غذاهای امارات متحده عربی

غذا و نوشیدنی در امارات متحده عربی

اگر به دنبال ساشیمی، غذای ایتالیایی، فیش اند چیپس یا مزه مزه کردن غذا در رستوران فرانسوی هستید، همه آن‌ها را در امارات متحده خواهید یافت. بازدیدکنندگان به این کشور واقعا برای انتخاب غذا با طیف گسترده ای از دستپخت ها روبرو هستند و بسیاری از سراشپزهای مشهور شعبه های همنام خود را در امارات دارند، مانند نوبا ماتسویا Nobu Matisuya ، گری رودز Gary Rhodes و جورجیو لوکاتلیGiorgio Locatelli. سوپرمارکت‌ها و مغازه‌های بزرگ بقالی تقریبا همه چیزهایی را دارند که در استرالیا، امریکا و انگلستان وجود دارد، در حالیکه هتل‌ها هم غذای عربی و هم اروپایی دارند. طیفی از رستوران های عربی، ایرانی، هندی، پاکستانی به ویژه در مناطقی مانند ساتوا، دیره و بور دبی وجود دارد.

تخصص ها:

دست پخت‌های مدرن اماراتی تعدادی از طعم های منطقه را در هم می آمیزد، اما اجزای اصلی آنها سال هاست که به همان صورت باقی مانده اند. شما احتمالا گوشت یره، گوشت گاو، گوشت بز و برنج و نیز هریک از انتخاب های زیر را در رستوران های خاورمیانه پیدا می‌کنید:

       هوموس Hummus (خمیر سیر و نخود)

       تبوله Tabbouleh (بلغور گندم با نعناع و جعفری)

       گجیا Ghuzi (بره کباب شده با برنج و دانه های روغنی)

       دلمه مو Warak enab ( برگ مو پیچیده شده)

       خرما ( بیش از 30 میلیون درخت خرما در امارات وجود دارد)

       شاوارما Shawama (گوشت کبابی پخته شده در نان پیتا با سس سیر غلیظ)

       خمیر و کباب Khameer and chebab ( نان محلی اغلب برای صبحانه با تخم مرغ صرف می شود)

       فلافل Falafel ( توپ های سرخ شده از نخود بوته ای)

       حمور Hamour (نوعی ماهی محلی در اب های خلیج)

       دونات Luqaimat ( خمیر سرخ شده ترد که به صورت توپ‌های گردی همراه با شربت شیرینی سرو می شود).

نکاتی که لازم است بدانید:

همه اماراتی ها، به جز اهالی شارجه، به غیرمسلمانان اجازه مصرف الکل را در محل‌های طراحی شده برای این کار می‌دهند. محل‌های طراحی شده معمولا رستوران‌ها یا بارهایی هستند که داخل هتل‌ها مستقر شدند. نوشیدن الکل در خیابان یا خرید آن برای ساکنین امارات غیرقانونی است. مسلمانان گوشت خوک مصرف نمی‌کنند بنابراین در بسیاری از رستوران ها وجود ندارد. اگر گوشت خوک در رستوران سرو شود یا در سوپرمارکت فروخته شود، از سایر مواد غذایی جداست و برچسب زده شده است. خوردن، نوشیدن و سیگار کشیدن در فضاهای عمومی در طول روز در ماه مبارک رمضان غیرقانونی است. مقررات مصرف خوراک و نوشیدنی ها در طول ماه رمضان سخت تر شده است، و مجازات های آن بیشتر شده است به طوریکه جریمه ای حدود 2000 تا 2500 درهم یا تا دوماه زندان به همراه دارد.

توجه کنید که امکان خرید الکل در صورتی وجود دارد که مجوز داشته باشید. به دنبال مغازه هایی باشید که با پنجره های بیرونی سیاه شده قابل شناسایی هستند.

اکثر هتل‌ها و رستوران‌ها به صورتحساب خود، حق سرویس می افزایند. انعام در رستوران های محلی مرسوم است که حق سرویس وجود ندارد.

نوشیدنی های منطقه:

        آیران Ayran  ( نوشیدنی با ماست)

        قهوه سیاه


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره غذاهای امارات متحده عربی چیست؟

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵