تاریخ، زبان و فرهنگ امارات متحده عربی

زبان، فرهنگ و تاریخچه امارات متحده عربی

تاریخچه امارات متحده عربی

بررسی ورود کشور امارات متحده عربی به جهان مدرن می تواند بسیار جذاب باشد در حالیکه تا چند دهه پیش این کشور مملو از افراد بیابان‌گرد و قبایل چادر نشین بدوی بود که از امکانات ساده ای چون ماهیگیری و بیابان وسیع و آرام لذت می بردند.

از اواخر دهه 1400 اروپایی‌ها به این کشور رسیدند و پرتغالی‌ها مناطق ساحلی را برای مدت زمانی اشغال کردند. این در حالی است که بادیه نشینان از دیرباز با بازرگانانی از ایران، چین و هند تجارت داشته اند.

تجارت طلای سیاه (نفت خام) امارات متحده – منبع غنی ثروت این کشور- از سال 1962 آغاز شد. سرانجام قبایل مختلف از سوی فدراسیون امارت‌های امیرنشین در سال 1971 متحد شدند و این اتفاق از دیرباز رویای جد گرانمایه این کشور، شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، بوده که در سال 2004 درگذشت. بزرگترین پسر وی، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، از سال 2004 به ریاست ایالات متحده عربی منصوب شد.

فرهنگ ایالات متحده عربی

مذهب: 95% مسلمان (80% سنی و 15% شیعه)، 4% مسیحی.

قراردادهای اجتماعی:

اگرچه امارات متحده تقریبا مدرن محسوب می‌شود، اما کشوری اسلامی است و زنان با پوشش احساس آرامش می‌کنند. امارات متحده تقریبا آزاد است و زنان خارجی می‌توانند به دلخواه خود لباس بپوشند، اگرچه پوشاندن شانه‌ها و زانوها در اماکن عمومی مانند مراکز خرید و نیز در طول مراسم مذهبی لازم است. مردان نیز باید لباس مناسب بپوشند. هم‌جنس گرایی و بی عفتی هر دو غیرقانونی هستند و زوج‌هایی که ازدواج نکرده‌اند به لحاظ قانونی مجاز به اقامت در اتاق یکسان در هتل نیستند. این اقدامی رایج است و به ندرت اجبار در آن وجود دارد.

نوشیدن الکل برای غیرمسلمانان در هتل و رستوران‌های شهر مجاز است (به استثنای شارجه). گردشگران مجاز به آوردن چهار لیتر الکل به کشور هستند اما افراد زیر 20 سال مجاز به نوشیدن الکل یا خرید سیگار نیستند. در طول ماه مبارک رمضان خوردن، نوشیدن و سیگار کشیدن در طول ساعات روز غیرقانونی است، و در شب عید یا روزهای دارای اهمیت ملی، الکل فروخته نمی‌شود و کافه بارها تعطیل هستند. همانند سایر کشورهای مسلمان، ابراز عشق خصوصی- بوسیدن یا در آغوش کشیدن- در ملا عام نه تنها بی احترامی محسوب می‌شود، بلکه ممکن است منجر به اخطار پلیس یا حتی دستگیری شود. گرفتن دست یکدیگر معمولا جریمه دارد اما ناسزا گفتن، برخوردهای گستاخانه و رانندگی در حالت مستی حبس به همراه خواهد داشت. مواد مخدر کاملا غیرقانونی است و در صورت به همراه داشتن، شما را با مشکل مواجه می‌سازد. داروها و مسکن‌هایی را که در این کشور با خود به همراه می آورید، کنترل کنید زیرا برخی داروهای تجویز شده برای درد مانند کدئین‌ها ممنوع هستند.


نظر شما چیست؟

اماکن تاریخی و فرهنگی امارات متحده عربی

بستکیه

منطقه بستکییه دبی که توسط مهاجران ایرانی بنا گذاشته شده، یکی از زیباترین مناطقی است که در آینده نه چندان دور به عنوان میراث ملی کشور امارات متحده به ثبت برسد.

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

خانه شیخ سعید آل مکتوم، خانه پادشاه گذشته دبی می باشد که پدربزرگ شیخ محمد، پادشاه کنونی دبی است، خانه شیخ سعید آل مکتوم یکی از بناهای مهم تاریخی شهر دبی است.

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵

اطلاعات کشور امارات متحده عربی

پرچم امارات متحده عربی
پایتخت امارات متحده عربی
نام انگلیسی امارات متحده عربی
United Arab Emirates
مساحت امارات متحده عربی
83,600 کیلومتر مربع
جمعیت امارات متحده عربی
9,157,000 نفر
کد تلفن امارات متحده عربی
  • 00971
واحد پول امارات متحده عربی
  • درهم امارات   (AED)
زبان رایج در امارات متحده عربی
  • عربی
کشورهای هم مرز امارات متحده عربی

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵