تجارت در امارات متحده عربی

تجارت در امارات متحده عربی

تجار اماراتی به اندازه کافی متمدن هستند و اداب و رسوم شرکای خارجی خود را درک کرده و به آنها احترام می‌گذارند، تعداد کمی از این تجارت‌ها با طرفین خارجی برای نفت است. علیرغم گرمای شدید، انتظار پوشش مناسبی می‌رود که بالای بازو و پایین پا را بپوشاند.

عربی زبان تجاری رسمی این کشور است اما انگلیسی نیز به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. ملاقات‌ها معمولا دیروقت آغاز می‌شود، این بخشی از عرف پذیرفته شده این کشور است و نباید مورد نقد قرار گیرد. بازدیدکنندگان باید توجه کنند که در زمان ملاقات با زن عرب نباید با وی دست بدهند مگر اینکه اول او دست خود را جلو بیاورد.

جمعه به عنوان روز دعا و استراحت محسوب می‌شود بنابراین در این روز نباید برای ملاقات برنامه ریزی کرد و تماسی با آنها گرفت.

گاهی اوقات صرف غذا با همتایان تجاری در اماکنی صورت می‌گیرد که الکل سرو نمی‌شود و درخواست نوشیدن الکل نوعی بی‌احترامی محسوب خواهد شد. به بازدیدکنندگان اکیدا توصیه می‌شود که بحث‌های خود را پیرامون سیاست، مسایل جنسی یا مذهب آغاز نکنند. اگر وارد هریک از این موضوعات شدند، از ارائه نظرات شخصی خود خودداری کنند.

ساعات کاری:

ساعات کاری از ساعت 9 تا 17 روزهای شنبه تا چهارشنبه می‌باشد، اگرچه بسیاری از ادارات دولتی ساعات کار محدودتری دارند – اغلب شنبه تا چهارشنبه ساعات 8 تا 13 و 15/16 تا 18/19 و پنج شنبه‌ها 7:30 تا 12 باز هستند. بسیاری از ادارات در طول ماه رمضان عصرها تعطیل هستند.

اقتصاد:

نفت و گاز صنایع اصلی این کشور هستند که موفقیت قابل ملاحظه‌ی این کشور را پایه ریزی کردند. خارج از بخش نفت و گاز که شامل پالایش و تولید مواد شیمیایی مشتق شده از نفت است، اغلب فعالیت‌های اقتصادی به شکل دولتی است و برای کاهش وابستگی به نفت طراحی شده است. امارات متحده با اماکن بزرگی مانند مرکز تجاری دبی، نمایشگاه ADNEC ابوظبی و مرکز همایش‌های العین برای همایش های بزرگ به سرعت شهرت خود را به عنوان مقصد محرک و مشاوره ای بزرگ افزایش می‌دهد.

صادرات اصلی:

نفت خام، گاز طبیعی، صادرات مجدد،ماهی خشک شده و خرما.


نظر شما چیست؟

نظر شما درباره تجارت در امارات متحده عربی چیست؟

جهت رزرو هتل در امارات متحده عربی با ما تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۸۵۵۹۹۲۵