رفت و آمد در دبی

حمل و نقل داخلی در دبی

اتوبوس در دبی

سیستم اتوبوسرانی در دبی کاملا مدرن است و خدمات حمل و نقل عمومی از طریق اتوبوس در 80 مسیر انجام می‌پذیرد. میزان کرایه به مقصد شما بستگی دارد و هزینه آن نیز در هنگام سوارشدن باید پرداخت شود. زمان حرکت اتوبوس‌ها و مسیر حرکتشان در باجه‌های اتوبوسرانی در دیره و بردبی BurDubai قابل ملاحظه است. مسیرها و شماره اتوبوس ها هم به عربی و هم به انگلیسی نوشته شده است. وبسایت و شماره تماس سیستم اتوبوسرانی به شرح زیر می باشد:

tel: +971 800 9090

www.dubai-bus.com

مترو در دبی:

مترو در دبی دارای دوخط است. خط قرمز و خط سبز. سایر خطوط نیز در حال اضافه شدن به این دوخط اصلی هستند و در دست ساخت می باشند. آدرس وبسایت و شماره تماس سیستم مترو به شرح زیر است:

tel: +971 800 9090; http://dubaimetro.eu

تراموا در دبی:

این واگن‌های برقی پرسرعت نیز در در اواخر سال 2014 وارد شبکه حمل و نقل عمومی دبی شدند. که مارینا دبی را به منطقه الصفوح Al Sufouh متصل می کنند.

قایق‌های چوبی که به نام عبرة abras نیز شناخته می‌شوند در خور دبی، از ایستگاه بردبی تا ایستگاه السبخه Al-Sabkha مسافر جابه جا می‌کند. این نوع از حمل و نقل توسط شهرداری دبی انجام و مدیریت می‌شود. اگر خواستید از مسیر دریایی که البته زیبا نیز است، به قسمت‌هایی از دبی بروید این قایق‌ها را به شما توصیه می‌کنیم، به این ترتیب از گیر کردن در ترافیک خیابان های دبی نیز درامان خواهید ماند و 5 دقیقه ای به مقصد خواهید رسید. یکسری دیگر از اتوبوس‌ها نیز به صورت دریایی فعالیت می‌کنند که دارای سیستم‌های سرمایشی مجهزی هستند، شما می‌توانید با این اتوبوس‌ها به سرتاسر خور دبی بروید و بازدید کنید، فقط کرایه آن بیشتر از وسایل دیگر حمل ونقل است.

کارت های هوشمند نول Nol smartcards قابل استفاده برای پرداخت کرایه اتوبوس‌ها، ترامواها، اتوبوس‌های دریایی و مترو می‌باشد.

تاکسی در دبی:

شما میتوانید یک تاکسی که از تهویه مطبوعی برخوردار است را در خیابان و یا به صورت تلفنی کرایه کنید. تاکسی ها در دبی دارای تاکسی متر هستند. ممکن است راننده تاکسی دانش لازم درباره شهر و جاهای دیگر را نداشته باشد و ممکن است مسیر را از شما بپرسد. پس اگر تازه وارد به دبی هستید، در همان ابتدای مسیر نحوه رفتن را قطعی نمایید سپس سوار شوید. شما می‌توانید به مدت نصف  و یا یک روز کامل نیز یک تاکسی کرایه کنید تا جاهای مختلف شهر را به شما نشان دهد. دادن انعام انتظار نمیرود.در صورتی که سفری به بیرون از شهر داشته باشید، یک مبلغ  ثابت به هزینه تاکسی اضافه خواهد شد.  

رانندگی در دبی:

شهر دبی دارای شبکه جاده ای عالی به همراه تابلوهای زیاد راهنمایی و رانندگی است. متاسفانه استانداردهای رانندگی با کیفیت خوب راه‌ها همخوانی ندارد. بسیاری از رانندگان محلی با سرعت زیاد، عوض کردن خطوط رانندگی بدون برنامه با مانورهای ناگهانی و خطرناک، رفتارهای پرخطری را در خیابان ها و جاده های شهری ایجاد می‎‌کنند و باعث ایجاد تصادفات می شوند. لذا به گردشگران توصیه می‌شود رانندگی با دقت بسیار زیاد را سرلوحه کارشان قرار دهند.

ترافیک در سطح شهر بیشتر اوقات روان گزارش می شود فقط در زمان های صبحگاهی و عصرها بعد از اتمام ساعت کاری حجمی از ترافیک را خواهید دید که با رفتن به سمت مناطق شلوغ همانند دیره، ساحل جمیرا و الوصل میزان ترافیک بیشتر می شود. سالک Salik سیستمی هوشمند است که در زمانی که اتومبیل ها از جاهای خاص در جاده‌ها و بزرگراه‌ها همانند القرهود Garhoud، پل‌های مکتومMaktoum bridges ، الصفا  Al Safa و مرکز خرید امارات عبور کردند، عوارض جاده ای به صورت الکترونیکی و با برداشتن شماره پلاک ماشین و ثبت آن از حساب مخصوصی از آنها کسر می‌گردد. گردشگرانی که با ماشین شخصیشان نسبت به تردد در سطح شهر اقدام می‌کنند در هنگام خروج از امارات متحده عربی باید مالیات خروج از کشور را بپردازند.

دو پارکینگ در نزدیکی بازار ادویه جات و میدان بنی یاس در دیره برای پارک ماشین قرار گرفته است.

اجاره خودرو در دبی:

گواهینامه بین المللی رانندگی برای دریافت خودرو لازم و ضروری است. علاوه بر گواهینامه، پاسپورت و کارت اعتباری برای پرداخت مبلغ اجاره نیز لازم است. همچنین فردی که خودرو را اجاره می‌کند حتما باید ماشین و سرنشینان را بیمه کامل نماید. سن افرادی که می‌خواهند خودرو اجاره کنند باید حداقل21 به بالا باشد. برای ماشین‌های گرانقیمت‌تر نیز ممکن است سن دریافت خودرو به 25 سال نیز برسد. پرداخت نیز فقط از طریق کارت‌های بانکی صورت می‌گیرد.

اجاره دوچرخه در دبی:

باتوجه به صحرایی بودن شرایط در دبی، توصیه می شود از دوچرخه سواری در ایام تایستان خودداری نمایید. با این حال، برخی از هتل ها نسبت به اجاره دوچرخه به بیرون از هتل اقدام می‌کنند که باتوجه به توسعه شبکه راه در دبی و اختصاص مسیرهایی مخصوص به دوچرخه سواری می‌توانید در فصل های دیگر از دوچرخه سواری لذت ببرید. برخی از مسیرهای دوچرخه سواری تکمیل و مابقی در حال ساخت و ساز است. دبی همچنین خود دارای سیستم دوچرخه سواری و اجاره دوچرخه است. برای اطلاع از شرایط و سایر موارد می‌توانید سری به وبسایت به ادرس www.bykystations.com/en/dubai بزنید و یا با شماره  800 3330 تماس حاصل فرمایید.

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره رفت و آمد در دبی چیست؟


جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵