توصیه های بهداشتی امارات متحده عربی

واکسیناسیون و خدمات سلامت در امارات متحده عربی

پیشنهاد می‌شود هرگونه واکسیناسیون ضروری قبل از سفر انجام شود. البته واکسیناسیون‌های اضطراری در امارات متحده نیز در مکان هایی مانند کلینیک لندن در دبی (www.dubailondonclinic.com)  و مرکز بیمارستانی تشخیصی خلیج (www.gdc-hospital.com)  با هزینه های مختلفبر حسب واکسن مورد نیاز قابل دسترس است.

تجهیزات پزشکی در امارات متحده دارای کیفیت بسیار بالایی است اما به خاطر داشته باشید که بسیار گران هستند. بیمه سفر و خدمات سلامت خصوصی در هنگام سفر به این منطقه اکیدا توصیه می‌شود. کلینیک‌های پیشنهادی عبارتند از: بیمارستان النور, (+971 (0)2 626 52 65, www.alnoorhospital.com) و مرکز طبی استر (+971 (0)2 626 6672, www.astermedicalcentre.com)در ابوظبی و بیمارستان امریکایی دبی +971 (0) 4 377 6644, www.ahdubai.com)  در دبی.

توجه کنید:

امارات متحده اغلب در تلاش برای دستگیری گردشگرانی است که از قوانین مربوط به داروهای ممنوعه پیروی نکرده اند. برخی نسخه‌های انگلیسی و داروهای خارجی در غرب، در امارات متحده غیر قانونی هستند. این داروها شامل کدئین (که اغلب در داروهای تب و سرماخوردگی موجود است)، لیتوم، دیازپام (موجود در والیوم)،متادون و الپرازوم است. سایر موارد ممنوع شامل مواد مشتق شده از تریاک مانند دانه‌های خشخاش است به علاوه مواردی مانند برگ قاط، دانه‌ها و برگ فوفل، نیسوار و گوتکا. واردات داروهای غیرقانونی قابل بخشش نیست و می‌تواند منجر به چهار سال حبس در زندان شود. البته لیست داروهای ممنوعه ممکن است تغییر کنند بنابراین وب‌سایت دولتی دبی را برای اطلاع از آخرین لیست بررسی کنید یا قبل از سفر از سفارت امارات در کشور خود مشورت بگیرید. سفارت بریتانیا نیز به مسافران پیشنهاد می‌کند که همواره نسخه خود را با داروها به هنگام سفر همراه داشته باشند چون ممکن است در فرودگاه از آنها خواسته شود. در هنگام سفر به امارات متحده قرص ضد مالاریا نیاز نیست.

غذا و نوشیدنی:

اگرچه طعم آب در امارات متحده متفاوت است اما قابل خوردن است. البته بطری های آب جهت خرید در امارات بسیار ارزان است و اغلب بازدیدکنندگان ترجیح می دهند آب را خریداری کنند. بطری 500 میلی لیتری آب بین 1 تا 6 درهم است، در حالیکه بطری یک گالنی حود 12 درهم است. استانداردهای غذایی در ابوظبی و دبی بالاست و هر دو شهر دارای غذاهای بین المللی و رستوران‌های جهانی هستند. در شهرهای بیابانی کوچکتر مراقب باشید زیرا محدودیت‌های بهداشتی به خوبی اجرا نمی‌شوند. در فصل تابستان، در هنگام خوردن گوشت مراقب باشید به ویژه گوشت به سیخ کشیده شده (کباب) چون ممکن است ساعت‌ها زیر گرمای طاقت فرسای خورشید بوده باشند و تقریبا فاسد شده باشند.

سایر خطرات:

واکسیناسیون علیه سل، هپاتیت آ، هپاتیت ب، فلج اطفال، سرخک و دیفتری در هنگام سفر به این منطقه توصیه می‌شود. اگر غواص هستید و دچار جراحت با مرجان‌ها شده‌اید، سریعا آن را ضدعفونی کنید تا دچار عفونت نشوید زیرا مرجان‌ها مقادیر زیادی باکتری در خود دارند. اگر مواد ضدعفونی در دسترس ندارید، مصرف یک دوره آنتی بیوتیک نیاز است.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره توصیه های بهداشتی امارات متحده عربی چیست؟

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵