توصیه های پولی و گمرکی امارات متحده عربی

 

اطلاعات واحد پولی:

درهم امارات متحده (AED ، Dhs هم نوشته می شود) برابر با 100 فلس است. مقادیر پول بر روی آن نوشته شده است که 1000، 500، 200، 100، 50، 20، 10 و 5 درهمی است. سکه ها نیز 1 درهمی، 50، 25، 10 و 5 فلس هستند (5 و 10 فلسی به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند).

درهم به نسبت دلار امریکا محاسبه می‌شود.

کارت‌های اعتباری:

امریکن اکسپرسAmerican Express، دینرز کلابDiners Club، مسترکارت MasterCard و ویزا به شکل گسترده ای مورد پذیرش هستند. خودپردازها در سراسر امارات به ویژه در شهرهای اصلی یعنی دبی و ابوظبی وجود دارند.

دستگاه‌های خودپرداز:

دستگاه‌های خودپرداز حساب‌ها و کارت‌های اعتباری خارجی شامل سوئیچ، مستروMaestro، ویزا، یونیون پِی Union Pay و کیراس Cirrus را می پذیرند و در سراسر امارات، در مراکز خرید، هتل‌ها و جایگاه‌های بنزین یافت می‌شوند. البته معمولا گرفتن پول نقد از این مراکز با کارت اعتباری در امارات امکان پذیر نیست. اگر می‌خواهید سوار تاکسی شوید، برنامه ریزی کنید زیرا فقط پول نقد می‌پذیرند و کمتر پول خارجی قبول می‌کنند.

چک‌های مسافرتی:

به صورت گسترده مورد پذیرش هستند اگرچه اغلب مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. برای جلوگیری از پرداخت مبالغ اضافه در ازای نرخ ارز، توصیه می‌شود که مسافران، چک‌های مسافرتی به دلار امریکا یا پوند استرلینگ همراه داشته باشند.

ساعات کاری بانک‌ها:

این ساعات بر اساس شعبه‌های بانکی متغیر است اگرچه زمان رایج شنبه تا چهارشنبه 8 تا 13 و پنج شنبه ها 8 تا ظهر است. برخی بانک‌ها عصرها 16 تا 18.30 باز هستند. همه بانک‌ها جمعه‌ها و ایام تعطیل عمومی بسته هستند.

محدودیت پولی:

مسافران می‌توانند حداکثر 100000 درهم (یا معادل آن به ارز خارجی) را به کشور وارد یا از آن خارج کنند. هرچیزی بیش از این مقدار باید در گمرک اعلام شود.

تبادل ارز:

اکثر هتل‌ها کار تبدیل ارز خارجی را مانند بسیاری از بانک‌های بزرگ انجام می‌دهند. بسیاری از مراکز خرید دارای مرکز تبدیل ارز خارجی هستند. مرکز تبدیل ارز خارجی در مرکز خرید دبی و مرکز خرید مارینا در دبی و نیز خیابان حمدان Hamdan Street در ابوظبی وجود دارد.

حقوق گمرکی ایالات متحده عربی

موارد زیر می‌تواند بدون گمرکی به امارات متحده وارد شود:

  •         400 سیگارت و 50 سیگار و 500 گرم تنباکو
  •         4 لیتر شراب یا مشروبات الکلی یا 24 قوطی ابجو
  •         کالاهایی تا ارزش 3000 درهم

واردات ممنوع:

داروهای مخدر، کالا از کشورهای مورد تحریم (مانند اسرائیل)، عاج فیل، شاخ کرگدن، دستگاه های قمار، حکاکی‌های اورجینال، مجسمه‌ها، هرگونه موارد انتشارشده غیراخلاقی یا موارد صوتی مغایر با روش های اسلامی، پول جعلی و غذاهای خانگی یا پخته شده.

اگر قصد حمل دارو به این کشور را دارید، از قبل با سفارت خانه خود هماهنگ کنید زیرا برخی داروها که در دنیا به صورت آزاد قابل دسترس هستند در امارات ممنوع هستند. جرایم آن نیز سنگین است و ممکن است زندان به همراه داشته باشد.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های پولی و گمرکی امارات متحده عربی چیست؟

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵