بستکیه , امارات متحده عربی

بستکیه

اشتباه نکنید در این متن قرار نیست در ارتباط با شهر زیبای بستکیه در جنوب ایران توضیحاتی بدهیم، منطقه بستکییه  Bastakia در شهر دبی که توسط مهاجران ایرانی بنا گذاشته شده است، یکی از زیباترین مناطقی است که به گفته دولت دبی قرار است در آینده نه چندان دور به عنوان میراث ملی کشور امارات متحده در یونسکو به ثبت جهانی برسد. در سال 2008 نیز رییس جمهور وقت آمریکا، جورج دبلیو بوش نسبت به بازدید از دبی، بالخصوص منطقه بستکییه  Bastakia اقدام کرده است.

در اواخر قرن 19 میلادی در شهر دبی منطقه بستکییه  Bastakia توسط یکسری از مهاجران منطقه بستکیه ایران ساخته می شود و در طول زمان بازسازی و مرمت شده است. به شما توصیه می‌کنیم درصورتی که به دبی سفر می‌کنید حتما نسبت به بازدید از این منطقه که تلفیقی از هنر و فرهنگ است اقدام کنید. خانه های ساخته شده در اینجا همگی بزرگ و دلگشا، با بادگیرهای بلند هستند. در گذشته که هنوز سیستم های گرمایشی و سرمایشی مجهزی وجود نداشته و در بیابان های دبی دمای هوا بسیار زیاد بوده است، مهاجران ایرانی را به این امر وا داشته است که برای ایجاد خنکی و البته روشنایی این گونه خانه ها و مهمانسراها را در اینجا بسازند. در  منطقه بستکییه  Bastakia سازه‌ها، خانه ها و مراکز بسیار با اهمیتی ساخته شده است. همانند:

قلعه دبی Al Fahidi Fort - که قدیمی‌ترین قلعه در دبی است و سال ساخت آن 1780 بوده است- که البته هم اکنون به اسم موزه دبی Dubai Museum شناخته می شود.-

بیت آل وکیل Bait Al Wakeel - اولین اداره رسمی در دبی

مرکز شورای فرهنگی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم Sheikh Mohammed Centre for Cultural Understanding (SMCCU)

گالری هنری ایکس‌وی‌ای XVA – نمایشگاه آثار هنری که البته درون یکی از خانه های قدیمی برپا شده است.

مجلیس گالری Majlis Gallery – کلکسیونی از سرامیک و مبلمان

در روزهای شنبه در منطقه بستکییه  Bastakia یک بازار برپا می شود که انواع محصولات فرهنگی همانند کتاب، تابلوهای نقاشی ، صنایع دستی و مد و زیبایی در آن عرضه می گردد.

نزدیکترین ایستگاه مترو به اینجا، ایستگاه الفهیدی Al Fahidi Metro Station می باشد. هزینه بلیط نیز رایگان است و مدت زمانی که برای بازدید از منطقه بستکییه  Bastakia لازم است، نصف روز تخمین زده شده است.

چگونه به بستکیه برویم؟

نزدیکترین ایستگاه مترو به اینجا، ایستگاه الفهیدی Al Fahidi Metro Station می باشد. هزینه بلیط نیز رایگان است و مدت زمانی که برای بازدید از منطقه بستکییه Bastakia لازم است، نصف روز تخمین زده شده است.

آدرس بستکیه

Arabian Courtyard Hotel & Spa Al Fahidi Street, Bur Dubai - - United Arab Emirates دبی, امارات متحده عربی

نظر شما چیست؟

نظر شما درباره بستکیه چیست؟

جهت رزرو هتل در دبی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵