عظیم الجثه خلیفه، مرکز خرید بزرگ دبی مال و ... است. در ساحلش می‌توانید دراز بکشید و لذت ببرید. هتل‌های مختلف نیز در کنار سواحل و در مناطق مختلف ساخته شده اند.


بازهم به خیابان شیخ زاید برگردیم، خیابانی که خیلی دور از فرودگاه دبی نیست، مرکز خرید وافی مالWafi Mall که به شکل اهرام ثلاثه مصر است و در انتهای آن به یک بازار محلی خواهید رسید، در این خیابان به خوبی خودنمایی می‌کند. در قسمت‌های جنوبی، مرکز خرید امارات و ابن بطوطه را مشاهده خواهید کرد. در هر دو مرکز خرید، طیف گسترده ای از محصولات به فروش می‌رسد، از طراحی و فروش لباس بگیرید تا عطر و عود.


اما در مراکز خرید خیلی توقف نکنید، چرا که دبی دارای سواحل خیره کننده و صحرایی جذاب است که این صحرا توسط اعراب بادیه نشین کشف شده است.

بهترین راه سفر به دبی

سفر هوایی به دبی:


شرکت های هواپیمایی بریتیش ایرویز، امارات، کانتاس، رویال برونئی و ویرجین اتنلانتیک پرواز مستقیم از انگلستان به دبی و بالعکس را دارند. اگر می‌خواهید از امریکا به دبی بیایید، هواپیمایی امارات به صورت مستقیم پروازهایی از آمریکا به دبی دارد. در زمان تعطیلات بین دو ترم مدارس، کریسمس(ورود/خروج) و ماه ژانویه(خروج) دوره‌های اوج سفر است. در عوض در ماه رمضان و ماههای گرم سال( ژانویه تا سپتامبر) دوره‌ی خلوتی سفرهاست که میشود با قیمت های ارزان نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام نمود.


زمان‌های پرواز:


از لندن به دبی 7 ساعت، نیویورک تا دبی دوازده و نیم ساعت، لس انجلس تا دبی کمتر از 16 ساعت(15ساعت و 50 دقیقه) تورنتو تا دبی 12ساعت و 45 دقیقه و از سیدنی تا دبی 14 ساعت و 15 دقیقه است.


سفر زمینی به دبی:


خلاصه:


امارات متحده عربی دارای یک شبکه جاده ای درجه یک است که شهرهای بزرگ و کوچک و شهرستان ها را به یکدیگر وصل میکند، علاوه بر اینکه بزرگراه های چند لاینه، نیز شهر دبی را به ابوظبی وصل می‌کند.


جهت رانندگی در امارات متحده عربی از سمت راست است. حداقل و حداکثر سرعت در جاهای مختلف در امارات، به خوبی بر روی علائم راهنمایی و رانندگی در قسمت های مختلف شهر و خارج از آن درج شده است. در مناطق مسکونی حداکثر سرعت 60 کیلومتر بر ساعت، در جاده های اصلی 120 کیلومتر و در بزرگراه ها نیز حداکثر سرعت 140 کیلومتر است. مراقب باشید دوربین های فراوانی در جای جای شهر و خارج از آن نصب شده است که در صورت تخلف، سریعا گزارشی به اداره پلیس مخابره خواهد کرد، برخی از جرائم راهنمایی و رانندگی در صورت وقوع در همان جا توسط پلیس جریمه می‌شود.


درصورتی که هرگونه تصادفی رخ داد، حتما باید با پلیس تماس بگیرید. یادتان باشد اگر دچار حادثه شدید، صحنه و ماشین را جابه‌جا نکنید.


همراه داشتن، گواهینامه رانندگی بین المللی معتبر، گواهینامه ملی معتبر و گذرنامه برای رانندگی در دبی الزامی است. گردشگران از جاهای مختلف اروپا، امریکای شمالی و کشورهای آسیایی در صورتی که گواهینامه بین المللی رانندگی ندارند میتوانند با گواهینامه رانندگی کشور خودشان به انضمام پاسپورت و دو قطعه عکس سایز پاسپورت نسبت به رانندگی در سطح شهر اقدام کنند. سن قانون رانندگی در دبی 18 سال به بالا می باشد. همچنین داشتن بیمه شخص ثالث در این کشور اجباری است.


برای دانستن اطلاعات بیشتر می‌توانید سری به انجمن اتومبیلرانی دبی بزنید و اطلاعات اضافی را دریافت نمایید. شماره تماس این انجمن نیز به شرح زیر است:


خدمات اضطراری رفع خرابی اتومبیل:


انجمن اتومبیلرانی دبی به شماره تماس: 800 4900


مسیرها:


مسیر شماره 11 که از دبی نیز می‌گذرد، ابوظبی واقع در قسمت غربی امارات متحده عربی را به قسمت شرقی امارات یعنی راس الخیمه – در نزدیکی مرز عمان- متصل می‌کند. مسیرهای شماره 88 ،66 و 84 به ترتیب دبی را به شارجه ، امارات را به العین و فجیره متصل می‌کنند. سریعترین مسیر از فجیره همین مسیر شماره 84 است.


زمان رانندگی :


از العین به دبی یک‌ساعت و 20 دقیقه، از ابوظبی یک ساعت و 50 دقیقه و از مسقط 4 ساعت تخمین زده شده است.


اتوبوس‌های بین شهری:


اتوبوس‌هایی برای رفتن به مسقط (پایتخت عمان) لحاظ شده است. اتوبوس‌های این بخش از قسمت خروجی دفتر فروش بلیط‌های هواپیمایی در دیره، خیابان شیخ زاید حرکت می‌کنند. شما می‌توانید بلیط این اتوبوس‌ها را یا از راننده و یا از دفاتر فروش بلیط‌های هواپیمایی تهیه نمایید. خروجی های اصلی برای رفتن به داخل شهر است. برای اطلاعات بیشتر به  سایت شهرداری دبی به نشانی www.dm.gov.ae مراجعه کنید و یا با شماره تماس  800 900 در تماس باشید.


سفر با قطار:


خدمات:


شبکه جدید راه آهن در دست ساخت است که نسبت به حمل و نقل مسافران در داخل امارات متحده عربی و در نهایت به کشورهای همسایه اقدام خواهد نمود.


راه آهن اتحاد نام مجری قطارهایی است که قرار است، بعد از آماده سازی نسبت به جابه جایی مسافر اقدام نمایند، که هم اکنون در مرحله ساخت و ساز است، لذا از پذیرش مسافران معذور است. ادرس وبسایت و شماره تماسشان به شرح زیر است:


tel: +971 2 499 9999; www.etihadrail.ae


سفر دریایی:


خلاصه:


بندر جبل العلی ( بندر جبل علی و بندر رشید) در فاصله 30 کیلومتری مرکز شهر دبی قرار دارد. ترمینال مسافربری کشتی کروز  در بندر رشید قرار گرفته است که هدف از این کشتی و بندرگاه اضافه کردن تعداد بازدیدکنندگان امارات متحده عربی از طریق راه دریایی بوده است.


خدمات کشتی:


یکسری از کشتی ها از سمت شارجه به بندرهای ایران حرکت می‌کنند. هرچند که این نوع از راه برای توریست‌ها توصیه نمی‌شود. همچنین برنامه زمانی دقیقی نیز برای حرکت کشتی ها وجود ندارد. در حال حاضر برنامه ریزی‌های دقیقی برای حمل مسافر انجام شده است ولی هنوز اجرایی نشده است.


رفتن از ترمینال ها به شهر:


بهترین راه برای رفتن به دبی، تاکسی  است. البته در صورت استفاده از کشتی های کروز در ترمینال که پیاده شدید می‌توانید از تاکسی هایی که مقرشان در همانجا است نسبت به رفتن به هتلتان اقدام کنید، همچنین می‌توانید از سرویس های رایگان رفت و برگشت به نزدیکترین مراکز خرید از سمت ترمینال نیز استفاده کنید.

مناطق دبی

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

سوالات متداول درباره دبی

جاذبه های طبیعی دبی

مراکز تفریحی دبی

مراکز خرید دبی

اماکن تاریخی دبی