تاریخ، زبان و فرهنگ امارات متحده عربی

زبان، فرهنگ و تاریخچه امارات متحده عربی

تاریخچه امارات متحده عربی

بررسی ورود کشور امارات متحده عربی به جهان مدرن می تواند بسیار جذاب باشد در حالیکه تا چند دهه پیش این کشور مملو از افراد بیابان‌گرد و قبایل چادر نشین بدوی بود که از امکانات ساده ای چون ماهیگیری و بیابان وسیع و آرام لذت می بردند.

از اواخر دهه 1400 اروپایی‌ها به این کشور رسیدند و پرتغالی‌ها مناطق ساحلی را برای مدت زمانی اشغال کردند. این در حالی است که بادیه نشینان از دیرباز با بازرگانانی از ایران، چین و هند تجارت داشته اند.

تجارت طلای سیاه (نفت خام) امارات متحده – منبع غنی ثروت این کشور- از سال 1962 آغاز شد. سرانجام قبایل مختلف از سوی فدراسیون امارت‌های امیرنشین در سال 1971 متحد شدند و این اتفاق از دیرباز رویای جد گرانمایه این کشور، شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، بوده که در سال 2004 درگذشت. بزرگترین پسر وی، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، از سال 2004 به ریاست ایالات متحده عربی منصوب شد.

فرهنگ ایالات متحده عربی

مذهب: 95% مسلمان (80% سنی و 15% شیعه)، 4% مسیحی.

قراردادهای اجتماعی:

اگرچه امارات متحده تقریبا مدرن محسوب می‌شود، اما کشوری اسلامی است و زنان با پوشش احساس آرامش می‌کنند. امارات متحده تقریبا آزاد است و زنان خارجی می‌توانند به دلخواه خود لباس بپوشند، اگرچه پوشاندن شانه‌ها و زانوها در اماکن عمومی مانند مراکز خرید و نیز در طول مراسم مذهبی لازم است. مردان نیز باید لباس مناسب بپوشند. هم‌جنس گرایی و بی عفتی هر دو غیرقانونی هستند و زوج‌هایی که ازدواج نکرده‌اند به لحاظ قانونی مجاز به اقامت در اتاق یکسان در هتل نیستند. این اقدامی رایج است و به ندرت اجبار در آن وجود دارد.

نوشیدن الکل برای غیرمسلمانان در هتل و رستوران‌های شهر مجاز است (به استثنای شارجه). گردشگران مجاز به آوردن چهار لیتر الکل به کشور هستند اما افراد زیر 20 سال مجاز به نوشیدن الکل یا خرید سیگار نیستند. در طول ماه مبارک رمضان خوردن، نوشیدن و سیگار کشیدن در طول ساعات روز غیرقانونی است، و در شب عید یا روزهای دارای اهمیت ملی، الکل فروخته نمی‌شود و کافه بارها تعطیل هستند. همانند سایر کشورهای مسلمان، ابراز عشق خصوصی- بوسیدن یا در آغوش کشیدن- در ملا عام نه تنها بی احترامی محسوب می‌شود، بلکه ممکن است منجر به اخطار پلیس یا حتی دستگیری شود. گرفتن دست یکدیگر معمولا جریمه دارد اما ناسزا گفتن، برخوردهای گستاخانه و رانندگی در حالت مستی حبس به همراه خواهد داشت. مواد مخدر کاملا غیرقانونی است و در صورت به همراه داشتن، شما را با مشکل مواجه می‌سازد. داروها و مسکن‌هایی را که در این کشور با خود به همراه می آورید، کنترل کنید زیرا برخی داروهای تجویز شده برای درد مانند کدئین‌ها ممنوع هستند.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تاریخ، زبان و فرهنگ امارات متحده عربی چیست؟

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵